Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Báječná hra mimikou Saši Cohenna, vůbec neskutečně dobrý výběr vtípků, které mě několikrát naprosto odrovnaly a svižné tempo dělá z tohoto filmu jasnou jedničku pro nenáročné letní promítání. Na některé scény fakt nezapomenu např. trenér ovčáku. Taky překvapí možná nechtěná narážka na Red Dwarf :D

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Stylové a důstojné zakončení SG1. Líbila se mi invaze na Ta´uri(Zemi), i když jsem doufal že se tvůrci v této části příběhu vyřádí trošku více a dají obléháni více prostoru. V kontextu dalšího vývoje by to však slepá větev a proto tvůrcům odpouštím. Také se mě nelíbila linie s vládci soustavy, kromě Quetesh tam ostatní byli leda tak do titulků. Mám takový dojem že delší stopáž a větší důraz na vedlejší postavy by filmu dost pomohly. Co se taky postrádal byla monstróznost, hrozivost, monumentálnost Goualdů s SG1 a prvního filmu. Pro mne pohodový filmek na léto avšak s přihlédnutím k popsaným výhradam lehce nemastný a neslaný. Pro fanoušky světa Hvězdné brány povinnost z hlediska rozuzlení příběhu. Pro mne 80%.Zkouknuto v HD.

Občan Kane (1941)

Jak bylo napsané už dřív film je technicky inovativní a způsobil revoluci ve filmovém průmyslu.

Poslední tank (1969)

Celkem zajímavý příběh s celkem nepředvídatelným koncem. K plusům je možno přidat i muziku. Příběh se odehrává ve Francii, avšak herci, příroda, architektura to vše mě sedělo spíš do Italie. Celkem mě zaujalo i pár technik použitých při natáčení např. snímaní z hledí pušky, ve chvíli plukovníkova bojového šilenství barvené filtry atd. Samozřejmě i krásná Erna potěšila. Nicméně film doporučuju spíše jen pro žánrové fanoušky.

Hercules v podsvětí (1994) (TV film)

Velice dobře udělané B. Trocha špásu, trocha hrdinství, velice příjemná stopáž a Antony Quinn posouvají tento snímek mezi mé oblíbené béčka.

Normandie-Niemen (1960)

Celkem zajímavý rusko-francouzský film. Více byla na filmu znát sovětská filmová škola než francouzská. Nicméně sem se vůbec nenudil. Líbilo se mi že děj nebyl osekán pouze na boj a jednoduchou dialogovou agitku ale dokázali rozehrát celkem ucházející drama v několika rovinách(velitel z Maroka držící se rozkazů,Chardon jenž sestřelil svého,boj aristokrata po boku rudé armády,neutuchající ztráty,boj s ruským počasím). Efekty nerušily levností ani nezastiňovaly příběh. Tento film doporučuji pro to že je asi jediný pojednávající o této jednotce, není moc politický ani plný patosu a rovněž není nudný.

Apokalypsa (1979)

Oproti kubrikově vestě která je realstickým zobrazením války, jakým si útržkem snažícím se být sondou do krátkého úseku války, Coppolova Apocalypsa je sondou do lidské mysli. Ukazuje jak se člověk vyrovnává nebo nevyrovnává s hrůzami války. Závěr my začal být trochu nepřehledný, moc složitý.

Džungle před tabulí (1955)

Výborné drama zakládající časem velice používaný filmový model školního násilí. Na jedné straně učitelé(novicové i zkušení), na druhé straně zdánlivé monolitní, avšak velice rozdílní žáci.

Evita (1996)

Začátek filmu je sice trošku zbytečný ale kdo ho vydrží tak se může těšit na emočně plné zobrazení Evy Peronové. Nemyslel jsem si nikdy že film ve kterém hraje Madonna mě dokáže skoro rozplakat, nemyslel sem si že filmu kde hraje Madonna budu dávat 4 * . Nejsilnějším momentem pro mne bylo když Eva zpívala nemocná "Don´t cry for me Argentina". Proč má jenom 70 procent a je tak moc podhodnocený? Nevím. Možná móda hodnotit Madonnu jako špatnou herečku. Možná všeobecná nechuť pánské části osazenstva Čsfd dávat muzikálům dobré ohodnocení.

Rhodský kolos (1961)

Italský snímek s hollywoodskou výpravou. Velice příejmné překvapení, filmek je dobře koukatelný také díky tomu že jde zde akce rovnoměrně rozložena s dialogy a snímek tak prakticky nemá hluchá místa. Ve stylu intrik a politického boje za osvobození střídá jedna zrada druhou. Do toho přilévají oheň rebelové toužící svrhnout krutou tyranii krále. Smutná postava Cherese jako stavitele kolosu který slouží k opačnému účelu než za jakým byl zbudován.