Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (7)

plakát

Banda (2019) (seriál) 

Skvělý počin a střelba na měsíc v opačném směru.... super nápad. Krve není nikdy dost a mnoho scén předčí i nejbujněší divákovu fantazii. Extra drsný Karl Urban k tomu.... co víc si přát.

plakát

Vražda ing. Čerta (1970) 

Konsekvent genderu podle Ester. Od mládí byla tak trochu nemorální a zkažená ....k životu s muži jí stačily bonbónky a pár lichotek, zatímco oni jen slibovali a žrali. Impozantní, renesanční žena své doby, divákům lije krev do žil jako filmovou transfuzi svého "scénárismu" v: " Já - Ester". Úsměvně - hořký popis i rukověť pro feminisus a mužký šovinismus. Nedocenitelný fim, scénář i herecké výkony....a především samotná Ester Krumbachová.

plakát

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) 

Slavný snímek režiséra Miloše Formana, oceněný pěti Oscary, jež se stal největším mezinárodním úspěchem ve Formanově kariéře. Jack Nicholson v roli muže, který se nechce za žádnou cenu vzdát rozhodování o svém životě je excelentní, stejně jako skvěle zahrané role a roličky herců, kteří byli Formanem více-méně objeveni. Vtipně hořké, zneklidňující dílo, při jehož sledování si každý musí připadat, že i v něm samém je něco k napravení, pomocí intervenční rebelie vůči dusivému systému. Všichni jsme blázni... jen každý trochu jinak.

plakát

Matrix (1999) 

Absolutní scifi kultovka o níž se dodnes vedou dlouhé debaty. Ve světě existuje právní termín „The Matrix Defence“, což lze volně přeložit jako „Obrana Matrixem“, kdy obžalovaní tvrdí, že spáchali zločin proto, že si mysleli, že žijí v Matrixu namísto reálného světa. Šokující na tom je, že tento argument byl několikrát úspěšně použit. Jedná se o určitý typ šílenství, takže i když lidé soud vyhráli, museli se léčit.

plakát

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976) 

Na úspěchu komedie Marečku, podejte mi pero! z roku 1976 se podepsal tandem scenáristů-cimrmanologů Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák a režisér Oldřich Lipský. S ním si už předtím spolupráci vyzkoušeli na komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! Scenáristy samozřejmě inspirovaly i vlastní zážitky ze školy. Když Ladislav Smoljak jako mladík učil na večerní škole pro pracující, do níž je nakonec příběh také zasazen, zažil, jak se někteří dospělí žáci stylizují do role šplhounů. Jeden z nich mu pořád nosil pero, aby mohl zapsat do třídní knihy, a jiný mu zase podával matematické a fyzikální tabulky. Šplhouna Hujera (mistrovsky ho sehrál Václav Lohniský) si ale prý scenáristé vymysleli i s pověstným výrokem „Dovolil jsem si přinést švestičky ze své zahrádky“. Česká klasika na niž vyrostly mnohé gerace, které opakují známé hlášky den co den.

plakát

Pro pár dolarů navíc (1965) 

Leoneho vizuální pojetí a akčnost je nesmrtelná a neokoukatelná. Bezejmenný lovec lidí (Clint Eastwood) se vydává po stopách obávaného zločince El India (Gian Maria Volonté), který uprchl z vězení. Na stopě hledanému je ovšem i plukovník Douglas Mortimer (Lee Van Cleef), který po jeho dopadení touží ze zcela jiných důvodů než jeho konkurent. Pokračování filmu: Pro hrst dolarů je neméně úspěšné jako první díl trilogie a Ennio Morricone už snad hudebně ani nemohl lépe.

plakát

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932) 

Význam tohoto filmového počinu, poroste s přibývajícími léty, i když filmovou historii tvoří již dnes. Je to film v mnohém naroubovaný na němý film, ale přece jen již nesoucí zárodek pozdějších úžasných komedií s Vlastou Burianem. Ačkoli celé dílo vyzní poněkud vyčpěle,má stále tu svou Burianovskou vůni úsměvu.