Paříži, miluji Tě (2006)

20 kraťounkých povídek zpracovaných 22 různými režisery(bratři Coenovi i Depardieu s Auburtinem režírovali jeden krátký filmek společně) na téma láska,kde jinde než v Paříži,městě zamilovaných. Jak už to bývá některé povídky byly slabé,jiné by si naopak zasloužily hodnocení 6* a zbylé se točily okolo průměru,překvapivě. Rád bych upozornil na 3 příběhy Places des Fétes, Fauburg Saint-Denis (s Natalií Portman a řežírovaný nahoru stoupajícím T. Tykwerem) a Tour Eiffel(duši pohlazující a pro mě osobně nejzdařilejší úsek celého snímku).

Goyovy přízraky (2006)

Čekal jsem,že Forman bude více vycházet z úžasného Feuchtwangerova Goyy.Tak jsem si sakra naběh.Zapomněl jsem na Formanovu posedlost ukazovat vládnoucí, absolutistické systémy.Škoda,kvůli tomu odsunul velmi zajímavý život geniálního Francesca Jose de Goyy y Lucientes na zcela vedlejší kolej. Z herců na mě zapůsobila Natalie Portman a předsvědčila mě,že je slečna herečka

Grandhotel (2006)

Po zcela dokonalých Samotářích u mě Ondříček celkem dost klesl nepodařenou Jednou rukou.Grandhotelem si sice úplně stejné renome nevydobil,ale značně si ho vylepšil. Grandhotel jsem dlouho odkládal i díky docela dost nepříznivým kritikám.Jako severočech zpod Liberce jsem ho však musel vidět už jenom kvůli Ještědu. Jsem rád,že jsem tak učinil.Letecké záběry Ještědu ve spojení s atmosferickou hudbou Jana P. Muchowa by snad učarovaly každému. Získal si mě i Vlasta Fleischman v podání M.Taclíky.Úžasné jsou jeho přechody z nekňuby v tvrďáka.Ač bych to nečekal,tak jsem dost nasmál při výstupech Dulavova perverzního recepčního.A v neposlední řadě mě zaujaly ohromné, hnědé oči K.Issové. Většině diváků se to bude zdát asi nemyslné,ale už jen pro tyto čtyři až pět důvodů nemohu dát méně než 4*.

Pusinky (2007) odpad!

ÁÁÁÁNOOO, a nejhorším českým filmem poslední dekády se stává...............................................................................................................................................snímek.......................................................................................................................................................Pusinky

Chicago (2002)

I když nejsem žádný muzikálový milovník,toužil jsem se na Chicago podívat.Především kvůli kladným kritikám na jeho adresu.Opět to byla velká chyba.Opěvované herecké výkony R. Zellweger, K. Z. Jones i R. Gerea mě nikterak neokouzlily.Renée Z. bych však měl vzít na milost za její ztvárnění loutky. Členové Americké filmové akademie si museli sedět na uších a mít s očima nevím co,že dali slavnou, zlatou sošku K.Z. Jones. Ukázkou toho,že celý film neprospali,může být fakt,že alespoň zaregistrovali dva, dle mého názoru, nejlepší herecké výkony ve filmu (J.C: Reillyho a Q. Latifah,kteří obdrželi oskarvou nominaci). Posuňme se od hereckých výkonů.Něco z vyzdvihovaného černého humoru se dá zazařidit mezi zábavné,ale také to nebyla žádná sláva. Tři * filmu zajistili již dva zmiňovaní herci a tři opravdu silné momenty (Pan Celofán v podání J.C: Reillyho,výstup s loutkami a soudní přelíčení obohacené o stepové pozadí).

Zbouchnutá (2007)

Překvapivě zdařilá komedie o nechtěném početí.Seth Rogen po vydařené roli ve 40 let panic u mě neklesl,ba naopak dostal se o nějaký ten stupínek výš.Kadance slova FUCK v jeho podání byla pěkně vysoká a v ničem si nezadala se South parkem.I jeho smích mě dokázal dostatečně pobavit a to nepočítám forky zbytku jeho hulících kamarádů.Za pozornost určitě stojí dále Paul Rudd hrající otce, manžela.

Trosečník (2000)

Klobouk dolů před Hanksovým herectvím(domnívám se,že si nezasloužil být předstižený Russellem v oskarovém klání,když už tak v tom gladiátorském).Ale víc jak 3 hvězdy tomu stejně dát nemohu.Ať je Hanks sebe lepší,nedá se koukat přes 2hod. pouze na něj.

Wimbledon (2004)

Hezká oddychovka,ve které mezi hlavními představili slušně funguje neustále propíraná "chemie" a některé vtipy mimo tenisové dvorce jsou velice povedené(především díky filmovému bratru Petera).Jen velká škoda,že film z prostředí tenisu,natočil někdo,kdo o něm vůbec nic neví.Protože i lidé,kteří zavadili o tenis, třeba jen ponožkou,se musí válet smíchy(nejen v koutě) při výměnách i řečech kolem tenisu.Jak už jsem dříve zmínil,obsazení bylo zdařilé pro mimo tenisové prostředí,ale domnívám se,že by filmu prospěl alespoň jeden herec,který se umí alespoň k úderu postavit(např. Matthew Perry)

Hostel (2005)

Po zachycení informace,že film bude produkovat Quentin Tarantino,jsem se na Hostel celkem těšil.Tak jsem byl opravdu zklamanej,že se z Hostelu vyklubal jeden z nejstupidnějších filmů posledních let.Ještě,že jsem měl s kamarády po ruce nemalé množství rumu.Díky tomu jsem se krásně nasmál u rádoby nechutných scén(přefiklá achillovku-tendo Achillis)