Sbohem, má konkubíno (1993)

Pro našince možná trochu hůře stravitelné (pokud se tedy nějak více neoritentuje v Čínské kultuře), ale na druhou stranu to prostředí může přidat jistou exotiku. Bezesporu zajímavé drama, které bez problému zaujme a i přes svoji délku nenudí. Namaskovaný Leslie Cheung se svoji nehybnou, stoicky klidnou tváří něměl chybu - nicméně Pekingská opera je zlo (no ta Evropská vlastně taky :)

Klec smrti (1988)

Slušná mlátička s optimálně nablblým příběhem o dvou znepřátelených školách. Bitek požehnaně, různé styly a k tomu namusklenej záporák. Občas si sice kaskadéři pomohou dráty víc než by bylo zdrávo, zvlášť jeden ten odkop ke konci v bambusové kleci, ale ono to celkově přispívá k pohodobé atmosféře filmu. Nutno vidět pro maximální požitek s českým dabingem, který je opravdu jedna báseň.

Speed Racer (2008)

Hodně sem váhal mezi dvěmi a třemi, nakonec díky ujeté barevné stylizaci celého snímku, jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení. Protože zbytek je poměrně velká bída - herci otravní, závody mizerné (navíc člověk nic nevidí), pořád se jezdí jakoby na stejné trati a tak jediný zajímavý moment filmu je to rallye. A navíc aby taková ptákovina bez příběhu měla 129 minut, to je fakt moc.

Nonstop párty (2002)

Poměrně zajímavý, polodokumentární pohled na britskou punkovou hudební scénu, ale pokud člověk není vysloveně fanda, zas tak si to asi neužije. Ono hodnocení tohoto filmu bude asi záležet s tím jak moc se divákovi líbí zmíněná hudba či životní styl. Já si sice občas poslechnu Joy Division (případně New Order), ale tím moje znalosti končí a proto mi většina narážek nic neříkala. Navíc film je to poměrně dlouhý a místy nudný. Corbijnův Control možná není tak historicky věrný, ale jako film působí jednoznačně zajímavěji (ikdyž zaměření je samozřejmě trochu jiné).

Cyrano z Bergeracu (1990)

Chvílu mi trvalo než jsem si na ten styl zvykl (protože jsem jako správný kulturní barbar netušil, že to je veršované), ale nakonec se mi to velmi zalíbilo. Druhá půle trochu slabší než ta první a konec je trochu roztahaný. Nicméně dobré slovní přestřelky a celkově fajn podívaná.

Poslední císař (1987)

Smutná lekce dějepisu o císaři, který chtěl tolik vládnout, ale doba mu něpřála. Natočené nezaujatě, bez emocí, což mě osobně nevadilo. Některé období života by si možná zasloužili trochu méně prostoru (například dětství) a některé více (neviděl jsem bohužel DC, kde to je možná více vybalancované). Krásné kostýmy a celkvoá výprava - a velmi sympatický O'Toole.

Dva muži ve městě (1973)

Hodně pomalý rozjezd, ale nabere to obrátky s příchodem poňekuď posedlého komisaře, ve své oplzlosti velmi dobře zahraného... na druhou stranu, člověk by měl být schopen snét trochu té nespravedlnosti a příkoří. Film má bohužel od půlky zcela jasný průběh, což trochu tlumí celkový dopad. Oba dva herci nesmírně charismatičtí (zvlášt Gabin).

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Příjemně ironický pohled na zazobanou partu tragédů, jejichž hlavní starostí je dobře nacpaný bachor a pronášení banalit u večeře, v čemž oblzvlášť vynikají drahé polovičky. Přestože se to režisér snaží obzvláštnit, různými nečekanými situacemi, celková absence příběhu stahuje film dolů, protože ty jednotlivé epizodky nejsou zas tak zajímavé aby to utáhli bez nějakého komplexního pojítka.

Odpočítávání (2010)

No potěš, tohle bylo to nejamatérštější mučení v dějínách (a tím nemyslím Jacksona, ten se docela snažil, ale ty šašky okolo, zvlášt Carrie Anne Moss)... Pevně věřím (doufám), že tajné služby jsou schopné při hrozbě detonace tří atomových bomb vyrubat atentátníkovu rodinu do pátého kolena, pokud to bude nezbytné. A jestli při tom budou mudrovat nějaký srance o lidských právech tak si asi zasloužíme být v takovém srabu.

Formula 51 (2001)

Žádné velké okecávačky, rychle rovnou do akce, menší tour po Anglickém feťáckém podsvětí, banda hutných nácků a než se člověk naděje civí na závěrečné titulky. Za doprovodu sympatického ústředního tria a pár fajnových hlášek to utečne jako voda - a to já rád.