Za nepřátelskou linií (2001)

Válka v bývalé Jugoslávii z pohledu člověka štvaného protivníkem hluboko nepřátelském týlu. Příště snad méňe agitky, trošku reálnější konec a bude to snad vypadat k světu.

Jeskyně (2005)

Pro mne celkem překvapení, očekával jsem totální blbinu. Nakonec se mě film celkem líbil. Rozhodně nebyl nudný a taky potěšila písnička nakonec.

Leon (1994)

Úžasný filmek míchající skvělé herce, brilantní příběh a kameru snímající barevný mumraj velkoměsta.

Requiem za sen (2000)

Film si s divákem hraje, chvíli doufáme, že se život postav začne obracet k lepšímu(pokud tedy můžeme brát za zlepšení života úspěšný prodej drog), načež jsou hrdinové sraženi do úplného dna.

Ostrov příšer (2004) (TV film)

Já nevím, hodně lidí by řeklo odpad. Já asi taky, ale film mě zastihl v takovém rozpoložení že jsem se ohromně bavil. Scény jak soulož obřích kudlanek, či Carmen Elektra tančící před obrovským hmyzem, s nadějí že se tak vykoupí před obětováním, patří k mým oblíbeným pasážím co sem zatím v béčkových hororech viděl.

Trainspotting (1996)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Proč? Protože si na nic nehraje. Zobrazuje určitou dobu života 4 hlavních hrdinů v pekle drogové závislosti. Film neříka lidi neberte drogy, ale ukazuje nám, jak drogy lidi můžou změnit a jak umějí níčit lidské životy. Konec filmu je mírně pozitivní a dáva naději.

Ong-bak (2003)

Pro mě je Ong-bak velice vítaným zpestřením. Zaujalo mě především rychlé tempo snímku, zájímavý děj a také Tony Jaa, který je pro mne jeden z mála nových skutečně dobrých akčních hrdinů.

Válka světů (2005)

Dva různé filmy v jednom. První část naprostý odpad a druhá část povedená zábava. Konec mě vůbec nevadil a byl v pohodě. K hercům ze začátku mě pěkně štvali hlavně Tom a Dakota. V druhé části kdy už neměli tolik místa pro sebe a vyprávění se stočilo z rodinného trojúhelníku k ději už mi vůbec nevadili. Kladně hodnotím scény jako probuzení do krvavého rána, průjezd vlaku v plamenech a nebo bitva na prerii a dorážení emzáků v Bostonu. Jak jsem už předeslal začátek jedna hvězdička, konec hvězdiček pět, tudíž film celkově za tři.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Porovnejte si finále na konci 1 řady a závěrečný díl a zjistíte jakým trendem Atlantis šla.