• Telenovela

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Veľmi vtipná vecička. SKvelý komik Andy Samberg v hlavnej úlohe ako Jake Peralta, budete sa smiať od začiatku až do konca. Z vedľajších postáv za ním žiadna nezaostáva, neskutočné a neuveriteľné zápletky nasledujú jedna za druhou a vy sa budete baviť od začiatku až do konca. Jediné čo by som vytkla je podľa mňa nulová chémia medzi Jakeom a Amy, tu to zjavne neprebehlo. Ale v komediálnom seriály sa to dá odpustiť

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Akosi nenastala chémia medzi hlavnými hrdinami, chýba také to napätie: dajú sa dokopy, nedajú...America Ferrera je skvelá herečka, tu chyba nie je, ale jej postava je trochu otravná. Inak je ale seriál plný vtipných gagov a mám ho veľmi rada

Hříšná láska (2001) (seriál)

A náhodou toto je kvalitnejšia telenovela ako asi všetky jej sestry. Tak trochu mi pripomína Dallas. Kávové impérium? Áno na to sa dá pozerať! Absolútne perfektná postava, podľa mňa hlavná postava okolo ktorej sa všetko točí je Fabián skvele stvárnený Rodrigom Abedom. Paloma v mojej hlave vždy vystupuje ako jeho sekretárka. Podivne impotentný a potom zas neimpotentný Diego mi úplne vyšumel z hlavy. Elena Olivaresová a Fabián Sanchez-Sambrano sú dvojica, ktorej to fungovalo. Seriál ponúka aj veľmi pekné ženy: Anette Michel ako Barbaru, alebo Gloriu Peralta ako Marciu.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

A prečo nie? Myslím si že si tento seriál zapne len človek túžiaci po niečom, pri čom nemusí absolútne premýšľať a bude proste len oddychovať a relaxovať. A nie je Salem Saberhagen kultový? Mellisa Joan Hart nie je žiadna silikónová kráska, ale jej herecký výkon je príjemný a pozerateľný. Veď ide o detskú rozprávočku, takže netreba súdiť tak prísne

Dallas (1978) (seriál)

A ja sa nedám a dám Dallasu 5 hviezdičiek. Pretože je to kult. Pretože to sledovali skoro všetci. Pretože tu išlo o to, o čo vo vysokom podnikaní reálne ide: moc, peniaze, prestíž. J.R. Ewing je jednou z najlepšie napísaných a stvárnených postáv a záporákov. Dej mal spád, neustále sa tu niečo dialo. Podľa mňa ide o legendu

Princezna Fantaghiró 4 (1994) (TV film)

Panebože, to je hrozné. Pamätáte na scénu z Dallasu, kde bol Bobby Ewing mŕtvy asi 50 dielov a potom zrazu stál nahý v sprche a tvorcovia to zaonačili tak, že sa to jeho manželke Pamele len snívalo? Tak nejako podobne je to tu s Romualdom. Nerozumiem ako toto mohli tvorcovia dopustiť a aký čert im napískal aby vytvorili ešte 5-ku. Je to hrôza, tu situáciu ešte aspoň zachraňuje Nicholas Rogers ako Tarabas

Teta Mick (2017) (seriál)

Tento seriál je určite za 5 hviezdičiek. Pravá americká socka, polo feťáčka, polo alkáčka sa zrazu stáva matkou malého chlapca a dvoch adolescentov. To sa nemôže zaobísť bez problémov. Super herecký výkon hlavnej hrdinky a hoci miestami prehnané, ale väčšinou veľmi vtipné situácie.

Paní ministryně (2014) (seriál)

Hoci sme doteraz Téu Leoni poznali viac-menej ako komediálnu herečku, úloha Madam secretary jej sadla na mieru. Trochu vysokej politiky a dobrého herectva vás určite pribije k obrazovkám.

Akta X (1993) (seriál)

Akty X sú kult a to im nikto nevezme. Absolútne prvý seriál o paranormálnych javoch, ktorý sa ako išiel čas postupne menil na seriál o konšpiračných teóriách a vládnych sprisahaniach. Asi neexistuje nikto kto by nepoznal Muldera a Scullyovú. Ja pôjdem trochu proti bežnému prúdu a poviem, že seriálu odchod Davida Duchovneho neuškodil. 8-ma séria bola temná presne ako 1. alebo 2- Robert Patrick alias John Doggett sa nehral na druhého Muldera, bol sám sebou, absolútne odlišnou postavou. Podľa mňa 8-ma séria bola brilantná. V deviatke už tak trochu dochádzali nápady a začínalo sa experimentovať. Za to najhoršie čo tu vzniklo považujem 10-ku, ktorá nedávala zmysel a miestami Akty X ani nepripomínala, ale 11ka je už na omnoho lepšej úrovni a priniesla budúce ikony ako: Plus One, alebo Ghouli a mnohé iné

Chameleon (1996) (seriál)

Jedna z najlepších vecí, ktorá k nám z Ameriky prišla a veľká škoda, že skončil s úplne otvoreným koncom. Absolútne perfektné herecké výkony. Dej má spád. Hlavného hrdinu musíte milovať, lebo je proste "ten spravodlivý" ale zároveň vie byť aj poriadne "bad ass". Komu by sa nepáčila predstava, že tí, ktorí si to zaslúžia sú v každom diely potrestaní svojou vlastnou zbraňou? Michael Weiss aj Andrea Parker sú brilantní herci a rozhodne nejde o žiadnu soap operu. Inštitúcia, ktorá manipuluje s nadpriemerne inteligentnými jedincami, ktorá berie deti od rodín aby z nich stvorila mašiny, ktoré pracujú pre nich. Ale jeden z nich sa vzoprel...