• Rodinný

Profesionálové - Soud (1978) (epizoda)

Informátor- Jste sami? Bodie- Ále Párkré.... Informátor- A tenhle? Doyle- Nestarej se....Takýmto štýlom sa jednoducho rozprávajú Bodie a Doyle, ale aby konali bezprávie, tak to ani náhodou. Napriek tomu musel prebehnúť súd s nesmierne arogantným a falošným bratom zabitého a pichľavou "fúriou" ako ju v nestráženom okamžiku nazval Cowley. Veľká škoda, že stopáž dielu nedovolila dotiahnuť veci do riadneho konca ohľadom nájdenia tých drôg a poriadne to vrátiť tomu arogantnému týpkovi.

Profesionálové - Člen klanu (1978) (epizoda)

Maximálna čierno-biela časť, ktorá v konečnom dôsledku vyznie maximálne neutrálne voči všetkým rasám. Keď som videla prvý krát asi ako 8 ročná v zime v starom dome u babky, kvôli tomu milému černochovi s holubmi som sa skoro rozplakala a biele postavy ma mátali ešte pár nocí. Zatiaľ čo Doyle dostal poriadnu nakladačku, Bodie sa v nemocnici druhý krát narodil, zrejme aj preto, že čierny anjel v nemocnici mal dosť času natriasať mu vankúšik a tíšiť jeho blúznenia.

Profesionálové - Muž bez minulosti (1978) (epizoda)

Ku koncu som už skoro ani nedýchala. Každopádne zapliesť sa s mafiou kde to každý hrá minimálne na dve strany je nebezpečný koníček. Nasratý Bodie v tom čiernom roláku strčí svojou charizmou Rozhnevaného muža Jasona Stathama hravo do vrecka a to mu nerobí problém ani zaplakať na začiatku epizódy. Nemal chybu. Doylovi som tiež držala palce.

Profesionálové - Přepadení (1980) (epizoda)

Tá naivná blondínka paktovala tak s kriminálnikom Harrym, zamestnancom ambasády Josephom a zdá sa, že nemala problém flirtovať ani s Doylom, pričom ten bol aktuálne s jej spolubydliacou. Doylovi je Joseph podozrivý ešte skôr ako vôbec niečo vykonal a aj blondínka je hystericky domýšľava, bez toho aby mala ujasnenú predstavu o tom čo sa vlastne stalo. Taktiež trocha dlho trvalo, kým vôbec prišlo k zamýšľanej akcii a Bodie a Doyle medzitým riešia nejaké vedľajšie sledovačky ako tá mŕtva vo vani. Cowley prichytí Josepha priamo pri čine, ale tak ako to vo svete bohatých a vplyvných býva, ani tento vysokopostavený zamestnanec, ani mocný kriminálnik nie sú potrestaní celkom adekvátne. Za mňa táto časť skôr podpriemer.

Profesionálové - Šílenství Mickeyho Hamiltona (1979) (epizoda)

Dobrý diel. Chudáčik nešťastný Mickey Hamilton. Bodie s Doylom zo začiatku machrujú naplno, vyjsť 25 poschodí je však celkom fuška. Tie socialistické byty a atmosféra ma vždy fascinujú. Doyle to vystihol. Škoda že ten policajt sa zachoval ako tupec.

Seveřan (2022) odpad!

Hodnotenie je názor môjho muža, aj keď ja som to jedným okom sledovala takisto a súhlasím. Nechutná zlátanina v štýle Vikingov, ktorá má vytvoriť podobný dojem, ale tu vyznieva nasilu a ako fasáda.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Tak dávam jednu hviezdu iba za pobavenie tu na týchto komentároch, ktoré dokazujú, že tento seriál nie je možné tak úplne prehliadať. A tiež som sa dobre zasmiala na tom kontraste, keďže momentálne sledujem ešte starší seriál Profesionálové s Bodiem a Doylom a zároveň v televízii vysielajú Texaského rangera, ktorý však naproti tejto ústrednej dvojici oplýva charizmou ryšavého záhradného trpaslíka. V skutočnosti som tento seriál vždy neznášala, ale kvôli nedostatku televíznych programov mi to pripadalo lepšie ako dívať sa na čiernu obrazovku. Hroznú alergiu mám už len keď vyslovujú to slovo "rendžŕ", Ja som rendžŕ, Som texaský rendžŕ, Vy ste ten slávny rendžŕ? Kde je rendžŕ?.... Brrrrrr

Profesionálové - Tajemný hlas (1983) (epizoda)

Super. Okrem napätia nás tu môže sprevádzať aj strach, čo pri Profesionáloch nebýva zvykom.

Profesionálové - Ztráta paměti (1980) (epizoda)

Síce sa nevysvetlilo prečo sa vlastne tí chlapíci s tým bankárom spolčili na spáchanie atentátu, ale o to klasicky u profesionálov nejde, ale zato musí byť dobre vykreslená akcia! A tá prišla, aj keď som sa už obávala podobne ako Bodie, že "ztráta paměti" u tej milej baby bude trvať ešte dlhšie. Máme tu aj viac chlapíkov z Cowleyho týmu, ten čo bol s Doylom my bol sympatický menej, ten s Bodiem viac, ale jednoducho Bodie a Doyle patria k sebe a sú neodmysliteľnou dvojkou na ktorej sa zakladá pilier tohto seriálu. A Cowley nesmie chýbať tiež. - "Bodie, když bude někdo někoho oslňovat znalostmi, tak já."