Duch ve stroji (2017)

Vyladěná Scarlett Johansson a jiskřivě barevné sci-fi. Budu se sice opakovat, ale "drsný holky" .. Ty mě prostě baví!

Tenet (2020)

No jasně! Za tím bude Račí polé(f)ka babi Magi. A Strach má velké oči jsem si užila mnohem víc. .. I bez hezouna Pattinsona.

Michal David - žít tak, jak se má (2021) (TV film)

Mívala jsem různé úchylky. Není to lepší! A Michal David (ten umí tedy žít!!) je jen jednou z mnoha. Takže, byl to návrat nostalgický, to ano.. ale raději se nevracet. … Sháním céčka, nemáte? :-)

Balada o smutné trumpetě (2010)

Láska je mocná čarodějka. Pocity které z ní vzejdou jsou silné a snadno rozpoznatelné. Když je láska opětována.. jste šťastní. Jestliže však není, působí ničivou bolest a může se lehce změnit na přímou cestu do pekla. A jestli kdy ďábel někde zanechal svou stopu, pak právě tady. Smutná trumpeta je skutečná, je bolestná.. je živá.. je intenzivní. Nabízí všechny barvy temnoty. A jedno vím až moc dobře. Klaunům neuteču – a ani nechci.

Skrýš (2010)

Tedy, to u nás by si takový.. "Mám já to ale s těma neřádama nevěřícíma kříž" pořádně naběhl a hlavně se po čertech naběhal. A když přehlédnu tu americkou fanatičnost pro cokoliv, vymykající se v mnoha ohledech zdravému (selskému) rozumu, je Skrýš řádně napěchována nalévárna pro řady ateistických popíračů. ... A divte se.. já také v něco věřím...

Pinocchio (2019)

Pinocchio 2019 - "je to jen taková malá svačinka." Klasika.. věrně se držící předlohy, panáček vyřezaný z dubového dřeva - il mio grande amore..., Roberto Benigni, hudba, triky.. Kocour a Lišák - povedení filutové (poznala jsem když je něčeho nedostatek), Modrá víla.. její sympatičtí nohsledi i celý ten collodiovský mumraj má všeho tak akorát. A co chtít víc.. "Když se narodíte jako tuňák, je lepší zemřít ve vodě, než v oleji."

Nehýbej se (2004)

Muž a dvě ženy! Milenka a dcera. Otcovská láska je daná - měla by být. Ta druhá! To je vášeň.. v jistém smyslu zničující i obohacující zároveň, cosi nepatřičného a proto tak přitažlivého vylézá na povrch. Tento vztah nelze tak snadno definovat - to vše je spalující Italia. Pro muže, jenž hledá.. přichází pomatení smyslů i ukojení tajných tužeb. Tento muž nalézá i ztrácí. A to je víc, než se mnohým dostane. A protože i ve mně trochu té italské krve koluje, byla jsem po delší době zase jako doma. … Pro covidové večery není lepšího léku (než nám i to poslední, co nám ještě zbývá.. vezmou. ;)

Lesní rituál (2017)

V lese, jó v lese na jehličí .. On má ten koedukovaný kolektiv něco do sebe. Totiž, takovou bandu zoufalců, aby pohledal! Motají se lesem od ničeho k ničemu (původní záměr, uctít mrtvého kamaráda vzal za své .. měl ten kluk ale štěstí :-) a po nekonečném bloudění potkají konečně "něco." Co, to už není tak důležité.. tolik vypětí by porazilo i mravence, tak toho Bobříka odvahy potrénuji holt jinde. .. a taky v mechu. ;)

Království (1994) (seriál)

Tak tohle mě dostalo!! Sice pozdě, ale přece. Přitom si Království užívám o to víc, že u sledování nejsem sama. Slovy Dr. Stiga Helmera (toho můžu u kafe i bez) .. ta "Dánská pakáž" mě prostě baví.

Přízrak univerzity (2001)

Jestli ještě někdy zaslechnu "Černý zpěvák" .. budu vraždit!!