Mutant (2006)

The host bylo opravdu zklamání. Nečekal jsem po recenzích a hodnocení žádné veledílo, ale tohle se korejcům prostě nepovedlo. Začátek nevypadal vůbec zle, námět mě trochu oslovil (nemohl sem si pomoct, po skvělém Cloverfield sem čekal něco v podobném rytmu). Výsledek byl zdrcující, to co na korejských filmech miluju, to zde nebylo, či to bylo přitaženo za špatný konec. Hl. herec nehrál vůbec špatně, ale katastrofu nezachránil. Ke konci už jsem chtěl vypínat = nuda! Nevím sice jestli film prošel střihárnou, ale měl by se jí podrobit znovu. Hodnocení:4/10.

Saedeu mubi (2005)

"Smutný příběh", tyto dvě slova naplňují stejnojmený film, který se mě dostal pod kůži přímo až do srdce, kde zůstane napořád s tučným podtextem SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST! Jeden z nejlepších filmů na který jsem v životě narazil. "Takovou nádheru snad kamerou zachytit nejde" to jsem si celé 4 příběhy opakoval. Ani jeden neměl chybu. Nedokážu popsat pocity, které cítím, ale jsou krásné a lítostivé. Příběh popálené, němé dívky a její sněhurka a sedm trpaslíků, to byla nádhera jak to snímek ozařovalo a nabíjelo uspokojením a jemným úsměvem. Příběh nebojácného hasiče a jeho překrásné přítelkyně se mě hrozně líbil už jenom obsazením, které bylo přesně podle gusta (...ing a moment to remember už tehdy jsem jim choval velké sympatie), dále žena s rakovinou a její zmatený syn, který poznává jak moc ho matka miluje a on ji. Čtvrtý příběh o rozchodovém poslíčkovi a jeho šíření smutných zpráv (včetně těch posledních dvou, které se nedali shlédnout bez slz). Tyto příběhy měli společného nejenom návaznost, ale ten déš't, který mě na konci filmu dorovnal svím metaforickým kouzlem. Mohu malinko vytknout "citové vydírání", které bylo v posledních scénách trochu až přetažené, což na druhou stranu už v názvu filmu vyzní a dá se to předpokládat a člověka to opravdu zasáhne, svůj účel to plní moc dobře. Jedná se jen o malou vadu na kráse. Hodnocení: 10/10

Minyeoneun goirowa (2006)

200 Pounds Beauty je asi moje první, menší zklamání v J.korejské filmografii. Snímek je pouze "dobrý" = tímto termínem moc korejské filmy neoznačuju (spíše famózní,perfektní,úžasný). Taková příjemná tuctová oddechovka (kterých je všude dost). Zase na druhou stránku to opravdu špatné nebylo, párkrát jsem se pousmál a u konce i pár slz spadlo. Přesto film nenaplnil moje očekávání, nic nebvyklého ani nic úžasného mě film nepřinesl, snad kromě oběvení nové herečky, která se připíše na moji listinu nejhezčích hereček, protože Ah-jung Kim je opravdu nádherná dívka, která držela film v určitém tempu a dala mu zajímavější podobu. Hodnocení: 6/10.

Maraton (2005)

Marathon je silné drama s hlubokým nádechem a procítěnou atmosférou. Cho-won bojuje se svím životem prostřednictví marathonu, který je řekl bych jenom nástroj o který se celý příběh opírá, protože hl. tématem je přátelství a velká podpora blízkých překonat svoje hranice a i přes svoje velké omezení či poškození se stát rovnoceným a kvalitním soupeřem jak proti svému autismu tak proti běžcům marathonu. Cho-won bojoval s nemocí prostřednictvím běhu a ikdyž nemohl vyhrál dá se říci že v životě vyhrál a splnil si sen, který je pro většinu lidí nesplnitelný. Film jenom potvrzuje fakt, že člověk je sám svého štěstí strůjce a že i přes svůj jistý osud musí bojovat a poprat se s ním, aby dosáhl svého osobního cíle a potěšení. Cho-won je žijící důkaz, i přes svoje postižení má rodinu, která ho z celého srdce miluje a podporuje ho v sebepoznávání a v jeho "boji proti osudu". Seung-u Jo zahrál svoji úlohu naprosto dokonale a kdyby mě někdo řekl že Seung autismem trpí, věřil bych mu. Hrozně se mi líbila atmosféra filmu, byla ohromná. Všechny role skvěle obsazeny a příběh zdrcující a plný lítosti. Poslední a hlavní běh byl třešnička na dortu nejenom běh sám o sobě, ale ta metaforická stránka obsažena v něm, která popisovala to sebeukojení a smysl překonávání překážek jeho života. Jak jinak by mohl režisér krásněji popsat boj proti autismu než marathonem, už to je samo o sobě krásné, nemyslíte?... Hodnocení: 9.5!/10

Dalkomhan insaeng (2005)

