• Fantasy

Živí mrtví - Coda (2014) (epizoda)

Moc hezký a dojemný díl. Jediný, co mě teda na tomhle seriálu sere je, že mi skoro každá postava, co si oblíbim umře. Fakt jako... to mi nemůžete aspoň jednu nechat? Myslim, že měla bejt Bet na tu pipku v uniformě drsnější a říct jí něco, co řekl Rick v tom kontejneru v Terminusu. Třeba tohle, když jí řekla, že je slabá ---"Vůbec nevíte, kdo jsem! Nevíte, co jsem zač a co jsem všechno musela dělat, abych přežila a čeho všeho jsem schopná. Každej, kdo si zahrává s mou skupinou a lidmi, co do ní patří, skončí špatně. Vždycky to tak je! Takže odcházím a nikdo mě nezastaví, protože jestli ano, tak máte hodně velkej problém!"--- a otočila se a odešla. To by byla další bomba, u který bych se zase svíjel tim pocitem "jooo!!!!!".

Živí mrtví - Terminus (2014) (epizoda)

"Budou si připadat dost hloupě až to zjistěj...... Až zjistěj co?.................. Že tyhle lidi nasrat neměli!" Yeeeeees!!!! Tomu říkám "pořádná bomba na závěr!" To je díl, to je náres! Tak se mi to líbí!

Živí mrtví - My (2014) (epizoda)

A skupinky se schází....do větších skupinek.

Živí mrtví - V háji (2014) (epizoda)

Tak tohle bylo kulervoucí. Jako věděl jsem, že Lizzie je drsná, ale že je i takovej mentál, to ne. Nevim co mám napsat, abych něco nevyspoileroval. Fakt nevim jak. Když jsem to viděl (tu onů věc), tak to bylo "Woooow, no ty kráávo!". Ale ne ve smyslu dobrého woow, ale toho špatného. Fakt jsem čuměl jako oni na ní a tak nějak nemohl pobrat, co se právě stalo. No... nářes! Takovou bombu jsem opravdu nečekal. Chci vědět jak to řeknou ostatním až dorazej do Terminusu. Ty budou taky solidně vprdeli z toho. GGWP... řádnej outplay jim zandala.

Příchozí (2016)

Nádherná severská podívaná, co vám vezme dech. Úžasný přírodní tajemný vizuál, herecké výkony i velmi vtahující hudba, co s prostředím krásně ladí. A dokonce to všechno dává i smysl. I když jsem film viděl vícekrát, vždycky se na něj rád podívám znovu a vždycky mi rozproudí neurony, že mám pocit, že mi bouchne hlava. Je to celé velmi originálně pojato a rozhodně bych řekl, že z mnohých zpráv, které toto dílo přenáší bychom se mohli poučit. Speciálně v aktuální době (2022) je to potřeba.

Top Gun: Maverick (2022)

Teda...wow. Nevím jak to mám přesně popsat, protože se na podobné filmy moc nekoukám (nedostanou se ke mě), ale myslím, že fantastické je správné slovo. Romantické (z části), vzpomínkové, občas emoční, vtipné, ale jinak nádherně akční. Musím říct, že to co tam předváděli (hádám, že to bylo CGI) bylo fantastické a pokud to ty letouny opravdu dokáží, tak i realistické a kdejaký opravdový pilot by nad těmi kousky slintal. Moc hezký návrat a dovolím si říct, že mnohem lepší než původní díl. Na tyhle vzdušné bitky a vtipné momenty budu ještě dlouho vzpomínat. Dodává nám to na tvrzení, že lidstvo již před nějakou dobou zavládlo i ve vzduchu a dnes je dál než kdykoliv předtím, ale přesto nás tak málo stačí připravit o stroj, život nebo vládu, kterou opět mohou převzít ptáci.

Star Trek: Nová generace - Geneze (1994) (epizoda)

Další díl, na který jsem se ani nemusel dívat, abych věděl, co to přesně je. Nechápu jak si můžu některé díly pamatovat tak dobře. Worf je docela síla  :D

Star Trek: Nová generace - Masky (1994) (epizoda)

Mission Passed : Respekt+ A to si jako Brent Spiner zaslouží za ten výkon rovnou několika osobností naráz.

Star Trek: Nová generace - Tvé vlastní já (1994) (epizoda)

Škoda, že se nakonec na planetu nevrátil a alespoň se nerozloučil a neřekl jí tajně pravdu. A pak, večer aby pohlédla na nebe a tam Enterprise vstupující do warpu (protože by vypadala jako pohybující se hvězda a následně meteor) by byla luxusním zakončením.

Star Trek: Nová generace - V podpalubí (1994) (epizoda)

Pěkné téma, trocha cringe, neskutečný výbuch smíchu a nakonec velké COŽE. Asi tak bych to shrnul. Je hezké, že jsme konečně nahlédli pod pokličku života nižších důstojníků a jak je starší zkouší, jenže to má jedno velké ALE. Chápu přesně co se stalo, ale ten konec je.... WTF. To se nedá nějak moc jinak popsat. Vždycky po troskách hledaj i celé dny a hodiny, ale tady máme jen 2 zmínky a to je vše. To mě docela nasralo. Jo jinak ten vulkánec je naprosto typickej a tim jeho klidnym hlasem mě totálně zničil. To bylo perfektní. Ale víte co bylo ještě perfektní? Když tu máte takovýho borce, co pracuje na baru. Jako ten byl perlička celýho dílu. Když přišel do kajuty, kde starší důstojníci hrajou pokr a jen tak zahlásí s naprosto klidnym hlasem "Právě jsem oškubal nižší důstojníky a teď jste na řadě vy." Tak to mě doslova a dopísmene rozjebalo. Kdybych byl holka, tak už jsem hotovej. Jako to byla momentka, že si to musim klipnout. To bylo perfektní.