Kolja (1996)

Ty Koljo, nikam něuběgaj... zůstaň v metro a my si tě najdeme. Konec hlášení v ruském jazyce!

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Nóóóóó....NEMÁ TALENT - Kuzma je támhle!!!

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

šeptem do publika: Hrdlička! Hrdlička, no! No počkej Ty HAJZLE:-) ... ztratili se tři čepice! Dvě vlněné pletené a jedna plátěna se štítkem! Geniální klasika!

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Franta Pepa Jednička:-) V Schönbrunnu v Schönbrunu číhal císař na srnu, minul se však cíle, zapomněl si brýle!!!

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

...pro šafrán a trochu toho koření....

Vratné lahve (2007)

Není to otázka věku....jak začíná replika Ždímáka:-) a je to tak i u pana Svěráka. Není to otázka věku on to má v očích a stejně tak jako to vždycky uměl bude to umět pořád. Pořád mě hladí po duši. Děkuju

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Absolutní skvost české komedie. Miluju na tomhle filmu snad úplně všecko. Od herců až po hudbu. Hlavně ale miluju tu šarádu, kterou na nás pan Vorlíček nachystal. Málo platné byl to veliký umělec.

Ostře sledované vlaky (1966)

Navždy mi zůstanou obrazy v hlavě. Postoj dvou nádražáků na peróně - malíčky v uchu... a to vědomí že ví svoje:-)

Rozmarné léto (1967)

Děkuji panu Menzlovi za to, že dokázal tuhle Vančurovskou poetiku přetesat do pomníku, který dokážu ocenit. Knížku bych asi díky složitosti jazyka louskal těžko:-)