Wednesday (2022) (seriál)

“Nejzajímavější kytky rostou ve stínu.”

Zákon lásky (2021)

Ta naše malá republika je ale zaostalá. Snad už se brzy přijme manželství pro všechny. Držím palce! PS: Zbožňuji Adélu Horákovou. Je to dáma.

Maják (2019)

Bez komentáře. Jedna hvězda za herce.

Twister (1996)

Po letech jsem si připomněla tento biják. V dětství jsem to sjížděla kdykoliv to dávali v televizi. A stále je to akční pecka, která hlavně trikama předběhla svou dobu. Má to neskutečné tempo a právě díky tomuto filmu se už bojim menší vichřice F0 u nás. Mám ráda adrenalin, ale do lovu tornád bych teda nešla. Taky jsem si myslela, že to může dělat jen posedlý fanoušek větru. Jsou šílení, jak řekla sama Melissa, kterou bych mohla zahrát taky.

Posedlost (1981)

Těžko si tuto posedlost nějak vysvětlit, což je prostě pocit, který nejde běžně zažít na přání. Stejně jako láska. Proč někoho milujeme a jiné ne? Taky se to nedá racionálně obhájit. Sice to bylo dějově o ničem, ale přišlo mi to stejně zajímavé a zábavné. Asi kvůli tomu, že se to celou dobu snažíte pobrat a nadějně čekáte, jestli film dostane aspoň trochu smysl a rozum. Hlavní herečka Isabelle byla moc krásná a v kontrastu s vyšinutou rolí mi jejího půvabu přišlo škoda, i když zahrála skvěle ženu posedlou čím? Ďáblem? Možná. Nebo Věcí?

Blondýnka (2022)

Nejvíc jsem se obávala hlavní herečky, jak ztvární takovou ikonu jako Marilyn, ale nakonec byla na celém filmu to nej, co ho drželo jakž takž na prahu snesitelnosti. Čekala jsem depresivní náladu, ta mi nevadila, ani ta forma a střídání formátů, což taky drželo mojí bdělost. Ale vadila mi ta absence děje. Nemělo to spád, bylo to neustále v takovém limbu. Ve výsledku mě to nebavilo a to jsem věděla, co od toho asi čekat. Jedna hvězda za Anu a druhá za experimentální formu.

Ennio (2021)

Skvělá pocta jednomu z nejlepších skladatelů všech dob!

Grand Prix (1966)

Tři hodiny celkem utekly. A po tomhle bych rovnou sedla za volant takového stroje, protože při burácení motoru ve vysoké rychlosti mi hned stoupnul adrenalin. V reálu by mi asi puklo srdce. Koukla jsem na to hlavně díky francouzské zpěvačce Francoise Hardy, která tu má menší roli. Jinak závodní scény berou dech a kéž bych to mohla vidět v kině. Technicky je to brilantně natočeno. Mimo závody je to horší s dějem. Pokud to srovnám s novějšími filmy Le mans 66 nebo Rush, tak je Grand Prix o třídu níž, ale jen co se týče celkového dojmu.

Žít svůj život (1962)

Můj pátý a zároveň poslední Godardův film. Líbil se mi taky ze všech nejvíc, ale málem se to na ty tři nevyšplhalo nebýt dramatického závěru. Zajímavý pohled na prostituci a zaznělo zde pár poučných citátů. Třeba že každou blbost je člověk zodpovědný, pohyb hlavy, zavření očí atd. Hodně dělá také krása Anny Kariny, kterou by jako lehká holka bylo škoda a už ve filmu jí pasák řekl, že má v sobě až moc dobroty. Chudák, chtěla se jen proslavit ve filmu a dopadlo to s ní takhle tragicky nakonec.

Žena je žena (1961)

Godardovy filmy nebudou pro mě. Dala jsem mu šanci, abych po smrti uctila jeho dílo a viděla už 4 filmy a nebyla to vůbec žádná sláva. Nezáživné, zmatené a k smrti nudné. Tato slova mě napadají, když se řekne Godard. Nemám moc chuť si pustit poslední vybraný film Žít svůj život. Ale jako výzvu si to splním. Mělo by to být jeho nej dílo.