Dannyho jedenáctka (1960)

Byl jsem zvědavý na předlohu Dannyho parťáků a trochu mě zklamala. Zdlouhavá příprava akce mi moc nevadila, ale to dobírání si Spyrose Acebose mi přišlo trochu trapné. Ostatně kdyby se ve filmu tato figurka nevyskytovala, spíš by mu to prospělo. Konec nebyl špatný, ale přímo se nabízela nevyužitá dvojitá pointa, při níž by Danny převezl mafiána Duka Snatose a nepřišel by o prachy. Chápu, že hlavním cílem filmu bylo nalákat diváky na slavnou partu Rat Pack, ale dalo se to udělat líp.

Plán útěku (2013)

Filmy o útěku z vězení se mi vždy líbily, a i tenhle je celkem povedený. Až na tu helikoptéru kosící stráže, které si tam běhají jako na střelnici. Nebýt téhle scény, možná bych dal o hvězdičku víc.

Haló, tady Denisa (1995)

Virtuální vztahy deset let před Facebookem, aneb co všechno se dá dělat po telefonu. Mírně prorocká hořká komedie s nadějným závěrem.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

U předchozích tří filmů byl každý něčím osobitý. Tenhle sice k celé sérii se Sigourney Weaver nic nového nepřidává, ale pořád je to velmi dobře udělaný akční film. Kromě rozšíření některých scén je u speciální edice navíc závěrečná scéna po přistání na Zemi a také je jiná úvodní titulková scéna než u standardní verze.

Vetřelec ³ (1992)

Stojí za to vidět standardní i speciální edici. U většiny filmů speciální edice jen rozšiřuje standardní, ale tady jsou některé scény úplně jinak.

Vetřelci (1986)

Velmi kvalitní pokračování Vetřelce, ale osobně mám radši komornější provedení. Pokud můžete, vyhněte se českému dabingu, který je příšerný.

Mladý papež (2016) (seriál)

Seriál mi doporučil švagr. Po dvou dílech jsem si ale řekl, že mě to moc neoslovuje a zvažoval jsem, jestli má smysl dívat se dál. S manželkou jsme nicméně ještě jeden díl zkusili. Manželku už další sledování nelákalo, ale já jsem byl zvědavý, kam to vlastně povede. A tak jsem se díval dál a nelitoval jsem. I když si pořád nejsem jistý, kam to vlastně vedlo.

Princezna Nevěsta (1987)

Film mi doporučili známí, pro něž je to jeden z nejoblíbenějších rodinných filmů. Možná jsem měl proto přehnaná očekávání. Film mi připadal jen mírně nadprůměrný, herecké výkony obou hlavních představitelů takové vlažné. Hlavně Buttercup je dost pasivní, nepomůže svému milému ani v boji proti HNV. Možná za to může i dabing, který navíc ve verzi, kterou jsem viděl, v jednom místě asi minutu úplně chyběl. Několikrát se objevila divná nelogičnost (např. vyklizení Lesu zlodějů) nebo zvrat ve stylu 'Deus ex machina': (spoilery: Protivníci už nás skoro dohnali, nevadí, vezmeme to přes Ohnivý močál, který je náhodou hned vedle. Že by ho mohl princ objet, nás nějak nenapadne. Hlavní hrdina je mrtvý, nic se neděje, zaneseme ho ke kouzelníkovi a ten ho vzkřísí. Španěl je propíchnutý dýkou a skoro umírá, ale vzchopí se a zabije protivníka a pak už je prakticky zdravý. Kdyby ho aspoň někdo postříkal kolalokou nebo něčím podobným.) Kdyby byl film zamýšlen vážně, byl by to totální průšvih. Jestli byl míněn jako legrace, tak tomu něco chybí. Možná víc absurdity, přehnanější klišé, nevím. Na druhou stranu se mi líbil souboj Westleyho se Španělem, šermování vypadalo velmi dobře. A taky mě potěšil Peter Falk v roli dědečka.

Modrá laguna (1980)

Hezká podívaná, nic víc, ale taky nic míň. Konec mohl být trochu líp promyšlený.

Návrat do Modré laguny (1991)

V podstatě se jedná o opakování předchozí Laguny. Pro romantické puberťáky to může být hezká podívaná.