Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

A.Beech

Jednoznačne to najlepšie čo sa na Slovensku zatiaľ natočilo. Úžasný kriminálny seriál, ktorý by sa nestratil ani za hranicami. Prvá séria veľmi napínavá, neviem sa dočkať druhej. Vždy som sa tešil na ďalší piatok kedy sa seriál vysielal. Určite seriálu dopomohlo aj to, že prípady boli inšpirované skutočnými kriminálnymi prípadmi ktoré sa u nás stali. Herecký casting vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Veľmi milo ma prekvapila prítomnosť akčných scén. ()

Cervenak

Wow! C.S.I.- Brátyslafa. ;-) Dialógy miestami zľahka bľabotavé, ale v rámci slovenskej seriálovej produkcie aj tak nadpriemer. A zvyšok len chválim. Herecké výkony výborné, snaha napodobniť americký vizuál prekvapivo fungujúca, prvý prípad veľmi zaujímavý a človeka fakt zaujíma, ako to dopadne a kto vraždil. Lepšie a autentickejšie ako nemecké "rozbombardované diaľnice". A aby toho nebolo málo, ešte je tu aj poučenie: sadistickým zabijakom je človek, ktorý holduje hongkongským akčným filmom (v tomto prípade to bolo Hard Boiled) ;-) ()

tommy187

Veľmi silné príbehy. Keď pozeráte tento seriál máte husiu kožu a skvele sa bavíte. 1. séria bola trochu akčnejšia, potom prišla druhá (od ktorej som veľa neočakával) a príjemne ma prekvapila. Hlavne posledná časť s bielym mäsom bola naozaj silným zážitkom a ešte dva dni po pozretí som rozdýchaval skutočnosť, že to čo som videl je len skrytá realita. ()

JK77

Slovensky kriminalny serial - pre mna prekvapenie (aj ked ocakavane z dovodu DNA productions) - po dvojdiely s bezdomovcami som sa rozhodol udelit *. Myslim ze serial je na nase pomery nadpriemerny. A dufam ze tych epizod bude viac ako len zatial natocenych 10! A strasne sa mi pacia uvodne titulky! Druha seria pokracuje v nacatom trende, jedina vec co ma stve ze to vysielana SK TV Markiza, ktora a mi od ignoracie sutaze OTO zhnusila, ze ju sledujem minimalne. Ale to zo serialom nijak nesuvisi. ()

cheyene

Velmi povedená slovenská kriminálka, jejíž český sourozenec - Kriminálka Anděl - zpracovává v první sérii stejné případy a má shodná jména vyšetřovatelů, hudbu, atd. Nedovedu říct, který seriál je lepší či horší, oba mi přijdou nadprůměrné. Ze slovenského týmu je sympatický Tomeček, Benkovský, Segej a Jana. Z českého i šéfové kriminálky, patolog a IT expert Ruda. ()

• Špeciálne efekty boli vyrobené Čechách. (marek.stone)
  • 2. řada se natáčela již v roce 2008, ale do vysílání se dostala až v roce 2012. (fabecc1222)