Bittersweet life je velmy drsná korejská záležitost. Příběh o pomstě, který je podán naprosto ůžasně. Hl. hrdina Byeong-heon Lee mě očaroval svím charismatem a drsnou povahou, z které šel až strach při jeho kamenných pohledech. Gangsterka trochu jinak, podána strašně "masérsky" a hlavně korejsky. Scéna když Sun-wooa honily a on je tam všechny ohněm popálil a následovně ujel autem byla tak neuvěřitelně hustá, že jsem se musel smát tomu jaký je Sun-wooa BOREC. Až do konce a hlavně na konci byl film naprosto famózní a monolog na začátku a na konci se mistrem a žákem neměl chybu. Když Sun-wooa vzpomínal na hudební zkoušku při které se ponořil do krásy všech tónů a rozplíval se nad nimi, v ten moment mě film opravdu příjemně zasáhl a nemohl sem jinak než dát Ji-un Kimovi 5* za filmovou harmonii a herecký koncert Byeong-heon Lee. Hodnocení: 9/10

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Jae-young Kwak znovu excelentní a to na plné čáře. My sassy girl patří k mím TOP, takže jsem se moc těšil na windstruck (ještě více při pomyšlení na Ji-hyun Jun a její znovuobsazení do hl. role). Nádherný příběh, perfektně propracované postavy, zžil jsem se s nimi a vytvořil si vůči nim soucítění a oblíbenost. Opravdu jsem to tomuto páru přál z celého srdce. Nechci srovnávat z MSG, tento film je více vážnější a postupně se ubíjí odlišným směrem a náplní, ikdyž místy se tu objeví totožný humor, v kterém je obsazena ta originalita a lehkost. Důvod proč nedávám plné hodnocení není nedostatek zábavy, to zcela ne (nasmál jsem se až až, hlavně když se oba probouzeli v posteli se želístky na rukách). Ani nedostatek vážnosti, konec filmu byl jím přímo vytvořen a to byla ta chyba. Sice sem brečel jak batole, ale film se po postřelení u továrny hrozně vlekl a to mu neprospívalo. Další chyba byla že film měl až moc emotivních vrcholů či vyvrcholení. Člověk už čeká závěrečný epilog, ale následuje ještě spousta děje, který neobsahuje ani z poloviny informací co první půlka. Ukazuje spíše trápení a lítost, v takových časových intervalech že vám emoce skáčou jako vlny z scény do scény, což Kwan nedomyslel. Jinak obě postavy skvěle zahrané, nemám výhrad co se týče obsazení ani samozřejmě režie. Byl jsem hodněkrát dojat ,jak již sem zmínil (na můj vkus až moc) a finální setkání bylo bravůrní. Závěrečný epilog by se dal pochopit jako takové znovuvrácení k "sassy girl" či hodně volnější requel. Hodnocení: 8/10

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

"Please Teach Me English" je roztomilá, upřímná, nevinná a lehká komedie s e skrytou něžnou romantikou, jenž diváka skvěle pobaví a rozveselí. Jak jsem již řekl je to taková "lehká" zábava, takže žádné citové vydírání či extrémně dramatické momenty (tak jak to korejci umí) to nenajdete. Přesto se jedná o snímek přímo kouzelný a kladně laděný, ústřední pár a vůbec celá jazyková třída působí příjemně. Btw: film jsem si oblíbil až při druhé projekci, po delší "korea" pauze

Honba za lesním mužem (2006)

Slabší, ale přesto pulzující zábava, která neurazí. Celkem dobře vymyšlená zápletka s dobře časově na sebe navazujícími scénamy. Příjemně jsem zabavil čal s (pro děti) malinko náročnější komedií s netradičním, ale jako vždy dobře obsazeným Justinem. Řekl byl že celkem povedený projekt. Hodnocení: 5.5/10

Akira (1988)

1988?...na tenhle rok je to sakra dobry počin, jak znázornili tu rebélii a politické hnutí, obstojné domonstrace a motorkářské gengy řídící se svím rozpurným životem a úřadující anarchií a vůbec jeden velký cyberpunkový svět. Jako kultuvní japonské anime moje očekávání splnilo. Postava Akira podle mého vnímání znamená podstata stvoření světa a obrovská energie díky které svět funguje tak ja má a jak byl "předurčen", že je něco jako odvaha v nitru každého z nás a že v každém se projevuje jinak a má jiný záměr. Tento snímek skrývá mnoho poznatků a za obrovskou oponou akce a kombinovaného příběhu je ukryto jádro snímku, které sem z mojim vzděláním (dokončení 1. ročníku střední školy) vskutku nepobral. Hodnocení: 7/10

Fresh Prince (1990) (seriál)

Perfektní sitcom s ještě lepším Willem (nečekaně). Opravdu jsem se směle zasmál a pobavil nad směšnou rodinkou Banksů. Nejenom William sršel vtipem, občas jsem z "gentlemana" Carltona umíral smíchem a o stríčkovi Philiphovi ani nemluvím, jeho ironický humor, který se občas měnil v cílený, ostrý sarkasmus mě dostával na plný čáře. Prostě příjemný seriál okořeněn černým humorem. Hodnocení: 7.5/10.