Terra Nova (2011) (seriál)

Tak u mně zatím dobrý. No, po čtvrtém díle, už to u mně dobré není, stav se začíná rapidně zhoršovat!

Green Lantern (2011)

Už jen kvůli hydrocefalickému záporákovi a Reynoldsovi s okurkovou pleťovou maskou, stojí to za to.

Čekání na zázrak (2009)

Jen Boží láska je věčná. A nic není zadarmo (nikoliv z té finanční stránky). Opravdu je nutné vždy něco ztratit, abychom mohli něco získat? A stojí některé ztráty za to nové? Po zhlédnutí tohoto filmu se mi chtělo křičet z okna, že život stojí totálně za h...o!!! Ale ještě mu dám šanci.

Dina (2002)

"Už nikdy nikomu nedovolím, aby mě někdo opustil!" Jo, každému prostě jednou dojde trpělivost. Úchvatný příběh, který potěší jak ženy (hrdinka je samostatná žena činu, která se dokáže pohybovat v uzavřeném světě mužů, nejde pro ránu daleko a má obchodnický talent) tak i muže (je to bláznivá děvka). Vynikající herecké výkony, krásná hudba a příroda, hodně zajímavá výtvarná stránka filmu. Prostě další z filmů, na který jen tak dlouho nezapomenu.

Po životě (2009)

Tak, teď se zhroutily mé představy o tom, jak si po smrti klidu užiju. Takže, když vydržím ty noční můry, celkovou zmatenost, konverzaci se spolučekateli, řádění nekrofilů a Cháronovu přednášku, postoupím do dalšího levelu? Mám pocit, že už se člověk dneska ani na smrt spolehnout nemůže.

Informátorka (2010)

Úchylové všech zemí, spojte se! A nejlépe pod hlavičkou Spojených národů. Je opravdu dobře, že takovéto filmy vznikají, ale člověk si při nich teprve plně uvědomí svou naprostou bezmoc. Má pak chutě jim razantně okleštit pravomoci! Co se tedy musí stát horšího, aby s tím někdo začal něco dělat? Kam až ty peníze z výnosných obchodů vlastně dotekly? Na co vlastně ty Ukrajinky vydělaly? Asi na nějakou další mírovou akci.

Super 8 (2011)

To mám z toho, že se vždycky nemůžu dočkat dalšího sci-fi filmu. Tenhle žánr je poslední dobou nějak zanedbávaný a tvůrci zvučných jmen jej nějak opomíjejí. Až teď, ti dva ... no, tak to bude něco. No, a nebylo. Začátek byl skvělý, ale postupně to sklouzávalo víc a víc do žánru rodinný, dobrodružný až to zapadlo do díry v márnici. Ne nadarmo se říká, že děti jsou naše budoucnost, proto musí vždycky lidstvo zachránit nezletilý kouzelník nebo někdy stačí i nezletilý (š)mudla. A v tomto případě bude to bude mít intergalaktické následky.

Thor (2011)

Bohužel neznám komiksovou předlohu, ale nepředpokládám, že ta se drží přesně Codexu Regius a Eddy. Mně teda víc než černoch a Japonec vyděsila jazyková jednota všech devíti světů, ale dobře tedy, až mi začnout mrznout nohy, můžu se jít rovnou zeptat do Jötunheimu, jestli to nepustili dřív. A hlavně, buďte všichni rádi, že v době veškeré možné rádobykorektnosti nebyl film o Thoře - v hlavní roli Helena Fibingerová. Prostě, jako komiksové fantasy naprosto skvělé!

Temná hvězda (1974)

Nikdy nediskutujte s bombou o podstatě bytí! Vtipná to záležitost tahle Temná hvězda. Kdyby to Carpenter pojal jako jeden ze svých počátečních kraťasů, byla by to opravdu inteligentní bomba!