Bez servítky (2009) (pořad)

Výsledné hodnotenie 26% ma vôbec neprekvapuje. Ludia, ktorí nemajú vzťah k vareniu táto reality-TV určite nenadchne. Z mojho pohladu ma najviac zaujala pestrosť kuchýň, ktorými sa snažia niektorí hostitelia zaujať svojích hostí, ale vela krát sa potvrdilo, že Slovákom hlavne chutí slovenská kuchyňa. Veľa krát dochádza aj ku vtipným situáciam, ktoré určite dokážu pobaviť. V relácií vidím aj strašne vela negátívnych vecí, ale proste ma to baví. Normálne by som dal 2 hviezdičky, ale dal som 3, nech trocha zdvihnem hodnotenie. Odporúčam luďom, ktorí sa radi dozvedia nové zujímave recepty a pritom sa trocha pobavia. Dobrú chuť.

Útěk do divočiny (2007)

Niesom si istý, či je správne nazvať správanie hlavného hrdinu odvážnym. Veď vpodstate iba utekal,, síce pred viacerými problémami, ale hlavne pred rodinou. Ja osobne si myslím, že odvážny je človek taký, ktorý sa problémom postaví ako pred nimi utečie. Jeho chovanie by som skôr nazval sebeckým, nehladel na ľudí, ktorí ho milovali(rodina, hippiesácky párik,Johny,Ron,...). Napriek všetkému spomenutému, som si postupne našiel vzťah k Alexovi.SPOILER!!!!!!!!! Do poslednej sekundy som dúfal v dobrý koniec. Aj keď so slzami v očiach, ale musím skonštatovať, že Alex zomrel šťastný, a určite svoj výlet na Aljašku nikdy neolutoval.

Noc v Roxbury (1998) odpad!

Prvých 90 minút stojí za hovno, po 90 minútach sa ta začína rozbiehať, len škoda, že film trvá 81 minút.

Pirát silnic (2007)

Tento film mi odporúčil kamarát a o to bolo väčšie moje sklamanie. Herecký výkon hlavného hrdinu bol otrasný. Mal som z neho taký pocit, že to už hercom môže byť ozaj každý. Príbeh filmu bol strášný. Vela scén vo filme chcelo byť až privelmi vtipných, ale opak sa stal pravdou. Jediné pozitívum tohto filmu som videl v herečke Isla Fisher, ktorá ma zaujala svojou krásou a asi jedinú by som ju z celej zostavy označil za HERCA. A doteraz mi nieje jasné prečo zobrala rolu v tomto filme. Že prečo až 1 hviezdička?? Počet zasmiatí počas filmu sa rovná počet hviezdičiek.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Bol som príjemne prekvapený. Film by asi neuspokojil náročného diváka ale proste niekedy taký odychový žáner dobre padne. Bojové scény boli vynikajúco zvládnuté. Myšlienka ,že iba ludia ktorí v živote bojujú a nikdy to nevzdajú tak niečo dokážu je mi mimoriadne sympatická a vidím v nej kus pravdy. Film ma zabával od prvej minutý až po poslednú. Nepochybujem o tom, že toto dielo Jeffa Wadlowa si získa rovnako vás, ako si získalo mňa.

Prokletý ostrov (2010)

Film pri ktorom tuhne krv v žilách, pri ktorom zabúdate dýchať, pri ktorom pozeráte na hodinky s túžbou, aby trval čo najdlhšie. Je to filmová lahôdka v podaní Leonarda Dicapria a spol..

Zeitgeist: The Movie (2007)

