The Florida Project (2017)

V Orlandu na Floridě poblíž Disneylandu stojí hnusný, plesnivý a fialový hotel Magic Castle. Obývané s největší lůzou, s nižší lidskou třídou, nesympatickými a nebezpečnými feťáky. A správce jim dělá Bobby (Williem Dafoe). V jednom pokoji žije mladá matka Halley, se svým šestiletým spratkem. Nemají ani činži, tak nabízejí lidem kradené parfémy a zlaté poukázky. A všechny průsery obvykle ručí Bobby. No, a takhle sledujeme jejich nudné životy a řikáme si, že nejsme na tom tak špatně a uvědomujeme si, že na naše trapná rodina je to nejlepší na světě. Později čekáme jen na to, že pro malou, si odebere sociálka a pak film skončí v ateliérech Disneylandu. Ze začátku to je docela nuda a sledujem jak děti dělají píčoviny s nezodpovědnou matkou, která dělá ještě větší píčoviny. Film nemá zápletku a ani skoro žádný děj. Taky to měl být záměr. Je určitě možný, že film nám chce zachytit to, že má nějakou podstatu, a hledáme v tom nějaký poučení. Kromě Williema Dafoea, nemá nikdo žádný extra herecký zkušenosti, a všichni jsou neherci. Děti to zahráli docela dobře a bezchybně. Jinak všechno je točeno na skutečných místech, hlavně v místech našeho hotelu, který podle hodnocení je opravdu stejně tak špatný jak ve filmu. Pokud máte rádi žánr "všichni jsme v prdeli" tak prosím nechte si čvachtat!

Prezident Blaník (2018)

Tonda nám slibuje levnější máslo a menšinovou rovnoprávnost! Tonda na hrad! Všechno hezky zakončené celovečerním filmem. Největším problém tohoto filmu je to, že je aktuální. Pardon, byl aktuální. Takže, každý rok v televizi ho neuvidíme. A za rok už to nikdo nepochopí. Berte to spíš jako satiricko-prezidentský spot natáhnutý na hodinu a dvacet minut. Narážky a různé parodie na všechny prezidenty a politiky jsou výborné. Uvidíme tu prostě všechno. Ať už po pražských kavárníků, Václava Havla, swingers s Drahošem nebo třeba Špačka. Tonda Blaník je ve filmu ještě větší hovado než v seriálu. Je víc arogantní, hrubý a buzeruje a píčuje ještě víc než v seriálu. Marek Daniel je borec. Tohle není humor pro "citlivky' které nepřežijou, že někdo ve filmu řekne "kurva" nebo "Miloš". Ale je to všechno sázeno na jistotu, že to je Blaník a nepřemýšlí se, že do kina to bude až moc. Berte to spíš jako trochu delší klasickou epizodu. Tohle na celovečerák fakt těžko někdo utáhne. Takže film je jen průměr. Plus je, že jsme měli možnost, aby ukázali naší politici svůj herecký talent. Přeci, kdo by viděl Bartoše, Babiše nebo Kalouska ve filmu? Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávisti, vy čuráci!

BlacKkKlansman (2018)

Spike Lee mi jako režisér nic neříkal. Když jsem si teda prolít jeho biograf, nic jiného než okaté menšinové extrémy, jsem neviděl. Nevím, jestli Spike Lee se chce v Hollywoodu uplatit jen jako negr, který má ještě nějaké šrámy z Vietnamu, a chce to každému bílému gádzovi dokázat, jak je jeho druh agresivní a rasistický.. příšlo mi, že i tady to hodně aplikoval, ty svý nasranosti na bílých zmrdech. Přijemné překvapení, když se tu ukázal i Topher Grace, já toho kluka ušatýho zbožňuju! Retro biják s nádechem Tarantina…

Mrtví neumírají (2019)

Jarmusch je nový Wes Anderson. Tuna známých jmen, trapný příběh a nuda k posrání. Jim se přiřadil do mé černé listiny, od kterých si análek neudělám. Probourání čtvrtý zdi si strčte do řiti, já chci víc tu s Selenčinu řiť!

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Martin McDonagh? Ten parchant mi někoho připomíná. No jasně, to je ten co natočil kurevský našlápnutý film, a jeden z mých nejoblíbenějších - V Bruggách. Tolik emocionální a povedený dramák jsem ještě neviděl. Svět, kde vám nepomůže ani ruka zákona, si musíte zase všechno omrdat samy. Stará škrpále, si na staré kolena, sama dokáže vypátrat vraha a znásilňovače Pepu, a zjednat spravedlnost. Ebbing, městečko kde prostě chcete žít. Tam, kde každý nadává do fuckerů a biček, vrtaj do palce otylýho zubaře, vyhazují týpky z okna nebo zakládají požáry. A možná taky dělají swingers párty s liliputy. Tomu říkám grády, kurva. Škoda, že toho Oskara nevyhrál. Jinak jak se tak dívám na obsazení, tak např. zlejdu Woodyho nebo skřeta Dinklagea, (kurva, ten chlap hraje snad všude), nemůžu být víc než spokojen! Cítim ten sametový feeling Tarantina a zároveň čerstvý vánek McDonaughta. Spokojen na plný čáře.

Zmenšování (2017)

V poslední době trpím v určitých intervalech, patřičné až skomírající deprese. Nemám náladu si leštit bambus, plýtvat nezdravým jídlem, a už vůbec nepřemýšlet nad tím, co se stane, když se nebudu o planetu dostatečně starat, a jednou v prudkém okamžiku všechno zmizí a skončí, jako mé hovno v záchodě. Všechno musí přeci skončit. Například, moje zbytečná existence, která má pořád potřebu všem na světě cpát svoje všeználkovské názory na všechno, a nasírat svými intelektuálními poznámky. Jsem pro všechny ještě blbý puberťák, s myslí dvanáctiletého autistického blbečka, s nadvázankou nad předkožce. Pokud se tudíž někdy rozhodnu pro jednou a provždy skapat, a ulehčit tím životy asi miliony lidí,  určitě si pustím tenhle film, a konečně pochopím smysl života. Matt se moc nudil, aby k téhle zvláštní eskapádě zapřisáhl svoji duši. Nevím, s jakým poselstvím chtěl film vyhrát, (pokud to vůbec mělo být v plánu), ale co jsem z toho pochopil, a to je u mě velice výjimečné, že bych někdy něco pochopil a blbě nekýval hlavou, to jak se svým životem vynaložíme, záleží jen na nás. Chcete zachránit svět s vietnamskou pijavicí, nebo zmenšit se na velikost hřebíčkové hlavičky? Klidně, jen se dvakrát rozmyslete, jestli do toho opravdu chcete jít. To je asi všechno, co by vám otrok moderní společnosti mohl dát. Doufám, že dostanu za to Nobelovou cenu míru, a poukázku na auto zdarma.