Osm hrozných (2015)

Asi nikdy nebudem patriť k ľudom, čo bude milovať "tarantinovky" a zase sa mi to len potvrdilo. Strašne pomalý začiatok, kopec zbytočných dialógov, nemalo to konca :) Divák väčšinu filmu čaká nato kedy to vypukne, aké rozuzlenie nám tento krát Tarantino ponúkne. A naozaj sa aj dočká, ale pre mňa záverečné dejstvo s kopcom pre Tarantína typických hlášok, bola len velmi malá náplasť :( A nejako ma to opäť neoslovilo :) Nikoho nechcem odradiť, treba vidieť ;)

12 let v řetězech (2013)

Majstrovské dielo ! Fenomenálna práca so strihom, či zvukom a obrazom, čo odsudzuje toto dielo k úspechu. A to som ešte nespomenul, ako neskutočne reálne tento film vykresľuje ľudské utrpenie, ako film precízne evokuje u diváka lavínu citov. Ja nemám slov.

Patologie (2008)

Ma to nieco do seba ;) Neni to nejaky najprepracovanejsi dej, ani sa nejedna o nejaku silnu pointu, ale na druhej strane film dost zaujme a dej ubieha svizne. Je to kvalitne becko. Netreba od toho vela cakat a film prijemne prekvapi :) Hodnotim velmi pozitivne ;)

Terminator Genisys (2015)

Musím sa priznať, že po tomto filme som bol troška zmätený. Nevedel som, čo si mám myslieť. Bili sa vo mne dva pohlady a presne v tomto duchu budem písať aj tento komentár. Na jednej strane sa mi film páčil, svižne ubehol, kopec akcie s perfektnými scénami, proste pastva pre očí, ale aj pre uší. Film ponúka množstvo fórikov, ktoré sa snažil režisér poňať s určitou nadsádzkou. Žiaľ vo väčšine prípadoch na mňa pôsobili skôr silene a vôbec sa mi tento druh humoru do tohoto filmu nehodíl, pre mňa to nikdy nebude akčná komédia. A ako som už troška naznačil,že na druhej strane tento film, nemá nič spoločné s filmami TERMINÁTOR, ako ho predstavovali a v akom duchu sa robili prvé dve časti !!! Film obsahuje niekoľko logických chýb, ktoré až bijú do oči. Tento " terminátor" sa snaží diváka skôr rozosmiať ako vystrašiť, či držať v napätí. Vo veľa komentároch som sa stretol s názorom, že to netreba porovnávať s prvými dvoma kultovými časťami. Ale kladiem si otázku prečo nie ? Tento film sa volá TERMINÁTOR!!! Práve tým názvom láka ľudí do kina, či pred tv !!! Práveže každému divákovi sa pri pojme TERMINÁTOR vyjaví presne tá značka, ktorú vytvorili prvé dve časti a to je presne to, čo predáva tento film, ale tento "terminátor" je len ďalším pokusom sa priživiť na sláve prvých dvoch častí, je urážkou toho, čo CAMERON tvrdo a pracne vymyslel a vybudoval !!! A proste tento film nemá právo nosiť názov TERMINÁTOR, pretože len ho dehonestuje !!! Je to parádna akčná podivána s parádnym zvukom ale blbým názvom :)

47 róninů (2013)

Klišé nad klišé, napriek tomu ide o veľmi dobrý film :)

Millerovi na tripu (2013)

Jedná z tých lepších tuctových amerických komédií :) Na moje veľké počudovanie som sa miestami ozaj bavil. Problém tohoto žánru je podla mňa v tom, že úroveň amerického humoru je nastavená tak nízko (plytko),, že keď po dlhej dobe víde len niečo "priemerné", tak ľudia sú z toho vo vytržení. Ale toto nehovorí o tom aký je film dobrý,, ale o tom čím sa nás snažia americký filmotvorcovia kŕmiť a ako je latka nízko nastavená:) V každom prípade Millerovi na tripu sú pre mňa príjemné prekvapenie. Dávam 3,5 hviezdičky :)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pri zakúpení 3D blu-ray discu som presne vedel do čoho idem ! Pri tomto filme nečakajte nejakú strhujúcu zápletku s tristo zvratmi a prepracovaný dej, ale čakajte nenudiacu "rozprávku" (oddychovku) s neskutočne nadupanými efektami. Film ako celok je perfektne vyvážený, na nič sa nehrá. Podá vám lacnú zábavu v neskutočnom obale :) Efekty podla môjho názoru prekonali aj Avatar !!! Takže pre prívržencov 3D technológie, určite odporúčam !!!!!

Jako zvířata v kleci (2010)

Otraaaaaas !!! Možem tu písať na desať riadkov, čo všetko bolo zlé. Ale už som s týmto "filmom" zabil dosť času :) Určite ak nieste rozhodnutí a zvažujete, že si to pozriete,, tak URČITE NEPOZERAŤ !!!!! Vyhýbajte sa tomu filmu ako čert krížu :D :D

Zatímco spíš (2011)

Máte chuť na niečo úchylné, tak ste na správnej adrese :)

Fakulta (1998)

Pre mňa osobne je chýbajúci intelekt a logickosť v jednotlivých scénach neprekonateľnou prekážkou. Napriek tomu, že film sa nehral na nejaký seriózny horor a jeho hlavným cieľom bolo diváka len pobaviť, tak na mňa to tak bohužiaľ nezafungovalo :) Niekedy som len s nemým úžasom pozeral, že čoho som to vlastne svedkom. Tým nechcem nikoho odradiť, ale pre mňa to bol len zabitý čas a času nemá nik na rozdávanie :D