Ted Lasso (2020) (seriál)

Ak sa niekedy bude vyhlasovať súťaž "treba odísť v najlepšom", tak Ted Lasso bude určite jedným z finalistov. Záverečný diel 3. sezóny (a 3. sezóna ako celok) bol emočný rollercaster par excellence. Ďakujem.

Andor (2022) (seriál)

S01 - 90%

1883 (2021) (seriál)

S01 - 120% (matematika nech prepáči...) ... a prosim, nech sa dodrzi to, ze ide o uzavretu dokonalu miniseriu a ziadna 2. a dalsie serie nie su potrebne...

Poslední večery na Zemi (2018)

Prislo to takmer na konci festivalu v Cannes, ale to cakanie sa oplatilo. Najsilnejsim zazitkom, ktory prekonava ostatne, je film, ktory naplno vyuziva ten najsilnejsi filmovy prostriedok - samotny obraz, je strhujucou vizualnou noir lovestory basnou. Tajomno a krasa obrazu v kazdom zabere, uhrancive prelinanie reality a snovej magie, kde sa pritomnost strieda s minulostou, ci mozno iba fikciou a velmi strohy, ale o to viac zapamatania hodny hudobny motiv. A potom pride zaverecnych cca 50min (ktore su iba v 3D) a ktore predstavuju ciru kinematigraficku slast. [Cannes 2018]

Záře (2017)

Poetické pohladenie po duši, ktoré s divákom komunikuje viacero tém s ľahkosťou čerstvého vánku občerstvujúce Vašu tvár, ktorá si hovie v posledných lúčoch zapadajúceho slnka.

Wind River (2017)

Nie je to dokonalé, Sheridan je (zatiaľ) lepší scenárista ako režisér, ale to postupné budovanie napätia k vrcholnej scéne filmu, skvelé herecké výkony a tá ATMOSFÉRA tie malé nedostatky v mojich očiach spoľahlivo potlačili.

Operation Avalanche (2016)

Štýl, ktorý tvorcovia predstavili už v svojej výbornej prvotine "Dirties" je tu ešte viac vybrúsenejší. Podmanivé mockumentary o tom, že misia Apollo 11 - konkrétne pristánie na Mesiaci bol podvrh, je podaná zo zmyslom pre detail a dobový feeling. Matthew Johnson vie zároveň baviť i mraziť a prináša veľmi pevne konštrukčne zovretý celok, ktorý v prvej polovici možno až príliš šlape na pedál, čím potom záverečná scéna nemusí u každého vyznieť tak výrazne a správne "doťuknúť" celý príbeh. Výsledku naplno tlieskam a som zvedavý čo nám tvorca prinesie najbližšie.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

1. séria - 90%, 2. séria - 90%, 3. séria - 90%, 4. séria - 100%, 5. séria - 100%., 6. séria - 100%