Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Krakonošovo tajemství je takovou nepříliš pohádkovou pohádkou. Ke zdejším spíše pozitivním ohlasům se rozhodně nepřidám, protože v tomto případě stojím na opačném konci barikády a musím otevřeně říci, že se mi Krakonošovo tajemství nijak zvlášť nelíbí. Naprosto katastrofické jsou zde hlavně herecké výkony s výjimkou Ondry Sokola, u některých „herců“ jsem místy opravdu nevěřil vlastním očím. Příběhově je tento počin sice asi celkem originální nicméně taky naprosto nezáživný. Vlastně mě reálně moc nenapadá co na tomto díle pochválit a tak jsou to za mě spíše slabší 3* a těm, kteří dali pouze 2* poměrně významně rozumím 😊 52%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Filmové zpracování Vyšehradu není úplně snadné ohodnotit. Začátek mi přišel naprosto otřesný a nebyl jsem schopný se na film naladit. Na konci filmu jsem se místy i královsky bavil, takže pozitivum je, že se tento počin ve svém průběhu citelně zlepšuje. Humor je upřímně místy debilní až běda, ale vlastně jsem od tohoto snímku ani nic moc jiného nečekal, takže jsem v zásadě celkem spokojený. Na jedno zhlédnutí a pobavení se ve chvíli, kdy už nemám mozkovou kapacitu nad čímkoliv přemýšlet, je to asi dobré. 68%

Korunní princ (2015) (TV film)

Korunní princ jistě není dokonalou pohádkou, ale musím říci, že mě mile překvapil. Začátek není nic moc a je potřeba jej spíše přetrpět, stejně tak některé „zvraty“ jsou vysloveně debilní, ale s postupujícím dějem se pohádka citelně zlepšuje a ve výsledku zanechá příjemný pocit na duši a o to přece u pohádek jde především. Krásná a hodná princezna je pak pouze příjemnou třešničkou na dortu. 71%

Zakletá jeskyně (2022)

Po technické stránce je Zakletá jeskyně velmi příjemným překvapením. Z pohledu příběhu je to již slabší a herecké výkony v mnoha případech zaostávají opravdu významně. Na druhou stranu oboje se v čase zlepšuje a s blížícím se koncem se Zakletá jeskyně stává příjemnou pohádkou. Rozuzlení celého děje pak zanechává příjemný pocit na duši, a tak člověk rád přimhouří oči i nad nejedním nesmyslem, a že jich zde není málo. 58%

Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Wednesday je velmi zajímavým a hlavně netradičním oddechovým seriálem, plným černého humoru, sarkasmu a neotřelých nápadů. Jistě to není nejlepší seriál na světě, ale podle mě spolehlivě pobaví velkou část dospělé populace. 74%

Komorná (2016)

Komorná je hodně zvláštním počinem, který se mi ale ve výsledku upřímně bůhví jak nelíbí. Film je silně úchylný, což mi obecně nevadí, ale zde je to takovým nepříjemným způsobem a zanechává to ve mě nepříjemný až znepokojující pocit. Děj je velmi zamotaný a složitý na pochopení, což mi běžně též nevadí, většinou to naopak vítám, ale zde je to opět špatně. Složitost až zamotanost děje je zde strašně „na sílu“ a vlastně tedy i zbytečně. Značná část scén je doprovázena vysloveně nepříjemnou hudbou, a tak těch pár pozitiv, které na filmu vidím, jako je třeba jeho originalita, nedokážou převážit mé negativní pocity z něj. A to vůbec nemluvím o naprosto nesmyslně přepálené stopáži, kvůli které jsem se po většinu sledování Komorné nudil a hledal, co bych tak ještě mohl u filmu dělat. 52%

Vstupenka do ráje (2022)

Celkem běžná romantická komedie, na které je vyjímečné pouze zasazení celého filmu do krásného prostředí indonéského ostrova Bali.

Chicagský tribunál (2020)

Chicagský tribunál je výbornou, a hlavně skvěle napsanou konverzačkou. Na film se dobře dívá a děj příjemně ubíhá. Významné role jsou podle mě vhodně obsazeny. O celé kauze jsem před zhlédnutím tohoto filmu vlastně ani moc nevěděl, takže mě i obohatil. Jediná zásadnější věc, kterou bych filmu vytknul je, že pro mě je rozhodně pouze na jedno zhlédnutí. Nenapadá mě žádný důvod, proč si film pustit znovu. 80%

Disney galerie / Star Wars: Mandalorian (2020) (seriál)

Dokument, který cílí hlavně na tvrdé jádro fanoušků seriálu. Mě se seriál sice velice líbí, ale tento dokument bych s klidem v duši oželel. Tím samozřejmě tento počin nechci nijak hanit, to si jistě nezaslouží, jen podotýkám, že pro běžného diváka nebo i průměrného fanouška nemá přidanou hodnotu.

Chlast (2020)

Chlast je zajímavým a netradičním filmem, jak se na dánskou produkci sluší a patří. Upřímně mě však zaujal o mnoho méně, než jsem čekal. Na jedno zhlednutí ze zvědavosti je ok, ale rozhodně ke klenotům severské kinematografie nepatří. Příběh je zajímavý a role dobře obsazené i zahrané, místy se však děj zbytečně táhne a žádná z postav mi za celý film nijak zásadně nepřirostla k srdci, což si myslím, že zrovna u tohoto typu filmu je dost významným nedostatkem. 75%