Rytíři ze Šanghaje (2003)

Hodně příjemná pohodovka s našláplýma hláškama, roztomile vydláckým Wilsonem, hezoučkou asiatkou a nějakým tím fajtem. Ty samozřejmě nejsou taková zdaleka mazanice jako zamlada, ale zas tak moc to nevadí, protože jich zas tolik není a film na nich stejně nestojí. Zase je škoda, že když už měli Donnieho mohli svoji bitku trochu lépe potunit, ale co už. I tak jsem hodně spokojen a to i po násobné projekci.

Lu ding ji (1992)

Přestože se sem se vcelku nechytal v šíleném ději, docela slušně jsem se pobavil. A u pár scén (nejdokonalejsí je imho ta scéna s dvouma ženskýma schovanýma v posteli za závěsem) jsem dostával záchvaty. Už jenom ten začátek, kdy létající dědek rve hlavy je luxus a samozřejmě nechybí nějaká mocná kung fu fatalitka, tentokrát jakási ultimátní dlaň, na kterou maník vždycky musí pořádně namotat chi... no prostě pohodová, ujetá oddechovka. Za mně spokojenost a uvidímě co s druhým dílem, na který se upřímně hodně těším.

Námořní pěchota (1990)

Poctivě tupé béčko, které sice sedí do doby vzniku (což je u mě vždycky plus), ale docela jsem se nudil. Sheenuv machýrek mi šel vysloveně na nervy, Biehn je poměrně nevýrazný. Poslední akce docela ujde, ale jinak je tahle parta mariňáků v porovnání s takovými vetřelci hodně nemastná, neslaná.

Útěk ze Sibiře (2010)

Je pravda, že některé pasáže v druhé půli už jsou asi zbytečně rozvláčné, přesto u mně převládá pozitivní pocit. Jasně, je to film, kde postavy putují z místa A do místa B, ale krajina je samozřejmě krásná, ať už nehostiná Sibiřská či Mongolská pustina. A když nic, může se divák podivovat, nad vytrvalostí lidské vůle, když de o kejhák - to je ostatně vděčný námět, přestože notně ohraný. Navíc můj oblíbenec Ed Harris.

Těžká váha (2005)

No, asi trochu naivně idealistické, ale fungje. Crowe je sympaťák a opravdu není potřeba hodně snahy, aby mu člověk fandil. Souboje v ringu jsou taky hezky a napínavě udělané, reálnost 80. let starého boxu moc schopen posoudit nejsu (samozřejmě výdrž v posledním fajtu měli každej za deset), ale o ten box tady moc nejde. Nicméně film se neubrání slabším chvilkám a poslední souboj je zbytečně dlouhý (přes jeho nesporné kvality). Proto lepší čtyři.

Zelený sršeň (2011)

Waltz super, chou dobrej, gondryho vychytávky hezký, ale postava Rogena je tak strašně nesympatickej imbecil, že se na to celej film nedá dívat. Předpokládejme, že to je schválně, tak je to totálně nezvládnutá scénaristická práce. Možná je to moje chyba a nejsu připravenej sledovat hodinu a půl vypatlanýho burana, každopádně mě to lezlo hodně krkem. Pár povedených vtípků se najde, akce ke konci taky ujde, ale celkově bolest. Tu korunuje již poněkud (pardon) postarší Cameron - což je v dnešní době unikát dávat tam o 10(7) let starší ženskou jako objekt zájmu.

Johnny English se vrací (2011)

Žádný zázrak, ale neurazí. Atkinsonova komika se mi docela líbí, občas se vyskytne trapný vtípek, ale nic vysloveně co by uráželo. Přicmrndávající ženské taky slušné, poctivej průměr.

Ocelová pěst (2011)

Jenom kvůli tomu, že jsem dostal chuť si jít okamžitě zaboxovat, dávám ušmudlané tři. Začátek ještě jakž takž ujde, ale jak tam začnou sázet emotivní proslovy a rodiná pekla je zle. V rockym jsem se těm zápasům aspoň mohl smát jak jsou idiotský, ale copak nějaká pravidla platí když se rubou dva roboti? Tam si můžou nacpat úplně cokoliv. Poslední fajt sem radši projel rychloposuvem, tak moc bolesti jsem si nezasloužil. Štestí že tvůrci měli sympaťáka Jackmana, ten malej kluk ušel a i technická stránka je výborná. Ženská totálně na ozdobu (ale hodně luxusní ozdoba). Nemít tak rád box, posílám tento produkt do horoucích pekel.

Moneyball (2011)

Trochu sem váhal se čtyřmi, ale pak jsem zjistil, že to má přes dvě hodky a opravdu to uběhlo jako voda. Pitta mám docela rád, tady se myslím vcelku vytáhl, ikdyž nemůžu říct, že by mě úplně posadil na řiť. O baseballu to naštěstí moc není, protože tato záležitost de absolutně mimo mně (jak to bude asi u většiny tady). Občas jsem se ve scénáři trochu ztrácel, ale pár scén a postřehů se mi hodně líbilo, takže celkově spokojenost.

Semena zla (1981)

Hodně velká bolest o nadrženém alienovi, který zprzní kosmonautku. Jelikož je to žena pevných mravů a zásad, rozhodne se v rámci svého pokání vyrubat všechny zbylé členy posádky. Aby to měla snažší obdaří jí inseminace nadliskou silou, zatímco zbytek posádky oplývá nadlidskou demencí. Hlavní ženská si nicméně zaslouží nějakou speciální cenu pro její hlasivky, protože půl filmu vypadává fakt pekelné skřeky. A ještě slovo k soundtracku - nikdy jsem neviděl zprasenější práci zvukaře. Tam kde by snad režisér vykouzlil nějaké napětí to doprovázející hudba totálně zabíjí. A vůbec, film o potvoře obskakující nebohé, cudné kosmonautky sliboval větši (škodolibou) radost.