Zelená míle (1999)

I když je to vlastně pohádka a je to hodně emočně vyšperkované,tak zážitek veliký..Taková práce si zaslouží 5*

Panika (2000)

Byl jsem na to velmi zvědav,protože obsah mě docela nalákal.Ale bylo to tak pomalé a nezajímavé,že jsem se docela nudil a čekal,až se něco stane.Stalo se,ale až na samém konci.Takový komorní,psychologický příběh s nepříliš záživným hlavním hrdinou.Neve Cambell však přece jenom jiskřila a dodávala tomu trochu štávu.Takže nakonec ty 3*

Sólokapr (2006)

Z filmů Woodyho Allena za poslední dobu,asi nejslabší.Přesto to to není špatné.Když už nic,tak alespon pohled na krásnou Scarlett Johannsson stojí za 3*.Ale jako kriminálka to je přinejmenším usměvné a velmi snadno prohlédnutelné.Přesto tam jsou občas typické Allenovsky vtipné konverzace.Přesto ale mám pocit,že už senilní a možná by měl trochu ubrat tempo v točení filmů.Skončit rozhodně ne,protože třeba Match Point je skvělá práce.

Zběsilost v srdci (1990)

Myslel jsem si ,že to bude tak trochu "normální" film.Ale nebyl..Lynch se vším všudy, i když třeba na rozdíl od M.Drive s jasnou osou příběhu a koncem.Opět vše zabaleno do poeticko-mrazivé až horrorové atmosféry.Spousta šílených vedlejších postav,divných podniků,výletů do mystických představ a pod.Lynch si prostě z diváka někdy,ujetostí některých scén,až střílí.V tomto snímku navíc nadprůměrně dost krve a sexu.Naprosto slizký a odporný W.Dafoe byl ozdobou.Jedno se filmům D.Lynche upřít nedá.A to že,i když třeba tápete v ději,tak prostě díky atmosféře a hudbě,neodtrhnete oči.A to je i případ Zběsilosti v Srdci.

Kurz negativního myšlení (2006)

Velmi mě ten film zneklidnil.Při jeho sledování jsem byl tak zhnusen,že jsem byl odhodlaný dát max 2 hvězdičky.Nemilosrdné,nemorální,všichni "zdravý" byli bezcitní,zlý a ti postižení byli naopak chudáci.Na tuto hru jsem z počátku přistoupil.Postupem času byli hnusní i ti postižení..takže jsem chtěl aby se nakonec postříleli všichni,aby byl ode včech klid.Konec však vše zachránil a nakonec si mě udobřili..Pochopil jsem,že ten film je opravdu o NEGATIVNÍM MYŠLENÍ a to se přeneslo i na mne.Rozhodně to teda není žádná agitka pro postižené..to rozhodně ne.Ani si nejsem jist,jestli se jedná o černý humor.Název filmu KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ tady sedí tak přesně,jako u málokterého názvu filmu..

Na sever (2009)

Trochu nudné opravdu..I když je tam pár opravdu skvělých scén.např.tampon,nebo "ledová"sebevražda..Ale těžko takhle hodnotit Norský film z hor..Severský film je prostě takový a Norové se určitě nenudili..

Nájemník (1976)

Atmosféra a napětí které se dá krájet.. a překvapivě dobrý Polanski v hlavní roli..Ke konci se to trochu chaoticky zamotává a vzniká z toho trochu psycho guláš,který mě až tak nebavil.Trošku,díky podobné atmosféře a nejasných postav,mě to připomělo Lynchův Mulholland Drive.. Určitě to není nejlepší jeho film,ale jako psycho thriller či dokonce horror, je to bez debat velký nadprůměr..

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Trochu až moc Crazy..Některé postavy opravdu stupidní.Přesto díky Funesovy jsem se místy bavil.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Jako muzikál to brát nelze,jelikož to není dobrý muzikál.Ale pokud jste ještě neviděli ani pokus o krvavý muzikál a nemáte představu jak to může vypadat,tak se na to určitě podívejte..Řezat krky břitvou a zpívat u toho,je prostě v tomto filmu tak laskavé,že vám to ani jako něco nechutně krvavého nepřijde..

Nebe a peklo (1963)

46 let..tak dlouho mi trvalo,než jsem vzhlédnul tento klenot.Od Kurosawy je to můj čtvrtý film a jasně nejlepší.Jestli žánr detektivního filmu by měl mýt nějaký pilotní,či základní film,tak právě tento.Každá část,každý dialog,všechno tak důležité,že prostě nešlo nevěnovat ani na vteřinu nepozornost..Z počátku to byl T.Mifune a jeho pracovní problémy.Potom přišlo vyšetřování a to bylo tak dokonale přesné,zajímavé,napínavé,že prostě nešlo být v klidu.Možná ta kriminilastická technika byla až moc prezentována na úkor délky filmu,ale mě to teda nevadilo.Takže tento film není jenom drama jako drama,ale i takové "japonské dobrodružství kriminalistiky"