Tábor tygrů (2000)

Skvelý film o príprave vojakov na vojnu nie ani tak z pohľadu fyzického ako psychického. Jednotlivé charaktery sú vykresľované jasnými a ostrými linkami, obzvlášť postava Pvt. Wilsona (Shea Whigham). Nad všetky plusmi však vyčnieva neuveriteľný herecký výkon Colina Farrella, ktorému takéto role drzých zmrdov proste seknú ako asi nič iné.

Rychlá akce (2008)

Taká jednorázová akčná oddychovečka plná rýchlych európskych áut. Pokrivená tvár Roschdyho Zema mi spočiatku prekážala, no keď zaujal svoje miesto, pridala na adrenalíne a skvelo zapadla do role. Ak ste fanúšikovia Fast and Furious alebo Bad Boys, jednoznačná voľba.

Rango (2011)

Rango je Verbinského veľká pocta Fordovkám. Malé odkazy na iné kinematografické skvosty (Transformers, Pirates of the Caribbean) iba nežne prispievajú k silnému zážitku. Zimmera som doteraz v podobnej polohe nepoznal, no veľmi pozitívne hodnotím aj jeho počin, nakoľko dokáže neraz podtrhnúť náladu. Čo som nečakal bolo milé prekvapenie v podobne inteligentného humoru. Keď som usadal, bol by som dal ruku do ohňa, že ma čaká detský animák. V skutočnosti však inteligencia humoru miestami skáče tak vysoko, že detský divák by sa viac nudil, než zabával. Aj charaktery, podľa môjho názoru, bude dieťa brať skôr ako hororové než ako rozprávkové. Čo sa ani neoplatí komentovať sú mastri z ILM, ktorí opäť raz ukázali, že právom patria na vrchol. Pre mňa je Rango asi najväčším prekvapením roku 2011.

Potomci lidí (2006)

Myslím, že iba jedna veta vie vystihnúť tento film : "Svet by bol bez detského smiechu divné miesto." Children of Men si vyslúžil u mňa taký rešpekt, aký žiadny film doteraz. A kameraman detto. Viac si snáď ani nedovolím napísať. TOP FILM 2006

Rio (2011)

Taká typická rodinná oddychovka. Deti sa zasmejú a rodičia vypnú. :) Tie citlivejšie povahy zaujmú prekrásne mláďatká a maličké vtáčiky, tých technicky založených zas zaujmú jednotlivé charaktery (hlavne záporné) no a ornitológovia si užijú aj nejaký ten orgazmus. :) Aj napriek tomu však vo filme neuvidíte nič, čo by ste dodnes nevideli. Dokonca mám pocit, že deťom neprináša ani žiadne poslanie (možno len "nezabíjajte vtáčiky"). A ten okukaný Blue Sky Studio look stačil iba na 3 hviezdičky. Pozn.: Určite by som však dal prednosť Riu pred Scream 4. :)

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Musím sa priznať, že k seriálom tohoto typu mám menšiu úchylku. Preto sa moje hodnotenie nedá pokladať za úplne objektívne. Aj tak som však z Mesta Tieňov ostal unesený. Tak kvalitný počin (a ešte k tomu seriálový) na slovenskej scéne nenájdete. Po kadejakých machináciách ohľadne Slovenskej televízie, Slovenského rozhlasu, ateliérov na Kolibe a ďalších prepraných miestach sa u nás rozbehol trend sitcomov. A je obrovské šťastie, že popri tak strašných odpadoch ako Ordinácia či Panelák sa u nás dokázal natočiť tak kvalitný seriál. V dnešnej dobe len čakám, kedy začne druhá séria. Pozn.: Možno ma s mojim hodnotením aj niečo dočinenia fakt, že som fanúšikom kriminalistov z nášho mesta z pera Dominika Dána. :)

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

Stewie Griffin - The Untold Story je prvý diel zo 4. série Family Guy, ktorá je, mimochodom, podľa môjho názoru, najlepšia zo všetkých. Gagy sa sypú, do pozadia nie sú vytláčané ani vtipy o homosexualite, rakovine či drogách. Takmer 90 minút toho najlepšieho z Family Guy. Veľmi dobrý úvod do 4. série, veľmi kvalitný Family Guy film.

Cizinec (2010)

To, čo sa spočiatku (v časoch trailerov) javilo ako potencionálne dobrý film, sklamalo na plnej čiare. The Tourist je prvoplánový a nudný bullshit s dávkou násilného humoru, ktorého koniec odhalíte 30 minút po začiatku filmu. Vyzerá to, ako keby sa snímok snažil samoúčelne postaviť úspech na zaujímavej zápletke so šokujúcou katarziou, ktorú sme mali možnosť vidieť toľkokrát, že nás nemá šancu prekvapiť a je priehľadná takmer od samého začiatku filmu. Snímku teda ostáva jediná možnosť - postaviť úspech na prvotriednych hercoch, ktorých ale kombinácia nevyústila v to, čo režisér zamýšľal. Herci síce vedia hrať a vedia hrať veľmi dobre, ale problém nastáva v momente, kedy nemajú čo hrať. No a tu sa im priestoru teda naozaj nedostáva a keď to už vyzerá, že sa konečne začne schyľovať k nádejnému hereckému výkonu, režisér ho zrazu utne. Jedinú hviezdičku dávam samozrejme Deppovi, ktorý zas raz dokázal, že zahrá hádam všetko.

Soví řeka (1961)

Pamätám sa, keď sme v škole preberali Filmový čas a jeho delenie a pán Trančík nám pustil Soviu Rieku ako demonštračný snímok. Vtedy som nechápal ničomu. Ani filmu, ani profesorovi. Dnes tento snímok hodnotím ako perfektný vzor filmovej reči čo sa týka časových osí.

Rec 2 (2009)

S jednotkou som bol nadmieru spokojný. No nevedel som si predstaviť, čím by dvojka dokázala ohúriť. No opak je pravdou. Pri začiatku ste v napätí ešte z jednotky a Rec 2 vás ani na chvíľu z tohoto napätia nepustí. Samotné zábery sú ešte desivejšie a pri šklbajúcich sa posadnutých telách sa hrôzou šklbete sami. Hviezdičku ale strhávam za to, akým smerom sa režiséri rozhodli ísť. Besnotu z jednotky som akceptoval a zbožňoval za jednoduché a vcelku reálne vysvetlenie, ale posadnutosť diablom? Odhliadnuc od tohoto mne nešmakujúceho faktu musím ale uznať, že aj po týždni od zhliadnutia sa bojím zaspávať po tme a mám pocit, že sa v tme ktosi pohybuje.