• Pohádka

Není čas zemřít (2021)

Bondovky byl odjakživa festival akce, moderních vymožeností, nevázaného sexu a černého ironického humoru. Nic víc v tom nikdy nebylo. To dělalo Bondovky Bondovkama. A to se mi líbilo. Když čtete jakýkoli knižní příběh od Fleminga o 007 tak je to velice jednoduché a přímočaré čtení. Sean Connery, který tu postavu nenáviděl, řekl : "Když chci zahrát Jamese Bonda, tak k tomu moc hereckého talentu nepotřebuju, stačí dobře vypadat, umět líbat a rvát se". Nejnovější "bondovka" - pokud to tak vůbec chci nazvat je akorát snůška neuvěřitelného patosu a shakespearovské tragédie!!! Fleming se musí obracet v hrobě. Ale čemu se vlastně divit, když samotný režisér "Fukušima" prohlásí že James Bond je přeci sexuální násilník a tímpadem v kontextu politické korektálnosti, která v poslední době postihla i filmový průmysl se snaží z našeho Jamese udělat zamilovaného Romea jehož nástupcem bude naprosto asexuální černá mamba se stehnama, které by jí záviděl i Roberto Carlos. Nemám vůbec problém s filmem, kde je hodně citů, pohledů do očí, vyznání lásky, sebeobětování a podobných věcí....ale do Bonda tohle prostě nepatří!!! Jedna hvězda za akci a mého oblíbeného Craiga a jdu si spravit chuť Srdečnými pozdravy z Ruska.

Čertí brko (2018)

"To kvůli tobě je v tomhle zapadákově takovej bordel?!" Skvělý Vetchý to žel celý sám neutáhl. Těžkej podprůměr český pohádky.

The Mandalorian - Kapitola 8: Vykoupení (2019) (epizoda)

To jako vážně??? Robot zabiják se chová lidštěji než člověk, je schopen uzdravovat a sebeobětovat se??? Stormtroopeři co netrefí ani vrata od hangáru a těch patetických keců na každém kroku při útěku...rozhovor dvou plechovek na začátku epizody tomu taky nasadil korunu. Velký zklamání a ujištění, že Disney neumí zakončovat příběhy aniž by se vyhnulo klasickým Hollywoodským nešvarům. 8 díl pohřbil jinak velmi slušnou serii. Tohle se fakt nepovedlo.

Gran Torino (2008)

Jedním slovem : WOW !!! Po tutom nářezu se mi bude těžko vybírat další film .

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Mám z tutoho počinu velmi rozporuplné pocity... kdybych to hodnotil jako komedii/parodii, tak by to bylo velmi zdařilé a dal bych 4-5 * . Ale i jako menší fanda SW musím žel konstatovat, že tuto byla naprostá slátanina a co se týká scénáře a dialogů to je prostě otřes!!! Spousta nelogičností, trapných klišé a zbytečných postav, hlavní hrdinové jsou chvíli mrtví a za chvilku zase běhají jako srnky a ten největší průser na konec ...po líbačce v podání Kylo Rena jsem si říkal, že už tam chybí jen nějací buzíci...a vono jo!!!!. Jako finále jinak tak skvěle vymyšlené a propracované ságy jsem si představoval něco důstojnějšího. Typická jednohubka pro popcorňáky. Jedna hvězda za efekty ale to časem možná ještě změním na "odpad".

Tři mušketýři (2011) odpad!

Chtělo se mi zvracet...dokoukal jsem to jen silou vůle abych poznal, kam až je někdo schopen zajít při prznění Dumasovy klasiky.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

“Kdybych věděl,že si navlikneš zpátky ty hadry, tak bych ti to poslední mejdlo nedával!” ... Hill je tak špinavej, že to musela být dokonalá práce maskérů nebo tou pouští fakt prolezl...klasika která nestárne.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Nejdříve jsem četl knihu J.Formanka a teď zkouknul tuten film. Scéna s počůraným Švehlíkem, vyšilující Marikou a řvoucím dítětem mě fakt rozsekala a ta právě v knížce nebyla. Jeden z mála případů, kdy je pro mě film lepší, než předloha. Pokaždé, kdy teď ředím Morgana s Colou si na to vzpomenu. Výchovný koncert páně Švehlíka, Malýho a Duška. Masakr!!!

Sedm (1995)

Brilantně natočené drama, souhlasím skoro se všemi superlativy co zde v komentech čtu... a přesto tomu dávám jen 3***. Pointa je pro mě tak psychozní a zvrácená, ze to proste nemohli natočit normální lidi. Až v tomhle uchylném snímku spatří nějaký nevybouřený psychopat svoji realizaci, tak se někdo nebude stačit divit. Ostatně jsme to tu už v minulosti měli, tehdy se jednalo o film “Takový normální zabijáci”. Zbytečný film.

Muž z oceli (2013)

Velké očekávání změnilo velké zklamání...sorry ale na verzi R.Donnera proste ve všech ohledech nemá. Paskvil.