Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Pecka! Pecka! Pecka! Po slabší dvojce, přichází výborná trojka, kterou opouštím s pocitem zadostiučení a děkuji celému Miléniu za skvělý výkon a několik hodin kvalitní podívané! A ještě si dovolím navrhnout - šup do pavoučí sítě!!! ;)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Ach, mé srdce kriminalistky a nenasytné konzumentky filmů plných nepěkných vražd, sériových vrahů a spousty překvapivých zvratů a nožů v zádech, zaplesalo!! Konečně zas něco nového! Na první pohled je patrné, že se nejedná o USA krimi (dokonce ani HBO tvorbu).. Ponurá severská atmosféra, propracovaná postava Lisbeth a sympatický Mikael, který rozhodně není prototyp idola dívčích srdcí, ale něco na něm je - to vše zaručuje exkluzivní podívanou! Určitě neviděno naposledy! A prozatím slušný vzkaz USA - jděte se s těma remakama bodnout! Absolutně nechápu smysl tohohle vašeho počínání!!

Forrest Gump (1994)

Pro mě Tom Hanks (a s ním i Vladimír Dlouhý) už navždy zůstane Forrestem... Nejnádhernější film s nejlepším soundtrackem! Kouknu se na něj tisíckrát a pořád nebudu mít dost :)

Predestination (2014)

Asi jsem to nepochopila.. Nebo spíš mi to přišlo dost překombinované... Paradox za paradoxem, které na sebe tvůrci vršili v očekávání diváckého "wau-efektu".. Podle všeobecného hodnocení to, zdá se, funguje.. za mě ale nic moc..

Švéd (1994) odpad!

No.., co to do pr...? nikdy víc..........

Hunger Games (2012)

K tomuhle filmu jsem se dostala úplnou náhadou až letos, když jde do kin třetí díl. To co jsem původně pouštěla jako kulisu k večeři, se po chvíli ukázalo jako peckoidní podívaná! Je mi jasné, že předloha bude tak o 80% lepší, ale víte co?? Bez její znalosti mi úplně postačí filmové zpracování! A Mystique v hlavní roli, je moc příjemné překvapení!! :)

Na hraně zítřka (2014)

Čekala jsem moc... :( Po všech těch trailerech a komentech a procentech tady jsem prostě asi očekávala mnohem víc a tak zřejmě nevědomky snižuju hodnocení. Námět pěkný, ale nic nového (i když nově a řekněme "věrohodně" vysvětleno, proč k tomu "kolotoči" došlo, i tak mám ale spoustu doplňujících dotazů proč a jak to..). Snad až na to kouknu znovu s odstupem už bez přehnaných očekávání, najdu si tam svoje a nebude mi to připadat jak další ohrané sci-fi s emzákama... :( (1.12.2014) Takže rok se s rokem sešel a jak jsem si před čtyřmi lety předpověděla, upravuji hodnocení ze tří na pět hvězd! Je to prostě pecka! Obdivuji hlavního hrdinu, začínat pořád znova a znova a znova.......

Lucy (2014)

Ou, co to?! Zajímavá myšlenka, ale jinak film absolutní slátanina a nesmyslná konina tvářící se, jak když je na stopě léku na rakovinu. Do toho sem tam pronesené omleté akční fráze jsou pomyslnou třešničkou na dortu a dělají z filmu vážně frašku.. škoda..

Million Dollar Baby (2004)

Tenhle film prostě zapůsobí.. Nepotřebuje k tomu podmanivou hudbu, ani patetická gesta, silná slova, honičky v autech či americkou vlajku vlnící se ve větru na stožáru... Prostě nepotřebuje.. Musím se ale přiznat, že jsem chvilkama nekoukala - moje citlivá dušička nějak nezkousla zachycený lidský hyenismus... Ten pocit, který ve mně vyvolil tenhle film, o kterém jsem si naivně myslela, že bude jen o boxu (takový Rocky v sukních), a který vlastně o boxu až tak moc nebyl, a tak ten pocit je takový, že už se na tenhle film pravděpodobně znovu nepodívám.. Zbytečně bych si profňukala další kapesníky... Klobouk dole Mr. Eastwood - takhle se to dělá!

Zrození šampióna (2009)

A mě se to líbilo! Bylo sice jasné, jak to asi může dopadnout a některé scény se Sandrou byly trošku přehnané, ale to k tomuhle typu "amerického-patetického-podle-skutečné-události" filmu prostě patří, takže mi to nedělalo moc velký problém! Je to prostě milý, hezky plynoucí film:)