• Rodinný

Profesionálové - Mrtvý svědek (1979) (epizoda)

Bodie a Doyle klasicky šmykom prichádzajú a šmykom vychádzajú, ale inak ma v tejto časti okrem znesiteľného Cowleyho a Bodieho a Doyla, na ktorých sa mi vždy dobre díva, všetci ostatní hrozne štvali. Kopa náhod a fajn akčná rozprávka, kde to vyzeralo že Cowley začne žiariť ako duch čo vstal z mŕtvych.

Profesionálové - Liščí doupě na střeše (1982) (epizoda)

Hodnotenie znižujem jednak za bizarný nápad vydierania, ale hlavne sa mi celý diel zdal akoby nedotiahnutý, zišlo by sa viac detailov, jeden vrtuľník zmizne, vzápäti sa objaví rovnaký, priznávam že som z toho celkom nechápala, Doyle to už medzičasom skonsolidoval a Bodie je zrazu z komína dole, môžem len dúfať, že ten jeho ďalší parťák to prežil. Peniažky zdá sa, sa aj tak rozlietali, radšej mohli niekomu urobiť radosť, lenže tu sa skončilo všetko akosi prirýchlo, aj z toho chlapa prezlečeného za ženu by sa dalo viac vyťažiť, minimálne ako dobrý vtip. Lekári vrhajúci sa s úľavou na tých mŕtvolných pacientov mi tiež popravde prišli komickí, napokon v celej scéne dolárového vydierania išlo o pár pacientov a akože jednu rukojemníčku, stavila by som sa, že v skutočnosti by sa na to lekári a Cowley najradšej vyflákli, ale museli sa tváriť, že im osudy týchto tvorov nie sú ukradnuté. Bodieho sympatického parťáka mi bolo ľúto viac, ale tu sa Cowley zrejme neponáhľal poslať mu čo najrýchlejšie pomoc. Pekné boli pohľady na Londýn. Radšej pozerávam staršiu kvalitu, ktorá je ešte tak typicky staršie presvetlená ako upravenú kvalitu.

Profesionálové - Tajný fond (1980) (epizoda)

Celkom vydarený diel s pár vydarenými náhodami, kedy Doyle mohol chudák zomrieť v tom aute dosť neprofesionálnym spôsobom, ale chvalabohu Bodie, ktorý sa celkom právom rozčúlil za odfláknuté stráženie nájomného vraha (a keď sa Bodie naserie, až sa zem zatrasie) našiel včas svojho parťáka a ešte stihli spolu zachrániť novinára, ktorý tiež len o vlások zdrhal tými opustenými schodmi pred vrahom (miesto aby sa zdržiaval radšej na mieste kde je viac ľudí). Cowley si však ťažkú hlavu z toho nerobil, zrejme rátal s tým, že Bodie a Doyle to proste stihnú! Páči sa mi tiež, že CI5 može okamžite sledovať akýkoľvek objekt s nejakého bytu naproti. Pohľad na znudeného Doyla v hoteli čakajúceho na pokyny bol tiež dobrý. Škoda nevinnej obete tej ženy, tiež predsa musela mať nejakú minulosť, rodinu či známych, čomu sa v Profesionáloch nevenuje pozornosť (aj keď Doyla to zrejme vzalo, mne sa preto ten záver zdal celkom dostačujúci, každému to môže byť jasné)- nuž ale je to len film.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1984) (seriál)

Sherlock má toľko verzíí, že sa nedá vyhnúť porovnávaniu. Ja keďže som taký nostalgický klasik, vždy mám rada seriály staršieho dáta. Musím povedať, že najviac sa mi páčil Sherlock a doktor Watson prekvapivo v ruskej podobe a tak nejako som si ich predstavovala. Jeremy Brett sa snaží byť tym správnym Sherlockom, ale možno práve tá snaha na mňa vyznieva tak akosi opačne a jeho prenikavé pohľady a prezieravé pohyby ma občas dráždia. Pripomína mi nejakú lasičku, alebo také čosi.

Chrobák v hlave (1983) (TV film)

Slušný kravál. Viem si predstaviť, ako na túto veselohru v minulosti chodili ľudia do divadla. Dnes by ma to pobavilo možno tak ako 10 ročnú.

Profesionálové - Tak byl dobyt Everest (1978) (epizoda)

Malo to hlavu a pätu, akcia nechýbala, Bodie a Doyle proste majú svoje vlastné kontakty a spôsoby ako si poradiť v každej situácii a s prítomnosťou ich typického doberania. Keď však zo seba Cowley zastrúha nejakého hrdinu a hovorí o karate je to dosť srandovné. Našťastie sa vždy vráti do podoby upätého ochrancu aristokratov, čo mu svedčí určite viac. Len škoda, že v tom mal prsty aj ten asi jediný sympatický politik, nuž korupcia je všade.

Z archivu Sherlocka Holmese - Tančící figurky (1984) (epizoda)

Ale no tak. Ako milovníčka detektívnych príbehov sa vždy nejakou okľukou vrátim k nejakej časti Holmesa, ale nemôžem si pomôcť, stále tomu niečo chýba. Columbo či Poirot by si bez nejakého väčšieho všeobecného záujmu všimli guľku v okne, ale tu všetci plesajú nadšením nad geniálnym Holmesom. Brett je určite výborný, ale tie jeho prenikavé pohľady ma občas až iritujú.

Profesionálové - Za vším hledej ženu (1978) (epizoda)

Veľmi dobrý diel. Myslím, že aj reálne vo vysokej politike má vždy niekto niekoho v hrsti. Mám pocit, že Bodie a Doyle mali neskôr aspoň o niečo inteligentnejšie priateľky, než tieto dámy na začiatku. Bodie s pivom v ruke zamachroval:-) Medzičasom sa už toho toľko natočilo, že dnes už to nemusí byť nič výnimočné, ale verím že svojho času to bola bomba.

Profesionálové - Na dva pokusy (1978) (epizoda)

Sympatická časť, aj keď tak trochu akčná rozprávka. Bodie a Doyle okamžite podľa spôsobu útoku odhadnú, že v tom má prsty ten slávny Ramos. Ramos zasa napoprvé vynakladá dosť komplikovaný spôsob ako zabiť Cowleyho priamo v centre špeciálne chránenej a zabezpečenej zóny, aby si to na druhý pokus veselo a s omnoho menšou námahou napochodoval priamo do Cowleyho kancelárie. Cowley však nekalé postranné úmysly zločinca predpokladal a aj tak sa stihol ešte osprchovať :-) Slečna okolo ktorej sa to len tak sype ruinami a prežíva celý čas zviazaná v jednej polohe. A tie tabletky......Ale Cowley to dobre vymyslel, ako sa zbaviť Ramosa a nezašpiniť si pri tom ruky :-)