Devadesátky - Přehrada (2022) (epizoda)

Tento díl je o vývoji případu hlavně z hlediska vyšetřovatelů. Nejistota a podezření, kdo z nich jakou roli vlastně hraje. Zároveň vnímám poctu nebezpečnému povolání báňských záchranářů.

Srážka planet (2011) (TV film)

Zásadním omylem bylo nepochopit scénář jako komedii. Několik vtípků bylo přímočarých (jako zamáznutí střelce spadlým vrakem) ale dialogy jsem si v hlavě musel přemlouvat jinou intonací. Málem jsem to dotáhl na dvě hvězdičky. Jenom navléci skafand přes triko astronautce v poškozením raketoplánu jsem nedokázal.

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Malinko dokumentární reality a důraz na způsob vedení vyšetřování. Úděsnost zločinů ještě neotřásla vnímáním. Tady asi je znát absence Jana Malindy. Díky zaslouží i scénky, které by v dnešní době narazily na autocenzuru.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Zase spokojenost. Je to sice sušší než 1. oddělení ale styl mezi reportáží a uměním je akorát vyvážený. K tomu obsahu, který zobrazuje, styl sedí naprosto perfektně. Vyzdvihuji hlavně jméno Martin Fridrich. Novotný to snad ani nemohl zkazit, ta postava už za života byla karikatura sama sebe.

My Fair Lady (1964)

Muzikál má u mne těžký život. Balancuje na pokraji nudy až otravnosti. A My Fair Lady je opravdu nuda. Asi dvě pěkné písně, myšlenka tam je ...ale opakováním motivu (po dobu mého života) shledávám myšlenku tímto podáním urážlivou a film s dobrými herci stále nudný. Zahráli to ale profesionálně, že? ... Takže kvůli tomu, že u mne časem neuzrál, snižuji ze tří na dvě *.

Přezůvky štěstí (1986)

Jen málo chybělo a volil bych 5* za soukromě obnovenou premieru. Poetika s mnoha lidskými významy. Krásné obrazy. Výborně hrané. Potlesk a obdiv za mnoho nápadů. Bravó!

Hluboký spánek (1946)

Já tyhle noirové filmy miluji. Přesto právě zde cítím mezery.

Casablanca (1942)

Dobře chápu rozdíly v hodnocení. Doba posouvá a tlumí významy. Jakoby dál od válečných střetů, jakoby dál od citů, zodpovědnosti.

Průvodce ženatého muže (1967)

V Bio toho roku jako čerstvý muž. "Zatloukat, zatloukat, zatloukat..!!!" ..... Hodnotím samozřejmě k roku uvedení.