Lovec trolů (2010)

Legrace. Chybí tomu sice nějaké větší napětí, ale to se zase nedá čemu divit, přece jen takový troll není zrovna dvakrát stealthy. Ale zvlášť začátek se vyvedl. Připadal bych si hloupě, kdybych tomu vyčítal logické chyby. "No trolls were harmed during the making of this movie."

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Sympatická hlavní dvojce s fungující chemií (hrdinka je navíc naprosto neodolatelná), povedené 3D, zábavný "pes", tak je jen škoda mírné klišovitosti a logických kicksů (nemyslím, že by měl mít člověk potíž s rovnováhou -až na prvotní šok- ve snížené gravitaci).

Private Practice (2007) (seriál)

Zatímco v GA je humor spíše jako odlehčení jinak dost vypjatých, dramatických situací, zdá se, že zde je drama jen proto, aby diváka chránilo od diabetického záchvatu ze všech těch trochu divných, ale vlastně strašně milých lidí. Do toho léčitel, psychiatr, těhotné maminky, miminka na každém rohu... Není to špatné, u sledování jsem se celkem bavil, ale druhou a další série si pravděpodobně nepustím. Leda že bych se chtěl zase kochat těmi neuvěřitelně neodolatelnými rty Addison, což, spolu s Cooperem a tou šéfkou z nemocnice, je vlastně jediný legitimní důvod ke sledovaní těchto chirurgů na růžovo a pod los angelským hřejícím sluníčkem.

Tajný život chaosu (2010)

Nejlepsi dokument, co se obsahu tyce, co jsem kdy videl. Pro cloveka, ktery se tim zabyva asi neni uplne myslenkove objevny, ale mnozstvi detailu a podlozeni toho, co si doted jen myslel, z tohoto dokumentu dela dechberouci zazitek.

Transformers 3 (2011)

Tedy, první hodina a půl byl značný průšvih, během kterého mi prst občas bezděky přejel po klávese 'q' jako quit, nepříliš vtipná sebe-parodie, bez alespoň trochu přijatelných charakterů. Jediná snesitelná postava byl čmelák, dik tomu jeho rádiovému hláškování. Tedy, to Shiovo kotě také nebylo špatné, jen škoda toho hloupého pokusu o prohloubení její postavy ("Ach, můj bráška umřel ve válce..."), od toho se přece hrdinovi nedává do filmu ženská... Ta se má o něj jen bát, popř. se nechat unést a hotovo. Ještě štěstí za poslední hodinu, příjezd do Chicaga potěšil moje Nerovské já.

Super (2010)

Ne, tento film opravdu není pozitivní - pravděpodobně také nemá být. Ona to ostatně není ani moc komedie, protože i ty zábavné scénky se postupem času stávají spíše symptomem hrdinů než odlehčením filmu a člověku se svírá žaludek, protože ví, že tohle prostě nikdy nemůže dopadnout dobře. Nepříjemný, překvapivý a rozhodně vydařený film. 80 %

Věc: Počátek (2011)

Hlavní problém filmu tkví až v pornografické explicitnosti v zobrazení věci (hlavně ze začátku) a v nepříliš využitém potenciálu "doppelgangera", který se většinu filmu zrovna dvakrát neskrývá, takže hlavní devíza originálu vyšumí víceméně do prázdna. Menší problém je i s logikou a tu (na konci) loď si mohli tvůrci také odpustit, je (jak) z jiného filmu... Na druhou stranu, odhlédnu-li od srovnávání s originálem, film má světlé i velmi dobré momenty a horror jako takový se podařilo tvůrcům vytvořit povedený, včetně hudby, výtečných lekaček, nějakých deseti minut (právě před lodí) opravdového napětí, roztomilé vědkyně s plamenometem etc., prostě vším, co kvalitní horror potřebuje. Takže pokud nebudete čekat, že vám pustí původní film (jak se zdá z některých reakcí), popř. jistý díl X-files, určitě nebudete nějak zvlášť zklamáni. ~ 70 % (mírně nadhodnoceno)

Paranormal Activity (2007)

Asi dost lidi videli jinou versi nez ja, divali se na nb (audio je docela dulezitou soucasti tohoto filmu), protoze to rozhodne byl strasidelny film: skutecnost, ze k dochazeni dochazelo i pres den, nebylo mozne uniknout, ... Kdybych pred tim nevidel Blair Witch, REC, nevaham s peti hvezdickami, ac to melo sve mouchy. Pravda je, ze mnohem vetsiho efektu jsem dosahl, kdyz jsem ten pribeh nekomu pak vypravel, nez samotne videni filmu. A asi holt tvurci dojeli na tom, ze kdyz lidi budete vehementne masirovat a rikat jim, jak se budou bat -a zvlast takto naprimo-, tak valna vetsina se proste bat nebude "na truc" - marketingovy "over-kill". Viz pocet slov "hype" zde v komentarich... Ad POMO: Problem je v tom, ze ten ghost buster, co si pozvali, rikal, ze ta "entita" je fixovana na ni, nikoliv na ten dum. Byl to sice trouba, ale toto vyplyvalo i z "jeji minulosti", takze opusteni domu by jim moc nepomohlo.

Rande na jednu noc (2008)

Velmi prijemna, svezi a mila zalezitost, bez nejakeho znatelneho presahu, ale jako oddychovka na podzimni vecer naprosto bez vyhrad.

Sucker Punch (2011)

Vyborne, nebyt nekterych hluchych mist (vetsina dialogu - nastesti jich neni mnoho) a neprilis logickeho rozuzleni (alespon moje egoisticke ja jej nedokaze pochopit), byl by to plny pocet, protoze zbytek je dokonaly jako musel byt tanec hlavni (?) hrdinky. A hodnotit jen uvod, prikreslil bych si na monitor velky vuz a orion k tomu.