• Pohádka
  • Rodinný

Pět let (2022) (seriál)

Omg tohle téma tady tak moc chybělo! Zkoukla jsem to za jedno odpoledne ups, ale to je vlastně jenom známka toho, že mě to bavilo a že bych to doporučovala všem. 🫵🏻 Nejen těm, co ještě chodí do školy, ale všem. Protože s tímhle tématem se setkáváme pořád a nebylo by úplně od věci lidem lehce otevřít oči. 👀 Jakoby asi bych vynechala ty patnáctisekundový záběry na jednoho člověka, který jenom kouká do blba, ale jinak asi minusy neshledávám. Plusy jsou ten zbytek. Všichni vypadali hrozně smart a chytře nebo upraveně a smart. 🧠💼 Za mě rozhodně deset z deseti, ale do kina bych na to jít nemohla, protože bych asi zajela do té sedačky a už z ní nikdy nevylezla. 11/10 🙌🏻

Písničky potichu (1989) (pořad)

Na tohle jsem se nečekaně podívala jenom kvůli Ypsilonce, protože buďme upřímní, byl to opravdu divný pořad, spíš jsem ho nepochopila, i když tam nic moc k pochopení vlastně není, hech. 🌝 Studio Ypsilon opět perlilo, protože v jakém pořadu byli, ten byl perla sama. Nejvíc mě na tom všem asi bavil účes Marka Ebena a omg věděli jste, že umí hrát Oldřich Kaiser na trumpetu? 🤭 Zde je jedinečná možnost poslechnout si, pak už mě napadá jen záznam Sebevraha, kde na ni hrál taky. 🤍 Tudíž zde doporučuji pouze třetí část, nechť ta jediná je asi nejkvalitnější a nejlepší z toho celého, co se v pořadu dělo. Konečná scéna s tabákovými výrobky velmi originální, zakončila pořad skvěle. Takže na vlastní nebezpečí - jen ta třetí část by mohla víceméně tvořit celý pořad. 💋

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Ježiši tenhle film mě úplně vrátil do doby YouTubu v roce 2016, kdy všichni jezdili na Youtuberingy, milovali svoje tvůrce, bavila je jejich tvorba, která byla místy ostřejší a většinou tvořili po více a společně spolupracovali. 🤩🫶🏻 Tenhle film parodoval tuhle scénu za těchhle let skvěle. I toho Jardu Kováře a jeho umělé 💩. Bavilo mě to, ke konci už je to dost virální, ale na tom největším vrcholu se tvorba občas vždycky zvrhla do extrému. Herci všichni super, hlavně Jakub Štáfek a Štěpán Kozub, kteří si tu YouTube scénu docela nastudovali. Kozub o tu ruku pak na konci fakt přišel, přesto, že si z toho na začátku dělal pr… 😃 Docela fajn nápad v dnešní době, kdy je internetu všude moc a nikdo zatím něco podobného nevytvořil. Takže tohle se i docela povedlo, jen to mohlo být ještě o něco ostřejší 🚀 a parodie bych tam přidala ještě trochu víc, protože lidi, co sledovali YouTube ještě před rokem 2020 si to pěkně vychutnají. 🙌🏻

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Jakože tohle je film vyloženě pro lidi, co znají humor Tří tygrů, páč jinak tady budou plácat, že je to odpad. 😃 Bylo to ztřeštěný, blbý, vtipný, povedený. Prostě jejich humor. 🤍 Jejich postavy, které si vytvořili a se kterými točili sketche na svůj YouTube, kde to lidi milují, a tak se rozhodli o své tvorbě udělat film. Je to komedie, jakože fakt komedie. Ze začátku mě ten film hodně chytl, asi po hodině to bylo blbší a blbší a ke konci se to zase nějak uklidnilo a najelo to na tu samou vlnu, na které to bylo na začátku. 👌🏻 Celá zápletka je geniální. Všichni herci byli úžasní. Každej měl tu svoji postavu skvěle promyšlenou - hlas, pohyby, myšlení… prostě všechno. ✨ Super herecký výkony, taky mě mega moc bavily ty efekty, i když to bylo místy až nechutné. Takže za mě all in all by na tenhle film měli jít ti, co tvorbu Tří tygrů znají a jejich humor chápou, než ti, co je v životě neviděli a mají pak potřebu plácat, že je film kravina. Jasně, ona je to kravina, ale odpovídá jejich humoru a jejich tvorbě. 🙌🏻

Malý pitaval z velkého města - Kasař (1986) (epizoda)

Tak jsem asi zase spala, ale nepamatuju si skoro nic. 🥲 Asi jenom, jak jeden chlap trefil Hrušínskýho cihlou po hlavě. Takže díl nic moc. 😫🙌🏻

Malý pitaval z velkého města - Valutová příhoda (1986) (epizoda)

Poslední díl asi jeden z těch nejlepších bych řekla docela. 👏🏻 Zaprvé proto, že tam byl Lukáš Vaculík hrozně hot ❤️ a zadruhé, protože tenhle námět byl v té době aktuální, a tak ho autoři prostě dobře zpracovali. 🤩 Hrozně mě fascinoval ten odposlech těch hlasů a toť asi vše. Jakože měli to fakt pěkně vymyšlený, bavilo mě to a tímto ukončuji svoji rubriku hodnocení každého jednotlivého dílu seriálu, protože to byl fakt debilní nápad. 🙌🏻

Malý pitaval z velkého města - Narkomani (1986) (epizoda)

Tohle byl tak divnej díl, možná z důvodu, že si neumím představit Viktora Preisse jako narkomana, i když mě jeho existence ve filmech extrémně se… vytáčí. 🥲 Ale zahrál to skvěle, to zase jako jo no… třeba jak skvěle byl agresivní u toho výslechu, to bylo super. 😚👌🏻 Nic jinýho se tam asi nestalo, bylo to exotické na svou dobu a dost zmatené na dnešní dobu. 🍹

Malý pitaval z velkého města - Exoti (1986) (epizoda)

Tak teď už tu hrála asi fakt celá Ypsilonka, jakože nedokážu a nikdy jsem si ani nechtěla představovat Jiřího Lábuse v detektivce, ale stalo se. 😛 Samotný námět na díl je teda dost ujetej, co si budeme povídat a rozhodně mi přijde jako totálně zbytečný, jakože papoušci haló? 😫 Jenomže všichni se strašně snažili. A neusnula jsem u toho, takže už je to jakože fakt divný a vtipný. 😭🙌🏻

Malý pitaval z velkého města - Autorka detektivních povídek (1986) (epizoda)

U tohohle dílu jsem usnula ke konci asi jen na deset minut, ale rozuzlení jsem už viděla, tak dobrý. 👍🏻😫 Každopádně jedenáctka měla hrozně super námět - vražda v 16. patře panelového domu, pak začnou všichni podezřívat manželku oběti, která je naprosto geniální, protože píše detektivky a ví jak na to. 😍 Jakože omg tohle zní tak super na osmdesátky… Začátek byl fajn, pak nuda, kde jsem spala a pak až zase konec. A celou dobu jsem si myslela, že je ta žena Laďka Kozderková ups. 👏🏻