Naušika z Větrného údolí (1984)

Naprostá většina japonských animáků se mi nelíbí a Naušika z Větrného údolí je toho zářným důkazem. 42%

Místo splněných přání (2017)

Tak tohle je velké překvapení! Místo splněných přání je opravdu velice zajímavým filmem. Svým způsobem je koncipováno podobně jako o rok starší dílo „Naprostí cizinci“ téhož režiséra. Opět víceméně konverzační ale mistrně zpracovaná záležitost. Výprava filmu je opět podobně úsporná a opět to vůbec nevadí. Těžko o filmu něco napsat a zároveň neprozradit něco podstatného z děje. Upřímně řečeno, tohle se prostě musí vidět! Těším se na další počin Paola Genovese. 87%

Cesta za smířením (2021)

Cesta za smířením je po velmi dlouhé době prvním filmem, který nejen, že splnil má očekávání, ale dokonce je předčil, a to se v poslední době moc nestává. Film je potřeba brát s velkou nadsázkou, ale pak se divák opravdu královsky pobaví. Zejména závěr, který ač značně přitažený za vlasy, mě upřímně rozesmál a rozuzlení děje pak zanechalo hezký pocit na duši. 81%

Zlatokopky (2019)

Zlatokopky jsou pro mě citelným zklamáním, a to tím spíše, že jsou inspirovány skutečnými událostmi. Více asi nemám, co bych dodal…

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

O Súmraku bossov se dá říci v podstatě to samé, jako o původních Mafiánech. Jen zde bych řekl, že nejsou tolik hluchá místa a dokument se tak příjemněji sleduje. Zásadní rozdíl vidím pouze v přístupech režiséra, který zatímco v prvním počinu servíruje tehdejší události mnohem explicitnějším způsobem, v tom druhém se přiklání spíše k povídání a analýzám. Nesoudím, který přístup je lepší nebo horší, myslím si, že takto společně utvářejí obě „série“ zajímavý celek, stojící za vidění. 78%

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Dokument plný krásných záběrů africké divočiny, dokonce i takových, které jsem ještě neviděl. Bohužel celkový dojem z něho zbytečně sráží přehnaná snaha o dramatičnost. 82%

Žít po svém (2005)

Žít po svém je příjemným filmem s výborným hereckým obsazením. Robert Redford, Jennifer Lopez i Morgan Freeman jsou ve svých rolích velmi přesvědčiví. Poslední jmenovaný se mi jako obyčejně líbil nejvíce a Robert Redford mě mile překvapil, protože se mi líbí opravdu jen málokdy. Jennifer Lopez už jsem viděl hrát dobře, takže zde už mě nepřekvapila. Celkově se jedná o velice pohodový, řekl bych vysloveně odpočinkový film, na který se příjemně dívá. Na druhou stranu ničím nepřekvapí a je od začátku až do konce naprosto předvídatelný. 75%

Mafiáni (2015) (seriál)

Zajímavý dokument mapující vznik mafie na Slovensku po pádu komunismu a sledující životní příběhy některých z jejích hlavních představitelů. Dokument je pečlivě zpracovaný a každý počin tohoto typu považuji za chvályhodný. Zde lze navíc vyzdvihnout velmi otevřené zpovědi tehdejších novinářů, policistů nebo i přímých aktérů. Bohužel místy mi dokument na přímé sledování přišel poměrně nezáživný a upřímně bych ho doporučil spíše jako doplňkovou činnost k něčemu jinému, neboť audio část zde plně postačuje a ta vizuální již nějakou další zásadní přidanou hodnotu bohužel nepřináší. 74%

Horší než smrt (2007)

Hodně netradiční černá komedie, na kterou však člověk musí mít tu správnou náladu. 74%

Devadesátky (2022) (seriál)

Devadesátky jsou z mého úhlu pohledu velice povedenou detektivkou, která svým ztvárněním trochu připomíná hraný dokument. Líbí se mi obsazení jednotlivých rolí, různorodost jednotlivých charakterů i skvěle zpracovaný obraz doby. Celou kauzu si ještě trochu pamatuji, takže o to zajímavější zážitek to s takto velkým odstupem času byl. 84%