Kontrarozvědka (2004)

Všetko, čo si z tejto nepresvedčivej drámy budem dlhšie pamätať je zrejme len výrok: "Komunizmus je ako akné. Tiež z neho treba vyrásť" :)

Mazaní hoši (1998)

Celkom dobre som sa bavil, aj keď miestami je táto monotematicky ladená huličská komédia silne uletená. Ale čo by sme vlastne tak iné čakali, že?

Chladný jako led (1991) odpad!

Chcel som pôvodne napísať, že tá gangsta póza Vanillu a jeho afroamerickej partičky pošukov je s odstupom času na smiech, ale to by nebola pravda. Ona bola na smiech už v dobe svojho vzniku. Pre niekoho možno ikona, ale mne sa pri sledovaní Vanilovho preholeného obočia, vyholených tehličiek vo vlasoch (môžu byť aj blesky, alebo hviezdy, ale tie nie sú až tak gangsta cool), pregélovaného blond prelivu a oblečka v štýle: práve som skončil vystúpenie v cirkuse, dvíha kufor. Pridajte k tomu prvoplánovo dementný scenár robený za účelom roznežnenia citlivých 13ročných dievčenských dušičiek, absolútne trápne hlášky (skonči to s rodinou a začni s hrdinou :)) a pochopíte moje hodnotenie.

Opravdový život (2008)

Pri tejto drámičke sa mi znovu potvrdila stará pravda, že keď je príbeh na prd, nezachránia ho ani sebelepší herci. Pri 100 minútovom obhrýzaní nechtov od nudy sa totiž snaha o akúkoľvek výpovednú hodnotu u mňa míňa účinkom.

Hairspray (2007)

Zabudnite na Pomádu, teraz je nový trend na vlasy používať Hairspray. No a tí diváci, ktorí už vlasy nemajú, tak tí si určite radšej pozrú nejaký film s Bruce Willisom :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Neviem prečo mám pocit, že ku stopercentnému pochopeniu tohto Terryho filmu mi chýbali nejaké psychotrópne a halucinogénne látky v krvnom obehu. Ak sa v blízkej dobe k nejakým dostanem, upravím aj svoje hodnotenie. Zatiaľ to ale všetko ide silne mimo môj rámec chápania.

Když se smůla lepí na paty (2007)

Pridávam sa k užívateľom, ktorí nepochopili "vo co tady go". Jedno viem ale iste a to, že táto imho zbytočná drámička funguje pri pozeraní po 22. hodine lepšie ako pravidelné uživanie Stilnoxu v kombinácii s flašou vodky.

Nebezpečné hry 4 (2010)

Pánovi režisérovi by som pre pochopenie môjho pocitu z jeho filmu doporučil, nech si štyri krát zaleje do šálky toho istého turka - uvidí, ako si pochutná. Nič na tom nezmení ani práca "inovatívneho" scenáristu, ktorý sa evidentne snažil, aby nič nebolo tak, ako sa zdá. Slabota.

Kobylky nesou smrt (2005) (TV film) odpad!

Odpadové digi efekty a smiešny príbeh o mäsožravých kobylkách uniknutých kdesi z výskumného laboratória robia z tohto filmu pre mňa nepozerateľnú záležitosť.