• Thriller

Svatá krev (1989)

Vraždy za zvukov flašinetu a samby. Zvláštny film so zvláštnou atmosférou. Asi si ho pozriem niekedy znova.

Gravitace (2013)

Vďaka 3D kinu a jeho akustike môžem smelo pridať jednu hviezdičku. Výborný vizuálny zážitok, akurátna stopáž, má to spád, stále sa niečo deje. Okrem pár nezmyslov, nad ktorými sa ale dá prižmúriť oko, dosť reálne vyzerajúci výlet na hranicu vesmíru. Zaujímavé odkazy na plávajúci plod a ďalej prechod života z vody na súš.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables 2 je film, ktorému jednoducho musíte odpustiť všetky klišé akčných filmov z 80. rokov. U každého iného filmu by mi to vadilo, tu nie. Výborné hlášky, Chuck Norris paroduje sám seba, Arnie takisto. Skvelá nenáročná zábava. Ak by som bol väčším fanúšikom akčných filmov, možno by som dal aj 5 hviezd.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Na hodnotenie niektorých odpadkových seriálov stačia upútavky. Ľutujem ľudí, ktorí sa klamú tým, že im seriál niečo dal. Len ste zabili čas. A sú tu aj takí, ktorí sa na tom úprimne zabávali, nepáči sa im, že hodnotíme známkou odpad a vraj sme na úrovni toho odpadu.. Hmm....

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Seriál, ktorý som nedokázal pozerať dlhšie ako pol minúty. Absolútna sračka, dno televízneho vysielania, ktoré dokážu poraziť len reality show, alebo Kameňák 3 . Zúfalé afektované neherecké výkony slovenských pahercov. Fuj.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Prehliadka psychopatov a menšín. Občas si chvíľu pozriem, odporúčam však len pre veľmi nenáročného, prípadne intoxikovaného diváka, alebo ako zvukovú kulisu na pozadí. Uvidíme, ktorá z menšín vyhrá tentokrát...

Siberia (2013) (seriál)

Po 5. časti prvej série musím uznať, že si ma tento seriál získal a len tak ľahko ma nepustí. Má to trošku pomalší rozbeh, v prvých častiach sa toho okrem záveru až tak veľa nedeje, takže je zbytočné očakávať nejakú akčnú režbu. Skôr tu ide o tiché, pomalé budovanie napätia, spoznávanie jednotlivých postáv a tajomné zlo, ktoré sa začína čoraz viac osmeľovať ukázať... Som zvedavý, čo nám seriál ďalej prinesie, po piatich častiach jednoznačných ***** za prekvapenie roka.

Proroctví zkázy (2011) (TV film)

Ako podmaz pri domácich prácach ok, ale inak ruky preč, strata času. Film plný blbostí, neviem, o čo tvorcom išlo. Nezmysel za nezmyslom. Slabá *

Defiance (2013) (seriál)

Obdivujem tvorcov za odvahu natočiť pomerne nudný pilot, ktorý obvykle býva určujúcim pre sledovanosť, hlavne u rozmaznaného amerického diváka. Neskôr sa dej rozbehne. Množstvo rás a niekoľko dejových línií je dobrým predpokladom na vznik kultového seriálu s bohatým dejom, avšak Defiance zatiaľ iba tápa, hľadá sa. Prakticky na všetkom je cítiť nedostatočný rozpočet, ale neuráža to. Našliapnuté má dobre, toto hodnotenie píšem po zhliadnutí 10. dielov a postupne sa celkový obraz začína pomaly otvárať. Ako tu už viacerí spomínali, je to hybrid Star Treku, Firefly a Mad Maxa, mne to najmä tými efektami pripomína seriál Farscape. Momentálne hodnotím 3* s potenciálom na 4. 2. séria po prvom dieli sklamanie a nuda... Strata času, neomarxistická propaganda.

1666 (2011)

Slabota. Spolu s Grave Encounters 2 najslabsi film hororoveho zanru found footage. Tentokrat do toho tvorcovia zamiesali este aj hlavnych hrdinov neschopakov. Mozno aj tie dve ** su moc... Strata casu a ruky prec.