• Pohádka

Tenkrát na Západě (1968)

Cokoli psát navíc co už je zde v komentářích popsáno snad stokrát je zbytečné ... ano geniální western a o to genialnejsi ze jej stvořil Ital (!!!) Ennio Morricone tomu dodal hudbu z jiné galaxie ... přesto tomu dávám jen 4**** a to z důvodu “nuda” ....úchvatné pasáže kde člověk sotva tají dech se střídají s chvilkami totální rozvleklé nudy.... pomoc! Proste je to tak!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Dle mého, nejlepší Leoneho počin. Ovšem bez Morriconeho hudby by byl zážitek poloviční... velké finále příběhu na hřbitově díky jeho The Ecstasy of Gold řadím nejvýše.

Philadelphia (1993)

Homosexualita je nemoc a k nemocným lidem se musíme chovat ohleduplně. Z tohoto pohledu je film o tom, jak se nemocný člověk bráni u soudu kvůli diskriminaci. Američané sami sebe odhalují, ze ta jejich “dokonalá” demokracie a svoboda je ve skutečnosti pěkná lež! Je to skvěle natočeno, výborný Hanks a ještě lepší hudba.

Policajt ze školky (1990)

“Můj otec je gynekolog;cely den se divá na vagíny” nesmrtelné hlášky, jednoduchá zápletka a neherec Arnold... komedie u které nemusíte moc přemýšlet a stejně pobaví...

Čertův švagr (1984) (TV film)

Studiovce proste nemůžu dat víc, nenáviděl jsem vždycky TV inscenace byť zde se jedná o celkem kvalitní výjimku... proč ty Čertovo rohy všude vypadají jako čerstvá hovniska!!!

Lola běží o život (1998)

Nesdílím zdejší nadšení. Skvělý nápad ale prostě blbě provedený. Nuda nuda šeď. Druhá hvězda za Franke Potente.

Všichni moji blízcí (1999)

Tenhle snímek mě dostal a překvapivě dostane pokaždé, když ho vidím znovu. Promítat dětem na základních školách v rámci dějepisu nebo občanské výchovy. Silný příběh, skvělý Bartoška s Abrhámem a nádherná hudba.

Slunce, seno, jahody (1983)

Okénko do té naší české povahy. Ať si tady vy rádoby filmový odborníci pindáte a nadáváte sebevíc, takový my češi prostě jsme a vždycky budeme...burani a vydláci. Troška to jenom zfilmoval a musím říct, že dokonale.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Škoda, že není dovolena vulgarita v komentářích, jsou případy (jako je tuta slátanina), kdy by to mělo být dovoleno...dno české pohádky...snad už nikdy nezažiji nic podobného! Pan Erben se musí obracet v hrobě.

Motýlek (1973)

Jedním slovem "dokonalé"!!! Každý filmový vězeň touží po svobodě, ale jen McQueenovi to opravdu věřím. Málokdy se povede zfilmovat knižní předlohu tak, aby fanoušek byl spokojen. Skvělý Dustin a Jerryho hudba.