Monstrum (2008)

Po celou dobu neskutečná nuda umocněná - z pseudo-prvního pohledu viděné kamery. Forma v tomto případě byla povýšena nad obsah po celou dobu filmu. Co se mi líbilo byla ta bitka předtím než zalezli do podzemí. Ta se jim fakt povedla a být takový celý film tak bych dal plný počet takhle jen 2*. Jo a začátek můžete celý přeskočit. Prostě jen plky o ničem. Jo a SD kamera s kazetou :D

Kroužek sebevrahů (2001) odpad!

Pro někoho jistě za 5*, pro mne však za odpad. Jsem totiž citlivý člověk a taková bezúčelná řezničina je pro moje oči spočinu vší na obrazovku noční můrou.

Fantom opery (2004)

Hodně podhodnocený film zde na čsfd. Hudba je jako skoro ve všech filmových adaptací broadwayských muzikálů na velmi vysoké úrovni. Začátek má možná trochu pomalejši rozjezd ale postupně děj graduje až k rozuzlení na jevišti opery a ve sklepeních pod ní.

10 000 př. n. l. (2008)

Tak za prvé tohle není žádný historický snímek. Je to fantasy a eště určeno širokým řadám diváků. Jeden můj filmový komentátor kolega tvrdil, že je film naprosto zřejmý od začátku až do konce. Já to naštěstí cítil naprosto jinak, samozřejmě nekteré věci byly předvidatelné, přesto byl film plný zvratů. Efekty sem čekal od Emericha mnohem propracovanějš. Nevím jak tvořili troubení mě to však spíš znělo jak projev někoho s rýmou než obřího savce. Co se mi rozhodně nelíbilo byli negativní hrdinové. Ti vypadali jak totální magoři a Emerich v tomto místě přestřelil.

Souboj Titánů (1981)

Antický epos o bájném Perseovi a o překrásné a lásce oddané Andromédě. Epos o malichernosti a pomstách bohů z Olympu. Trikové scény velice příjemné ať už zníčení města potopou, obrovský titán Kraken a nebo Pegasus. Jediné co mě vadilo byla Hefaistova sova, jelikož mě furt připomínala svým pípáním roboty z hvězdných válek.

Bezstarostná jízda (1969)

Nepochopil jsem nijak moc tu část, odehrávající se na mardi-gras. Nějak mě nesedla směs jakých si náboženských keců spolu s drogami vyvolaným blouzněním. Jako skoro vždy u hippies filmů tak muzika je výborná. Co se mi líbilo byly exteriéry kterými projížděli, obzvláště se mi líbily ti potůčky u hipíků Teď k myšlence. Film je o svobodě, o strachu před svobodou. Až se mi více uloží v hlavě možná něco připíšu.

Apollo 13 (1995)

Pro mne jeden z nejoblíbenějších filmů o vesmíru(myslím nyní filmy pouze ze skutečného světa a né vymyšlené). Film vypadá realisticky, kosmické exteriéry jsou zobrazeny přesvědčivě. Hudba ničím nevyniká avšak není vyloženě špatná jen je postě nevýrazná. Výkony herců kosmonautů a techniků i jejich manželek jsou zpracovány kvalitně. Nikdo mě nevadil ani nějak více nezaujal. Filmu dávám pět bodů protože tento příběh podal zajímavě, z mého pohledu bez chyb a taky bez přehnaného sentimentu a patriotismu.Je nutné vzpomenout na vynalézavost a odvahu lidí od NASA ve vesmíru i dole na zemi, protože to co dokázali při návratu této posádky ale i při jiných letech je úžasné a vzrušující.

Krotitelé duchů (1984)

Obří marshamllow jako ničitel, velice svůdná a nadržená Sigourney tvoří našlapanou kombinaci která posouvá tento film do mého TOP žebříčku.

King Kong (1933)

Trochu jinačí než jeho remake. Zde je Kong zobrazen mnohem více jako zvíře vedené svými pudy než jako Jacksonova gorila milovník.

Dracula (1992)

Výborná děsivá atmosféra, lehké erotično, skvělí herci a překrásna Winona Ryder.