Dokument mal 3 časti,, tak pokladám za vhodné rozdeliť aj moj koment na 3 časti: 1. Tato časť sa niesla v duchu kto silno hladá ,tak najde suvislosti aj tam kde niesu. Celé mi to prišlo ako dohady ako by to mohlo byť, odvodené svojským spôsobom. Najväčší paradox vidím v tom, že tvorcovia dokumentu sa snažia ukázať na fakt, že náboženstvo je iba mýtus, ktorý nieje založený na žiadných faktoch a zdôvodňuju to rovnakými mytmi resp. rozprávkami. Všetky "fakty" boli podané presne tak, aby to v konečnom dôsledku do seba zapadlo ako puzzle. Nemôžem povedať, že posolstvo tejto prvej časti je klamstvo. Záleži od každého jednotlivca, či tomu uverí alebo neuverí, len by som to nepodával ako 100% pravdu!!!!! 2. Myšlienka že za utokmi na dvojičky stali samotný Američania, nieje v celku od veci. Položme si otázku je toho ludstvo schopné? Myslím si, že v dejinách ludstva sa už stalo tolko zverstiev,, že na túto otázku je jasná odpoveď. Len rozdiel medzi tými a dnešnými zverstvami vidím v tom, že dnes sa to robí v rukavičkách. Či sa to stalo naozaj takto, tak nato odpoveď nepoznám. Minimálne to stojí za zamyslenie. 3. To že svetu vládnu peniaze, a ludia su schopní pre ne urobiť naozaj čokolvek,, nieje myšlienka nová. Stretávame sa s tým aj v bežnom živote. Každá vojna mala svoj oficialny dôvod, ale pevne verím, že často krát boli tie dôvody uplne iné, s akými sme boli oboznámení. Bohužial skoro všetky informácie máme z "kúzelnej bedničky" a drvivá vädčina ludí jej verí a nedá si tu námahu hladať inde. A pravu povediac obyčajní ludia ani nemajú iné možnosti si zistiť pravdu a to je velmi smutné. Peter Joseph sa snažil ku koncu dokumentu vystupňovať tlak na diváka. Ale myšlienka, že všetci raz budeme očipovaný a to je cieľ velmocí na tomto svete mi príde trocha prisilná, to trocha ubralo u mňa na realnosti a objektivite dokumentu. Ale je na každóm z vás, či tomu budete veriť alebo nie. Určite odporúčam pozrieť každému.

Osmička ve vztahu (2008)

Vcelku vtipná komédia, ktorá poukazuje na typické situácie, ktoré možu nastať v každom vzťahu. Pre každú situáciu je vymyslený originálny síce troška prehnaný, ale o to vtipnejší príbeh. Všetky príbehy začínajú výstižným citátom, čo pridáva na atmosfére filmu. Film je jasnou ukážkou, že vela dobrých filmov sa ešte toči mimo USA. Hodnotím 3,5 hviezdičky.

Proboha! (2008) odpad!

