Souboj Titánů (2010)

Hodně jsem přemýšlel jestli na tenhle film vůbec jít, ale nakonec si myslím, že to nebyl až tak promarněný čas. Bavil jsem se a to jsem to ani nečekal. Pár vyzdvihnutí: 1) Hudba: Geniální Ramin Djawadi, kdysi začínající jako asistent Hanse Zimmera teď ukázal, že se od něj HODNĚ naučil, 2) triky, 3) Bubo. Je fakt, že jako jeden z mála, ale jděte na to, fakt se pobavíte.

REC (2007)

Lahůdečka pro fajnšmekry. Něco tak dobrýho už jsem dlouho neviděl. Jenom se nabízí otázka, zda - li to finále nechtělo trochu natáhnout. Něco takovýho, co se v posledních pár minutách děje, se nezapomíná. Doporučuju všem. P. S.: O hudbě nemluvím, protože tam žádná není a je to tak o mnoho lepší.

V moci ďábla (2005)

Vynikající Jennifer Carpenter. Jinak vcelku průměrný film. Za noční a jiné horrorové pasáže dávám tedy dohromady 4****. Jo, a Young je vynikající skladatel.

Telefonní budka (2002)

Vynikající thriller, jen snad trošku kratší, sneslo by to i delší stopáž.

8 MM (1999)

Výborný Cage a hlavně Schumacher ve vynikající formě.

Freddy versus Jason (2003)

Jediná věc: Myslel jsem, že to bude o hodně hodně horší.

Záhada Blair Witch (1999)

Film jsem už viděl několikrát, ale zatím jsem ho nehodnotil. A to z jednoho prostého důvodu: Musel jsem se ho nabažit až do úplného dobažení. Tenhle film je víceméně o ničem a v nijakých exteriérech, ale i přesto stále myslím, že může mít co říct. Neřekl však nic mé osobě. Nechal mě chladným a nechápu ohlasy kolem něj. Je to neslané nemastné a hlavně NEHORROROVÉ a s dokumentem to nemá už vůbec nic společného. Dal bych tomuto filmu s přehledem odpad, ale za posledních pár minut v domě dávám tři, protože až tam to začalo být OPRAVDU zajímavé. Pro někoho zřejmě kulťák, ale pro mně slabota.

Útok z hlubin (1999)

Hluboce mne dojalo, jak paryby inteligentně útočí ve skupinách, vyskakují na souš, aby někoho sežraly a digitálně otvírají ústa plná zubů. Asi nejlepší je smrt jedné z žen. Nechci prozrazovat. Je ovšem pravda, že scénář je plný překvapení...

Barva kouzel (2008) (TV film)

Až nečekaně dobrý televizní film. Velmi jsem se bavil.

Avatar (2009)

Nemám chuť se nějak rýpat v jednorozměrných postavách, o kterých tu už pár slov padlo, nechci vychvalovat Hornerovu hudbu (kterou jsem v podstatě nevnímal, neb na to nebyl čas), ale musím pochválit Cameronův smysl pro detaily, který tu vytryskl neuvěřitelným způsobem. Avatáři, Na'viové... vlastně vše na Pandoře je neskutečná pastva pro oko, která Vás nenechá vydechnout... jenom těch pár záběrů z vojenské základny bylo víceméně k mé zlosti. Jinak jedním slovem NÁDHERA.