• Krátkometrážní

Catastrophe (2015) (seriál)

"You' re gonna keep it? - I don't know. Are you gonna keep yours? - I've already invested in them. They've got braces and stuff now. They worth money." Syrový britský humor. Krása. Byly tu hrozně divné postavy... polovinu času jsem nevěděla, zda mi jsou sympatické, nebo nejsou. Třeba Fran? Hmmm.. hrozně suchá, jakože měla taková být, ale stejně. Za to její manžel Chris mě dostával svým humorem. Jen tak úplně bokem, všimli jste si, že hlavní postavy mají stejná jména jako herci, jež je hrají? "That's why I want more than one kid. There's a reason people had 11 kids in the older days. When one or two died you still have leftovers." Je to 3-4*, nejsem si úplně jistá... uvidíme, co přinese 2. série, (SPOILER) protože ten konec nedával úplně smysl... jakože celou tu dobu se hádali v pohodě, nadávali si jen tak z prdele a prostě úžasně ironičtí... a pak o svatební noci se prostě pohádají do stádia, že jeden odejde? (Kones SPOILERu) That doesn't make any sense.

Nové světy (2014) (seriál)

Spoilery. Vážně. Nečtěte, pokud jste neviděli. Velkým kladem tohoto "seriálu" (spíše to nazvěme 200 minutovým filmem) je že nekončí šťastně. Není to tím pádem žádná romantická ufňukárna, ale solidní historické drama. Založeno na skutečných událostech, ač se zabývá spíše neznámými postavami, mnohdy i neexistujícími, v tomto politickém a mocenském bordelu nazvaném "Snaha-o-Anglii-jako-republiku,-která-se-stejně-nevydařila,-snaha-o-nezávislost-Nové-Anglie-od-Staré-Anglie,-která-se-podařila-až-o-sto-let-později-a-snaha-o-nezabíjení-a-neutlačování-indiánů-osadníky,-jenž-byla-úplně-usmrcena", tudíž je to relativně smyšlené. Čímž se ale zase otevřel prostor pro rozvinutí jednotlivých postav. Překvapivě téměř všechny hlavní postavy mají modré oči nehledě na to, jestli jsou úplně blond nebo tmavovlasí.. asi všichni herci před natáčením vyfasovali světle modré čočky. Je fakt, že v prvním díle jsem se dost ztrácela a nějak mě to vůbec nechytlo. Dala jsem šanci ještě druhému a tam to přišlo.. tam přišlo to vcítění se do některých postav a dokonce asi třikrát jsem uronila slzu nad někým, kdo umřel v boji za svobodu... a že tam těch postav umřelo... každý druhý... A když už neumřeli, tak si jiní mysleli, že umřeli. Proč dávám tedy jen 3*? Protože tomu něco chybělo, líbil se mi příběh, líbila se mi myšlenka, líbilo se mi herecké obsazení (například Jamie Dornan, kterého mám ráda díky jeho roli Huntera z Once upon a time, nikoliv 50shades, nebo Joe Dempsie ze Skins, jehož jsem vůbec nepoznala)... ale nebylo to prostě až tak procítěně podané, aby to bylo na ty 4*. A taky mě úplně nedojal ten konec, že ač lidé umírají v boji za svobodu, ač nám vládnou tyrani, ač se evidentně ani žádnými povstáními a boji nic nezmění, ač nám umřeli všichni přátelé, rodina a známi, ač nám seberou dítě, tak máme pořád lásku, která zahojí rány. Proto 3*.

Adult Beginners (2014)

No čekala jsem od toho úplně něco jiného, podle názvu a traileru. Ale ani to, čeho se mi dostalo, nebylo špatné, avšak žádná novinka pod sluncem. Je to fajn vztahovka mezi sourozenci, do níž jsou částečně připleteni manžel ségry a její syn/jeho synovec, ale je to hlavně o těch dvou. Nečejte však žádný zázrak, žádné vtipné hlášky nebo scénky... komedie to fakt v pravém slova smyslu rozhodně není... a ani žádné zvraty nebo nečekané odbočky. 2,5*, ale na ty 3* to nemá, protože to přece jen plynulo pořád v jedné vodorovné čáře bez jakýchkoliv upside down a herci hráli furt jen v jedné tónině.

