Nech svět světem (2023)

Forma předčila obsah, ale natočeno je to natolik poutavě, že jsem se nenudil ani minutu.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Za originalitu by asi Equalizer moc bodů nepobral, zato ve všech dalších disciplínách bere 100%. Dechberoucí kulisy italského přímořského maloměsta, skvělá kamera, hudba i atmosféra. Roberto sice pořád nemá jasno, jestli je good guy nebo bad guy, diváci však vědí svoje a čekání na spravedlnost se vyplatí.

Barbie (2023)

Změť banálních klišé a naprosto nevyužitá příležitost. S takovým rozpočtem, hereckým obsazením a zajímavou ikonickou hračkou se mělo naložit lépe. Z kina jsem odcházel zklamaný a rozhořčený jako už dlouho ne.

Všechno, všude, najednou (2022)

Originální, mnohdy bohužel až za každou cenu. Vtipný, často ale na hranici dětinského absurdního humoru (vesmír s hot dog prsty). Každopádně invence a odvaha se cení (a to nejen u americké akademie). Na Oskara to tedy stačí, na 5 hvězdiček pro mě ne.

Děti Nagana (2023)

Devadesátky jak na ně vzpomínáme. Možná trochu příliš idealisticky, ale to už přece ke vzpomínkám patří. Děti hrají skvěle a z kina člověk odchází s krásným pocitem, že we can all be heroes (at least for one day).

Predestination (2014)

Pochoutka pro milovníky cestování časem.

Nikdo (2021)

90% Nemuze zklamat zadneho filmoveho fanouska, ktery vyrostl na Sam doma.

Zpátky do divočiny (2021)

Spolecne s dcerami 7 a 5 let jsme si to skvele uzili. Jedno z nejvetsich animovanych prekvapeni!