Terminator Salvation (2009)

První půlka je neuvěřitelný zážitek, rozbombardovaná města po Soudném dni vypadají perfektně a postapo atmosféra vytejká ze všech stran. Bohužel druhá půlka trpí průměrným scénářem (pár pěkných překvapení a zvratů tu je, ale nezachrání to celkovou jednoduchost). Vizuálně je to bomba, co nemá konkurenci, potěší nové stroje i reinkarnace Arnieho. Zajímavé je, že nová postava Marcuse má větší místo než samotný John Connor. Na druhou stranu terminátoří filozofii nijak nerozvíjí a to se nedá u kultu jako je Terminátor odpustit.

Bobule (2008)

Takový český Dobrý ročník. Vydařený film, celou dobu jsem se parádně bavil. Oceňuju moderní kamerové filtry, kvalitní ftipy, hudbu a filmové vymalování prosluněné Moravy. Mezi 4 a 5 *. PS: Terka Voříšková je buchta ze všech nejbuchtovatější :)

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Už dlouho mě takle film nepřekvapil. Od zcela neznámého titulu jsem čekal nudný příběh z nudného prostředí a bylo to přesně naopak. Film se mi líbil ve všech směrech. Žádné moderní, zbytečné činčání, ani ultra real filmařské efekty. Prostě "jen" poctivej, dobrej film se super Russelem s housličkama. Doporučuju.

Carlitova cesta (1993)

Nevidim ani jedno jediné negativum. Romantická (Joe Cocker udělá svý), těžká gangsterka mě dostala ve všech směrech - Sean Penn je prostě perfektní, Al Pacino je dokonalý všude .. tento film není výjimkou. Na scény s kulečníkovym barem, nemocnicí a hlavně finále na nádraží (Al na eskalátoru super :) nikdy nezapomenu. Ze všeho nejlepší vypravěčské monology Pacina. Neubránim se srovnání se Zjizvenou Tváří .. Carlitova cesta to vyhrála (jen nevim jestli to není kvůli tomu, že charakter Tonyho Montany si oblíbí málo kdo, Carlita snad každý).

Miluj bližního svého (1999)

Hlavní herci předvádějí perfektní výkon a závěr mě prostě dostal ! Pěkné zpracování a napětí dělají z filmu solidní záležitost. Mezi 4 a 5 hvězd.

Bourneovo ultimátum (2007)

Celá tahle trilogie si parádně vytírá prdel se všema těma Bondama, Spy Game, nebo Labyrintem lží. Takhle se dělaj akční filmy s agentem v hlavní roli. Já tleskám a dodávám, že na filmu hlavně oceňuji realistické scény, výkon Matta Damona, kameru.. a ten Soundtrack ! Platí prakticky pro všechny díly trilogie.

Americký gangster (2007)

Napoprvé za 5* .. napodruhé mi hvězdy nestačí. Tohle je prostě návrat legendy, mafiánka jako královna filmových žánrů. Mafiánka na takové úrovni, která tu nebyla od dob Scorseseho Casina. Opačné strany zákona (je z toho cítit Nelítostný souboj) jako přesné opaky i v osobním životě. Dokonalá úvodní scéna, finální přestřelka, hudba, Russel, Denzel .. můžu pokračovat donekonečna. Cítím z toho samotného Kmotra. Ten však zůstane již napořád nepřekonaným Králem žánru.

Milionář z chatrče (2008)

K filmu jsem přistupoval s tím, že přeci půjde "jen" o romantickou záležitost. O to větší bylo překvapení. Film mě nadchnul originálním zprácováním (od počátečních scén s mladým hrdinou až po závěrečné titulky), vyobrazením chudoby v rozjíždějící se Indii, scénářem a hlavně propletení současnosti se vzpomínkama na minulost. Přeji jen mi to nedá si nerejpnout - nesedla mi poslední 20timilionová otázka za všechny prachy :) nic jiného už se vytknout ale opravdu nedá.. oskara má zaslouženě.

Olověná vesta (1987)

Z Velké Čtyřky vietnamských válečných filmů (tento, Četa, Apokalypsa a Lovec jelenů) mě dostala nejvíc právě Olověná vesta a Četa. Narozdíl od Čety je ale originálnější a nápaditější (Četa má zase navrch v brutálních bitvách). Obdivuju výkon Vincenta D'Onofrio - šel z něj vážně strach. Výborné bylo rozdělení filmu na dvě půlky (té první vévodí určitě terorizující zelená guma). Na svou dobu perfektní kamera a vymazlené záběry, sqělá je také hudba a Soundtrack.