Spalovač mrtvol (1968)

Už vím, proč jsem se na ten film nikdy nedívala... protože je strašně... jak to říct? Strašidelný? Depresivní? Neuvěřitelný? Zvrácený? Nechutně morbidní? Prostě ne vůbec můj styl? Ne, ani jedno to nevyjadřuje přesně.. prostě po jeho dokoukání cítíte hroznou úzkost, znechucenost a snad i nudu a nedokážete uvěřit tomu, co se právě na plátně stalo a že někdo vůbec měl tendenci tuhle knihu zfilmovat, aby tím znepříjemnil lidem celý den, kdy tento "zázrak" spatřili. Na Spalovače bych se asi nikdy sama od sebe nepodívala, ale když už ho dávali v rámci letního kina v parku (tématicky u mauzolea), můj notebook mi odešel do pekla, takže jsem stejně neměla, co dělat... tak jsem si šla s pivkem sednout do trávy a koukat. Koukala jsem... ale vzhledem k tomu, jak jsem se cítila, tak vůbec netuším, jak hodnotit... Jako výkon Hrušínského je jednoznačně skvělý, ta atmosféra plná úzkosti a děsu, že se někdo takhle nechal ideolgicky zbalamutit je vykreslena taky dobře... ale v závěru se mi prostě spalovač nelíbil.

The Giant Mechanical Man (2012)

To je prostě práce mých snů poté, co dostuduju dějiny umění. Dělat kustoda. Nebo v jejím případě jen blokací dveří. Jop... protože to vůbec nedělají samé důchodkyně, které baví buzerovat lidi a pronásledovat je po galerii, abyste náááhodou pod ty tenké letní šaty neukradli jeden z těch 1x2 metry obrazů nebo z těch 10kg soch. Nebo nedejbože, když máte v ruce svetr, protože se udělalo tepleji, tak si ho musíte dát na sebe, jelikož pod tím svetrem bych mohla velmi lehce uschovávat Picassův autoportrét z Veletržního paláce... true story bro. Jedna z dalších "pravdivých" story je tady. Zajdete za vedoucí, řeknete jí, že nesnášíte svou práci a chcete dělat něco jiného. Co na to vedoucí v reálném světě? Zahraje si na Milionáře a řekne Máte padáka. Co vedoucí v tomto filmu? Zeptá se, co byste chtěli dělat a vytvoří vám na to pracovní pozici. Jooo v takovém světě, bych chtěla žít. Nejlepší byl stejně Topher Grace. Ten si tu zahrál jednu vydařenou kuriozní postavičku. Jak začít vykládat sám o sobě, jaký jste king, že létáte první třídou a jste slavný spisovatel? Začněte mluvit o vašem svetru, že kouše a že si ho zrovna vzal, když letěl na autogramiádu.. první třídou.. blablabla. Perfect. Milá romantika, která ale dle mého není ničím odlišná od jiných jejího druhu.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Poznáš až to přijde. Prostě poznáš, až přijde ten nejvíc zbytečný film, který není ani vtipně blbý, aby se člověk zasmál nad jeho stupiditou, který není dobrý prostě vůbec v ničem. Který je jen a jen zbytečný. Herecké výkony 0. Příběh 0. Zvraty? 0. Humor mínus 5. Nevím, jak víc vyjádřit, že se mi to absolutně vůbec nelíbilo a byl to jeden z těch nejhorších filmových zážitků, protože všechno bylo hrozně umělé. Já vím... Dát tomu odpad... jenže to je mi zase vzhledem k Reese a Paulovi líto.. tak alespoň za ně je tam ta půl hvězda.

