28 dní poté (2002)

Nesouhlasim s kritikou rezie, ta je dobra, jen scenar je ubohy. Do poloviny by to byly zaslouzene **** (vazne jsem se bal), ale v momente jak potkaji vojaky, je film uz o necem jinem. Bohuzel. Sprintujici zombici tam uz jsou jen kulisou. NEJubozejsi fakt je ten, ze do poloviny deje, jsou v boji proti nestvuram temer bezradni a jen rychlost je udrzuje pri zivote, a od poloviny filmu jsou zombici jak divoci psi(staci si je dat na voditko a dat jim nahubek a uz jsou neskodni). Fakt sorry,ale to scenarista nedal.

Horem pádem (2004)

Omlouvám se těm doknutým,ale vážně nemůžu jinak, jak jen ** . Hřebejk zkusil velice složitý zákrok, a to balancovat mezi komedií a socialnim dramatem. Bohužel, a to vážně bohužel, nevyvedlo se mu to. Natočit dva různe filmy, měly by oba po ****. Scéna setkání u obědu nemá obdoby, Macháček a Dušek taky překvapuji. I Liška už nehraje absolutního blba(pro změnu jen středního). Ale vše se to stratí, když vás 10 minut krmí komedií a pak během 10vteřin zpadnou do tragédie. Nestačite se přeladit a už vás zase hodi do komedie. Škoda. Přiznávam, že je jen málo filmu, kde se to podařilo a Horem Pádem je na naše poměry velice slušný(a jak říkal známý: jsou zde věty a názory, které by se měly učit nebo rozebírat třeba i ve škole).

Úsvit mrtvých (2004)

Za normálních okolnosti by to byla slabší trojka, ale.... .Trochu jsem tomu filmu pomohl(Sluchatka na uších, dvě hodiny nad ránem, dveře do pokoje nezamknuty a přímo za mými zády) a získal jsem šílený zážitek. Kdo chce, udělá si z toho filmu komedii(a k tomu nepovedenou), ale ti rozumnějši se nechají unést nakažlivým strachem. Hodně velký PLUS ma i v srovnáni s 28dní poté, protože tam autoři udělali šílený film, který se jim podařil v polovině zničit!!! Zde autoři vydrželi až do konce(musím přiznat, že jsem se nechal v jeden momen autory napálit, a to když se tvařili, že ten film zkazí jak druhý zmiňovaný (to byla samozřejmě jen finta (jedna se o tu hnusně vyčnívajíci punkovou písničku, která tam je samozřejmě jen nastražena pro naivní, tudiž i pro mně- za to taky velke PLUS)))))