Na začiatok pokladám za dôležité povedať, že niesom nejaký velký kresťan.. Tiež vidím vela chýb v kresťanstve. Ale toto už bolo vela aj na mňa. Tento komentár musí byť adekvátne dlhý, pretože som hodinu a pol strávil pozeraním tohoto "objektívneho dokumentu", tak aby som si vynahradil zbytočne strávený čas pozeraním tohoto dokumentu. Ako pozerám na hodnotenie filmu, tak je dosť vysoké. To hodnotenie určite utvrduzuje vo svojom názore práve tých ľudí čo dali vysoké hodnotenie a teda súhlasia s myšlienkou tohoto dokumentu. Určite teraz vychádzajú s myšlienky, že veď film má 80 %, teda vadčšina ľudí ho ohdnotila 4 hviezdičky a viacej, tak všetci s ním súhlasia,, a čiže film bude asi založený na pravde. Ak náhodou rozmýšlate takto, tak máte dosť krátkozraký pohľad. Musíte si uvedomiť, že vädčšina kresťanov už pri prečítaní o čom tento film jesa nato vykašle(aj v tom dokumente bolo dosť ľudí, ktorý ho odignorovalo a odišli). V momente začnú hladať iny film na piatok večer, bo nepovažujú za nutne aby im niekto svojimi zaujatými názormi kecal do vieri. Ďalej ked budeme analyzovať, prečo tento film ma 80% prídeme nato že, keď slovensky a česky národ dame do kopy tak 2/3 su Čechov a tretina Slovákov, čiže takýto nejaký pomer može naštevovať a aj túto stránku. Treba brať ešte do úvahy že sa jedna o českú stránku, ktorá je v Čechách určite znamejšia ako na Slovensku. Na Slovensku je vačšina ľudí krestanov, a v Čecháh vadčšina ľudí ateistov. Keď zobereme všetky spomenuté fakty do úvahy logicky nám s toho víde, že tento film hodnotili hlavne ateisti. Takže preto 80%,čo je rovnako skreslené čislo ako tento film. Ľudia, ktorí tento dokument berú vážne, ho neberú koli tomu tak, že je to takto aj v skutočnosti, ale koli tomu že už pred tým ako pozerali tento dokument, tak to takto chceli vidieť. Tiež nechápem, čo vás všetkých tolko poburuje na kresťanstve?? Veď je to viera laský,, krestania niesu teroristi, nerobia nepokoje vo svete, práve naopak tato viera hovorí miluj blížneho svojho,, a aj keby hned stala na vymyslených faktoch, tak čo je natom zléé, že sa usiluje táto viera o vzájomne rešpektovanie, a lásku medzi ľudmi??? A podme hodnoťiť dokument. Hneď prvé čo ma dosť iritovalo, bol moderátor Bill Maher. Jeho namyslené vystupovanie a nerešpektovanie druhých, posobilo na mňa dosť neúctivo. Dorazilo ma, keď sa pár svojím učinkujúcim priamo pri robení rozhovoru vysmial do ksichtu. Snažil sa ich ponížiť za každú cenu, a zosmiešniť ich duchovné presvedčenie. V celom dokumente bolo 80 až 90% rozhovorov zmanipulovaných. Maximalne postrihané rozhovory, ktore mali jediný učel, zosmiešniť kresťanstvo. Trocha ľutujem tých ktorý si to nevšimli. Počas celého filmu sa hral Bill Maher na pána sveta. Paradoxone skoro pri každom rozhovore si neodpustil, potom záverečne skomentovanie toho vozhovoru, už bez učinkujúceho v aute. Prišlo mi nanajvýš od neho úbohe, že nedokázal im povedať svoj názor do očí, ale takto ich zosmiešnil, už bez nich pekne v pohodlí svojho autíčka. Otázky mal dômyselne pripravené tak, aby nane dotýční ludia nemohli alebo nevedeli odpovedať, alebo im vsúval svoje odpovede. A potom vyzneli ako úplný babráci. Výber ľudí bol tiž silno "profesionalný" . Prišlo mi to tak, ako keby sa pýtal dôchodkine, ktorej hlavnou náplňou dňa je pozeranie telenoviel na jadrovú energiu. A keď sa pýtal nedajbože nejakého odborníka, aj to bolo profesionalne zostrihaní, aby to vyznelo v jeho neprospech. Doslova ma urazilo, že v jednom monológu sa vyjadril, že kresťania niesú schopný rozmýšlať a len tí inteligentní sú ateisti. Tento dokument je vrchol neobjektivity, zosmiešnenia a poníženia kresťanstva.

2012 (2009)

V tomto filme sa skrýva viacero okamihov, ktoré stoja za okomentovanie. Začal by som samotným dejom filmu. Filmy o konci sveta sú asi najobohranejšími platňami s jednej aj druhej strany. Napriek tomu ma dokázal príbeh filmu niekolko rázy prekvapiť a tak udržoval v napätí. Dejová konštrukcia filmu sa opiera o kalendár, ktorý zanechali Mayové s jasným konečným dátumom našej existencie. Táto otázka sa týka každého z nás. Čaro filmu som videl práve v tom, že odpoveď na túto otázku zatiaľ nepoznáme. Bol by hriech nespomenúť krásne efekty, ktorých je vo filme naozaj dosť. Spolu so zvukom vytbárajú perfektnú atmosféru, ktorá k takýmto filmom určite patrí. Snímka krásne ukázala, že ak by raz nastala takáto situácia ako by skončili obyčajní ľudia ako my. My im tie lode môžme akurát tak iba postavať. Zároveň sa mi páčila myšlienka, že v úplne vyhrotených situáciach sa naštastie ešte vieme rozhodnúť správne. Vo filme je kopec vtipných scénok, ktoré našepkávajú ako režisér chce aby sme vnímali toto dielo.