Chůva v akci (2010)

"A co děláš celý den ty? - Nic. Jsou mi 4." Typický Jackie Chan v trochu méně typické rvačce... Takové to nezamrzí, ale nenadchne. Už nám holt stárne a tak to není úplně ono. Bitky jsou fajn, ty děcka mě občas bavily, občas štvaly, ale jinak je to jen typická vata. Ta malá holčina aka Já jsem kyborg z budoucnosti a vyhodím tě do povětří mě asi dostávala nejvíce.

Very Good Girls (2013)

"Sure. We can talk about politics again. - Well we could talk about your two favourite subjects. Television and body parts. - Asshole. - That's a body part." Kdo by nechtěl takového prímového otce. Tenhle film si hraje na něco, co není. Hrozně velké drama, psychiku postav prožívajících těžké životní období...boo hoo. Já jim to teda vůbec nežrala. A jako sorry, ale ten Boyd Holbrook není ani trochu hezký, takže nechápu, co by na něm ty dvě viděly? Jako vážně... Obě to jsou moc pěkné mladé holky, Dakota je talentovaná herečka (tady se teda ale vůbec nepředvedla), a obě se zamilují do kluka, který není ani trochu pěkný a ani trochu sexy a prodává nanuky. Za mě je tohle jednoznačně jedno z největším zklamání z roku 2013. 1,5* a ani o krapet víc... mám dokonce chuť tomu dát jen tu 1*, ale to nemůžu Dakotě udělat.

Mikulášovy patálie na prázdninách (2014)

Samozřejmě na Mikulášovy patálie z roku 2009 to nemá. Už jen proto, že tu jsou jiní dětští herci a pro to, že je to pokračování, ale stále se nasmějete nad myšlením a výtržností těchto malých ničemů. Z Mikuláše se nám vyklubal malý Casanova aneb nestačí mu, že v minulém díle sbalil jednu slečnu, on si tady s ní celé léto dopisuje a při tom si tam začne s další slečnou... se kterou zdrhne do hradu plného výbušnin, bomb a zbraní... Který se úplně komplet zřítí do moře, těsně potom, co přejdou most... oba se na sebe jen podívají, pokrčí rameny a jdou dál.. ach ta dětská lhostejnost. Následně se vrátí domů a je nucen první slečnou rozejít se s druhou, s níž si začal dopisovat. Překvapil mě ten klučina jakože z Anglie... mluvil vážně dobře francouzsky (logicky, když je Francouz) s naprosto skvělým britským přízvukem... zírala jsem... musí mít prostě oba tyto jazyky jako rodné, jinak nechápu, jak by v takovém útlém věku, dokázal takhle dobře jazykově zvládnout svou roli. No co na to říct, všechno to bylo takové plné barviček, aspoň jednou jsem se díky tomu podívala letos v létě na pláž a Mikulášova nová parta byla stejně nezbedná jako ta předešlá a opět stejně charakterově rozličná.

Ladíme 2 (2015)

Suprové stejně jako první díl. Všechny Belly mě zas a znova bavily, až na nový přírůstek - ten mě tam spíš iritoval aneb o Hailee už jsem dnes jednou psala, takže stačilo. Zajímavý sestřih byl při jejich zkoušení. Zajímavě debilní sestřih bych to nazvala, protože člověk ten roztříštěný obraz na asi nějakých 12 scén nestíhal sledovat... silně chaotické.. možná nebylo, co vidět, ale člověk měl rozhodně pocit, že mu muselo něco utéct. Za to scéna, jak jela Amy na kanoi za Bumperem a zpívala.. jooo tam vám nemohlo nic utéct.. jen jste si říkali Wtf? Wtf? Proč to dělá? A přitom jste se chlamali. Taky se tu vyskytuje zvláštní fakt, že když jste na světové soutěži, kdy všechny národnosti zpívají ve svém jazyce, tak jen Němci, jako ti úhlavní nepřátelé, zpívají v angličtině a ne němčině. Hmm? Čím to asi tak bude... Už vím, tenhle film je z americké produkce. Každopádně tak jak tak, jsem na konci při závěrečném songu byla dojatá... nečekaně. A ač vám přijde, že jsem to teď spíš jen zkritizovala, nenechte se zmást.. já si Pitch perfect 2 naprosto užívala.