Po životě (2009)

Exkurze do posmrtného salónu. Toto bylo jednoznačně překvapení. V dnešní době je, jak se zdá, problém natočit horor, aniž by se v něm neprolilo X hektolitrů krve, nerozpáralo X lidí a neuseklo X končetin. Tady je tomu přesně naopak a v podstatě jediná smrt (navíc ne tak 100%) stačila k vybudování velmi napjaté atmosféry, která příběh takřka bez logických karambolů doprovázela až do (hořkého) konce. Na to, že je to režisérčin první celovečerní film, si rozhodně zaslouží poklonu. Více takových.

Silent Hill (2006)

Silent Hill je jeden z mých nemilejších hororů. Nevím proč - určitě není ve svém žánru tak nedostižný, ale já se velice dobře bavil. Herní série mě bavila, ale film jednoznačně vede. Určitě se najdou tací, kteří budou namítat, že základ je nej a vždycky bude. Nevím, ale asi přes stáří onoho prvního dílu hry (hrajete-li v takovém rozlišení, jakoby šlo v podstatě o válku odbarvených kostiček Lego) jsem si nedokázal vychnutnat atmosféru - a film mi toto umožnil. Takže toť mé důvody. Chci pokračování. Nutně.

Džentlmenský duel (2006)

Největší pozornost na celém animáku byla nejspíš věnována fyzice vnad přítomné lady. Já si nestěžuji. Já podotýkám :D

Franklyn (2008)

Z ničeho něco. Geraldu McMorrowi se podařilo vytvořit (v dnešní době deseti-, stamilionových trháků) za takřka mizivou částku debutový film, který by mu mohl leckterý filmař závidět. Opravdu. Dva paralelní světy (z nichž jeden je až nápadně pathologicovský) skloubit v jeden příběh a navrch posadit Evu Green je, jak vidno, dobrým receptem na úspěch.

Cesta na Měsíc 3D (2008)

3D je zde bohužel předností, i kamenem úrazu. Mnoho ze scén, které se ve filmu vyskytují, jsou zde jen proto, aby demonstrovali "krásu" oné 3D projekce. Já však viděl film v klasickém 2D podání na televizní obrazovce a jako takový je to názorná ukáza průměrnosti. Průměrná animace, průměrný příběh, průměrně vtipné, průměrná zábava. 3D projekce by možná hvězdičku přidala, ale silně o tom pochybuji.

Transsibiřský expres (2008)

Tento film má naprosto skvostně budované napětí a strach, bohužel celý snímek je příliš utahaný, než aby si udržel dobře nastavenou laťku. Řemeslně je to výborně odvedená práce, thrillerovské rysy jsou zde patrné na každém kroku, ale stejně tak, jako nebude oslík následovat mrkvičku věčně, nelze utáhnout diváka jen na náznacích. A první z děj-posouvajích-činů se objeví až po dlouhé době a po něm... zase ticho po pěšině. Najednou příjde napětí, akční pasáž a... závěrečné titulky. Trošku málo, bohužel.

Číslo 9 (2009)

Infantilní Fallout. Shanu Ackerovi nápad rozhodně nechybí, to v žádném případě. Osobně jsem si tenhle film oblíbil a sic mi jakési voodoo panenky zde přišli poněkud infatilní a nepatřičné, zbytek rozhodně stojí za to. I technika může mít duši.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Bohužel nejsem slintající fanoušek Kristen Stewart, ale uznávám, že v tý holce něco je. Bohužel ani ona, ani celé herecké obsazení a ani režiséři prostě nezachrání tak neskutečný scénář. Vemte trochu Amityville Horroru, přisypte Psycho, přihoďte krajíc Ptáků a dochuťte špetkou Hory mají oči, zamíchejte do 84 minut, nechte vychladnout, uplácejte do kuličky a hoďte na zeď. Co vznikne? Prokletí domu slunečnic. Dobrou chuť.

Eli Stone (2008) (seriál)

Eli Stone aneb Jak Ally Mcbeaolvá s Glee se spojila. Ono když chcete natáčet seriál z právnického prostředí ve světě, kde už žije David E. Kelley, není mnoho šancí na valný výsledek a víc něž kdy jindy platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Udělat kopii McBealové v mužské podobě a nechat ji roztančit dnes už zkrátka nestačí. Minimálně mě ne.

Návrat domů (2009)

Prachsprostá kopie večné oscarové klasiky jménem Misery nechce zemřít. Nechápu, jak někdo může mít tu drzost vzít dobrý nápad, okopírovat ho do nejmenších detailů a přidat své invence, navíc naprosto zbytečné a hloupé. Kdo neviděl Misery, může zde jásat, kdo viděl, ten musí plakat. O podobnosti nemůže být řeč - toto je kopie.