Koule (1998)

Mě se to líbilo.. Chvílemi mi i lezl mráz po zádech. Dokonce si tu zahostovala Trpaslíkovská Oliheň beznaděje. Hvězdu dolů za ten konec a za pár nelogičností, které vyvstaly po skončení filmu..

LOL (2008)

Asi jsem přecitlivělá, ale mě se to líbilo. Francouzské filmy jsou prostě neokoukané a mají šmrnc.. Děj byl takový lehký, prostě sympatická oddechovka pro holky :)) (btw. zkoukla jsem posléze i trailer na USA verzi a NECHÁPU TO!! Vše co bylo v ukázce je totožné s francouzskou verzí jen s americkými herci... to se jako amíci báli, že se to k nim přes velkou louži nedostane, nebo už nejsou schopný koukat na nic, kde nehrajou zmalovaný dvacítky středoškolačky?? chce se mi zvracet...)

Columbo (1971) (seriál)

Columbo je můj hrdina a vzor, až budu velká chci být jako on!!! Nejvíc nejlepší detektivní detektivka ze všech detektivek na celém detektivkovém světě!!!!

Šťastný Nový rok (2011)

americká verze britské Lásky nebeské. Spousta známých herců, spousta dějových linek... Za mě - zmatek nad zmatek a prostě... nefunguje to. Tři hvězdy za přehlídku známých herců a některé dílčí dějové linky.

Most - Série 3 (2015) (série)

Myslela jsem si, že bez Kima Bodnii to nebude ono, ale jeho "náhradník" neméně sympatický a charismatický Thure Lindhardt mě přesvědčil o opaku.. Mezi ním a Ságou to funguje a jsem moc ráda, že Sága vždy vyfasuje takového parťáka, který stojí za ní! Mnozí si stěžují na komplikovanost a rozvětvenou dějovou linku seriálu.. Pro mě je to nevýslovný klad! Konečně nějaká novota, která serál odlišuje od již tak okoukaných amerických krimi! Když už totiž konečně začnu konspirovat jedním směrem, zjistím vzápětí, že to byla absolutně slepá slepá ulička a musím začít spolu se Ságou a Henrikem od začátku.. Pro mě, jako naprostého milovníka kriminálek, je nejenom takhle série, ale celý serál, třešničkou na třešničce třešničkového dortu!! PS: Doufám, že rok 2018 mě potěší a přijde 4. řada!

Strážci Galaxie (2014)

Dvě poznámky - 1) dlouhých dvacet minut soustředěného přemýšlení, koho tam hraje Vin Diesel a šarmantní Bradley Cooper.. :)) 2) Ach ten božský soundtrack!!

Captain America: Občanská válka (2016)

Po té marvelovské smršti jsem se neskutečně těšila na další puclík do skládanky.. Ale překvapivě - jsem zklamaná.. Předně ale musím objektivně přiznat, že neznám dějovou linku komixů, takže nevím, jestli to odpovídá předloze či ne... Ale na mě neskutečně překombinované. Už jen to, že se to jmenuje Kapitán Amerika, ale vlastně by se to mohlo jmenovat Avengers a jejich přátelé. A když jsme u těch přátel - postava Ant-Mana super! Ale druhá postava - tady tolik opěvovaného Spidermana - tak ta mi tam vůbec nesedla.. Prostě pro mě byl tenhle díl překombinovaný zmatek.. (pozn. a mám dojem, že bude ještě hůř...)

Všemocný (2011)

Tohle bylo sáhnutí naslepo a musím říct, že velice šťastné.. Asi nejsem jediná, kdo si během filmu pomyslel, že takovou pilulku taky nutně potřebuje.. Ještě několik dní po filmu jsem si představovala, jaké by to asi bylo.. Krom neotřelého nápadu, musím vyzdvihnout i svěží soundtrack (minimálně v pilulkovém stavu) a okouzlujícího Bradleyho Coopera!

Avengers (2012)

Trvalo mi, než jsem si k téhle skupince našla cestu, ale podařilo se! Za mě to ale chce zkouknout napřed filmy k jednotlivým postavám.. Zřejmě to není potřeba, ale mě se na to pak líp kouká..

Most (2011) (seriál)

Další severská nádhera!! Opět propracované postavy (Saga si ode mě na svou adresu vyslechla z počátku pár nelichotivých poznámek, než mi došlo, jak se věci mají.. A Martin.. to je prostě sympaťák:)), pěkně vymyšlená zápletka a narozdíl od mnoha jiných filmů/seriálů se - minimálně první sérii, kterou mám zkouknutou - musí nechat, že se s ničím nepáře a zbytečně se neprotahuje, jen pro navýšení sledovanosti.. Prostě je tam vše!!!!