Okresní přebor (2010) (seriál)

Nestává se často abych upravoval své hodnocení.Tady musím a hned o 2*.Po prvním dílu jsem byl odhodlán to dál nesledovat.Přesto jsem se podíval na druhý díl a musím říci,že rozdíl byl velký a to směrem nahoru.Dokonce jsem se i zasmál.Např.nábor nových hráčů byl prostě skvělý.Dokonce i Sobota nebyl tak trapný jako v prvním dílu.Takže sledovat budu a uvidíme kam se to posune dál.Zatím je to 1:1..

Ulovit miliardáře (2009) odpad!

Tomáš Vorel spáchal sebevraždu..filmařskou..Tohle není ani satira,komedie,film..tohle je naprostý blábol.Nechápu ty herce,kteří v jiných filmech hrají,že tady se nechali takto vést..Protože tohle nevypadá ani jako absurdní komedie či něco umělecky neuchopitelného..tohle je více než špatná práce režiséra..Přitom satirické filmy naše současná "společnost" potřebuje..ale takhle ne

Mimo zákon (1986)

Velká pohoda je tenhle film od Jarmusche.Mimo zákon je film především o střetu různých povach a tipů,než akční žánrovka...Skvěle zvolený herci.Určitě budou spokojeni i fanoušci hudby T.Waitse.Mezi které se taky počítám..

Protektor (2009)

Na české poměry velmi dobrý film.Výborná stylizace,režie i výkony neokoukaných herců.Filmu prospělo i "nebarevné"vyjádření,které více navozuje dobu.Občas to sice skřípalo v ději a některé postavy bych si klidně odpustil(novinářka v rozpačitém podání S.Novákové),ale jinak je to výborné drama,které poprávu posbíralo české lvy.

Bennyho video (1992)

I takhle se dá řešit targická událost:v klidu,bez emocí,v pohodě..Haneke je divný řežisér..ale filmy jsou to zajímavé a dobré..

Zabiji Nixona (2004)

Velmi vážné téma,skvělý Penn,vynikající konec..Místo důrazného poukazování a bodání do vosího hnízda,to však celé působí jako marná bitva "nezdravého" jedince s větrnýmy mlýny.Spíše než prohnilý systém na mě působila průměrnost a omezenost hlavního hrdiny.A to si myslím,že nebylo cílem tvůrců..Ovšem je to možná Seannem Pennem,který se do té role ponořil naprosto až na dřen.A paradoxně tak škodí celkovému vyznění filmu.Přesto velmi dobrý film

Smrtící telefon (1996)

Zpočátku zajímavé..druhá půlka a konec však vše dobré rozbije na kaši.

Milionář z chatrče (2008)

Pro mě jenom nafouklá oskarová bublina.Zajímavý,originální nápad je.Výběr Indie je taky dobrý.Herci fungují.V podstatě nelze nic vytknout.Přesto jsem se (hlavně u flashbacků do dětství) chvílema nudil.Musím říci,že poslední dobou jsou pro mě vítězové oskarů trochu"záhadou"Někomu se tento film dostal "pod kůži"mě teda ne.Mě potěšil,ale za chvíli jsem na něj už zapoměl..

Bublina (2005)

Opravdu velmi,velmi komorní snímek.který tak netlačí na pilu až je to svým způsobem krásné.Působí to tak skutečně a reálně až se mi to zdálo nereálné:-)Takhle v poklidu,rychle a bez emocí vysvětlenou vraždu,dozajista v žádném jiném krimi filmu neuvidíte..

Díky za čokoládu (2000)

Tak tohle se mi tedy vůbec nelíbilo.Zápletka jasná po 30min,která nakonec vyšuměla do ztracena.Celé to ještě působilo hrozně televizně(i díky příšernému dabingu)Ani I.Huppertová můj rozpačitý dojem nezachránila..Tohle snad ani není C.Chabrol..