Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nedokážu vyjádřit jak na mně Vykoupení zapůsobilo, snad jen datum 13.6. 2004 kdy jsem jej poprvé uviděl nahraného den před tím na VHS z TV Prima si budu pamatovat ještě hodně dlouho.

Batman začíná (2005)

Kdybych při sledování první hodiny filmu nevěděl jak se jmenuje nepoznal bych, že se jedná o Batmana. Nolan dokázal výbornými flashbacky odvyprávět zrod tohoto komiksového hrdiny. Teprve ve druhé hodině se objeví Batman ve svém netopýřím kompletu. Problémem filmu je, že ta první polovina mírně zastiňuje tu druhou ale to je asi tak vše co mohu vytknout.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Bohužel jsem četl knihu dříve, než natočili film.Srovnat se to vůbec nedá.Ale i tak je to příjemné.3*

Casino (1995)

Začátek je za rovných 5*. Pak děj lehce sklouzne k rutinní filmařině ale jen na chvíli a i to dokonce přizpívá svým dílem k mozaice poctivé gangsterky. Na Scorseseho starší filmy to sice nemá ale snaha zařadit se vedle nich je vidět a právě tahle ambice povyšuje Casino na mistrovský kousek takže si defacto těch 5 hvězd plně zasluhuje.

Gangy New Yorku (2002)

Tady měl Dicaprio možnost přiučit se něco od opravdových mistrů jako jsou Scorsese a Day-Lewis.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Tady jsem sice čekal originálnější nápad provedení loupeže, hlavně to bylo moc utahané, ale popichování mezi parťáky mi kupodivu stačilo.

Constantine (2005)

"Já přece věřím v Boha" - Ne, ty nevěříš, ty víš... a to je rozdíl. Jseš zkrátka v prdeli."

Schindlerův seznam (1993)

Takových snímků by neměl být přebytek, protože pak by ztrácely ty výjimečné svůj lesk. Sice je třeba krutosti války a holocaustu připomínat ale zase kdyby se to dělalo často třeba natáčením filmů s touto tematikou, mohlo by to divákům zevšednět a zapomněli by že šlo o lidské životy. Jsem hrozně rád za tento film je dojemný, nelítostný a zároveň tak lidský jak to jen jde.

Krvavý diamant (2006)

Moc se mi to líbilo. Krásná afrika zmítána nepokoji, Dicaprio jak ho neznáme - přesvědčivý hajzl s cynickými hláškami ale v jádru ještě skrývá nějakou tu slušnost, pak krásná Jennifer Connelly a na závěr brilantní Djimon Hounsou.

Miami Vice (2006)

Film má přímo hypnotickou sílu vtáhnout diváka dovnitř a nepustit jej do závěrečných titulků.