Ally McBealová (1997) (seriál)

Pro mě naprosto a bezkonkurečně jeden z nejlepších seriálů vůbec! Důvod je ale neznámý i mě - humor Davida E. Kellyho je mi v tomto případě zkrátka až nezvykle blízký. Trochu slabší, ale stále velmi vtipná 5. řada nijak nemůže snížit hodnocení. Atmosféra, vtipy a originalita v každém směru - to proto je Ally McBealová pro mě THE BEST.

Mlčení jehňátek (1991)

Toto je pro mě snad jediný příklad toho, že film může být lepší než kniha. Už nikdy nebude Athony Hopkins tak záporně-kladný a Jodie Foster na rádoby-drsná jako byli zde. Mlčení Jehňátek je film, který má všechno - spád, obsazení, hudbu, příběh a ze všeho nejvíce atmosféru na tak vysoké, převysoké úrovni... až nadúrovni. Charaktery postav jsou herci vykresleny naprosto úžasně, jakoby jim byly šity na míru. Za málo Hopkinse HODNĚ zábavy.

V jako Vendeta (2005)

Taky si někdy rádi zaslovíčkaříte? Pak doporučuji se před zhlédnutím toho filmu dobře obeznámit s definicí slova 'idea'. Co všechno zvládne zápal, odhodlání pro její dosažení se jeví tak neuveřitelně, nereálně a metaforicky - až je to pravda. Proč Alan Moore nechce, aby se jeho díla zfilmovala je mi zkrátka záhadou. Tento film kombinuje rychlý spád s lehkostí běhu příběhu, akční složku s dramatickou a předpoklad, že divák si domyslí prokreslení 'něčeho jako' totalitní stát sám, zatímco se film bude moci věnovat vyjádřování myšlenek postav. A nezapomenutelně vznešená slova typu: "Svatouškujeme tím velmi, čím horší je to čert, co chcem pocukrovat," nebo: "Jediným verdiktem je, vězte, vendeta vykonaná votivně, ne bez vášně, jejíž význam váhy vítězství jednou odkloní na stranu všech cti věrných," mi v hlavně zní dodnes, přičemž se vyskytuje až příliš chvil, kdy je možně je použít.