Daleká cesta za domovem (1999) (seriál) odpad!

Nejlepsi jsou ti zli kralici, vzdycky si rikam co budou delat az ty hodne jednou chyti, jestli do nich budou nufat cumackem nebo tapkat mekkyma kralicima pacickama :)

Sami v poušti (1993)

Zajímavé že deti "Sami v poušti" vůbec nejsou samy. Mají sebou křováka (bez kterého by v té zmiňované poušti nepřežili ani 5 minut) a který za ně všechno oddře a občas trousí moudra typu "dozadu dívat se nesmíš, vpředu budoucnost leží" a ještě psa. Jo a Reese Witherspoon bych opravdu nepoznal :).

Zombieland (2009)

Zábavná i když povrchní (co také čekat od zombie komedie že?) hříčka na téma "jak přežít zombie apokalypsu ve dvaceti jednoduchých krocích" vycházejících z těch největších klišé zombie filmů a osvědčeného komediálního triku postavit vedle sebe naprosto protichůdné charaktery. Jinak průměr, ve kterém krom pár vtipných momentů potěšil především Woody Harrelson, kterého jsem dlouho neviděl v žádné hlavní roli a geniální cameo Bill Murraye, který svým pětiminutovým výstupem ukradl pro sebe celý film :)

Basquiat (1996)

Bowie jako Andy Warhol? Vzdy a kdekoliv! :)

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Bohužel jsem měl tu smůlu, že jsem po zprávách nepřepnul TV a nechtěně zkouknul 15 minut téhle nablýskané estrády. Za prvé.. žě je Mareš slizký exhibicionstickÿ kretén není nic nového, ale ani při pohledu na porotu jsem moc nechápal. Hejma jako "reprezentující tvář pořadu" je vyčpělý až hrůza, ale pobavila mě především Darinka, která nikdy zpívat neuměla a teď hodnotí pěveckou soutěž. To už jsme někde ve vodách Do-Re-Mi, temných, zahnívajících vodách, kdy si člověk říká, že už tam opravdu chybí jen Trávníček a Laurinová.Pak tam byl Habera, kterého jsem nikdy nemusel a nějaká čtvrtá ženská, o které jsem v životě neslyšel. No a za druhé, tohle nemá s "realitou" nic společného, je to celé plastové a umělé až hrůza. 15 minut bylo víc než dost na dalších 10 let dopředu.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Slibný námět někdy nestačí na skvělý film a ani efekty to pro tentokrát nezachránily. Potěšilo cameo Johna Cleese, hezké zelené oči Jennifer Connelly a Reeves, který se na roli mimozemšťana se svými gumovými grimasami celkem hodí. Na zabití byl naopak malý spratek, už dlouho jsem nikomu tak nepřál, aby ho rozložili nanoboti nějakým obzvlášt bolestivým způsobem. Celkově slušné 3 hvězdičky, ale ani o jednu víc

District 9 (2009)

Neuvěřitelně zábavná béčková jízda se smrští nápadů, které by vystačily tak na 5 jiných filmů, už ani nevím, kdy jsem se u scifi tak dobře bavil, za 30 mega naprosto neskutečné maso, režisér střídá žánry jako ponožky, chvíli koukáme na dokument. akci ala počítačové FPS, Black Hawk down, sociální sondu, komedii, romanci, chvíli to připomíná klasiky od Cronnenberga, do toho je zamontovaná Proměna od Kafky, mimozemšťané žeroucí kočičí žrádlo a kosmická loď vznášející se nad městem, na kterou si už lidé dávno zvykli a berou jí jako běžnou součást života, neuvěřitelně cool mimozemské bouchačky a výborný představitel hlavního hrdiny. A přes to všechno působí film velice autenticky, což je po výše zmíněném skoro neuvěřitelné. Smekám pomyslný klobouk před režisérem a dávam čistých 100%. PS: Nelogičnosti jsou věc, která k B žánru neodmyslitelně patří, nebo si myslíte, že režisér nevěděl že scéna se štítem je blbost?? Samozřejmě že ano, proto jí dotáhnul ad absurdum, aby to bylo úplně zřejmé (což, soudě podle zdejších komentů, ne každému došlo)

Spoušť (2005)

Film, který vstoupí do historie pouze odhaleným poprsím Anne Hathaway, nic jiného zajímavého na něm není. Jako sociální sonda moc povrchní, jako drama těžko uvěřitelné a patetické a jako akce k uzoufání nudné. Takže jedna hvězdička za každé ňadro sexy Anne :)

Control (2007)

bez toho ticheho citliveho mladika by dnes britska hudebni scena nebyla tam kde je, odpocivej v pokoji Iane, dekujeme. A film je samozrejme taky vynikajici