• Krátkometrážní

Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň (1988) (seriál)

Moje první setkání s Narnií bylo právě seriálové. Tehdy jsem ještě nemohl vědět, že to někdy zfilmují. Každopádně toto zpracování neurací, ani nenadchne.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

České provedení této známé francouzské charitativní soutěže. Nakonec to není tak špatné.

Čarodějnice (2015)

To byla ale blbost. O tohohle hororu jsem opravdu čekal víc. Atmosféra byla dost mizerná. Děj byl taky dost divný. Moc nevím, co si o tom mám myslet. Možná to má nějaký historický podklad a některé z těch událostí se třeba i mohly stát, ale jako celek to moc nefunguje. Celé je to dost ponuré a depresivní. Zajímavý je leda ten konec. "Já nejsem čarodějnice!"

Aliance (2016)

Každá série jednou narazí. Natahovat se to dá jen po určitou dobu. Tohle se stalo právě Alianci. Opět jako v Hunger Games se začíná řešit revoluce a jeden velký nepřítel. Děj je bohužel dost předvídatelný. Ani se nedivím, že poslední film ani nepůjde do kin. Akce je sice dobrá, ale to bohužel nestačí. Třeba ty drony byly dost zajímavě udělané a spousta dalších vychytávek jako ty vznášedla. Taky se zodpoví spousta dosud nezodpovězených otázek a dojde i na zradu. Svět je totiž mnohem větší, než si naši hrdinové mysleli. Vydávají se tedy napříč dobrodružství. Objeví nové město, ale nakonec se musí vrátit, aby zachránili Chicago. Děj finále i nepřítel je tedy jasný. "Nevěř Davidovi!"

I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine (2015)

Bohužel už je tato série trochu vytěžená a není moc co vymýšlet. Jennifer ( Angela) se snaží vzpamatovat z onoho hrůzného zážitku a proto začne chodit na setkání znásilněných žen. Tam se seznámí s Marlou, která ji dodá odvahu a odhodlání se postavit nepříjemným mužům a utlačovatelům. To se ale bohužel brzo zvrhne a věci naberou rychlý spád. Pak už jen probíhá vraždění a mučení, ze kterého se Angele daří snadno vykrucovat. Konec je celkem překvapivý. "Ne všichni chlapi se ti snaží dostat do kalhotek."

Hanna (2011)

Saoirse Ronan sice hraje pěknou drsňačku, ale jinak mě tento snímek moc nezaujal. Ještě se tam objevují Eric Bana nebo Cate Blanchett.

Zoolander No. 2 (2016)

To byla ale neskutečná blbost. Bohužel je to klasická 2, na 1 to prostě nemá. Staré známé tváře jsou opět zpátky, aby čelily novému nebezpečí. Děj se posouvá o 15 let dopředu a svět se hodně změnil. Derek ani Jeníček už se nevěnují modelingu a užírají se svými vlastními problémy. Nová šance prorazit ve světě modelingu je ale postaví zpět na nohy a oni čelí novým výzvám. Opět je zpátky i Mugatu, který jim pěkně zatopí. Na scénu přichází i Derekův syn Derek jr. Asi nemá cenu zmiňovat, jak stupidní je zápletka, protože proti ní byl minulý díl ještě v pohodě. Většina děje se odehrává v Římě, kde se koncentruje veškerá akce. Trochu to zachraňuje pohledná agentka módního Interpolu v podání Penélope Cruz, která i ve svém věku vypadá pořád skvěle. :) Snad už ani další díl nebude... Zase zde můžeme vidět spoustu štěků známých osobností, jako jsou například: Justin Bieber, Benedict Cumberbatch, John Malkovich, Katy Perry, Sting, Susan Boyle, Skrillex, Neil deGrasse Tyson, M.C. Hammer nebo Kiefer Sutherland. "Najde tvého syna v nějaké duté bázï." :D

Padesát odstínů černé (2016)

Nakonec to nebylo tak špatné, čekal jsem to horší. Pořád to bylo lepší než původní verze. Od těchhle komedií toho člověk ani moc čekat nemůže. Ale bez zhlédnutí originálu tento film moc nedává smysl. Je to dost sestříhané. Marlon Wayans má zde svou klasickou roli stereotypního černocha jde mu to celkem dobře. Kali Hawk je jako představitelka Hannah taky vtipná. Film je plný různých popkulturních narážek, které nám třeba vždy nemusí dávat smysl. Hlavně je tam plno hlášek z různých filmů včetně toho původního. Některé vtipy jsou povedené, jiné už méně. Dost dobrá byla i Christianova rasistická matka v podání stále sexy Jane Seymour :) Celkově se to ale povedlo. "Nenávidím tě tak, jak černí nenávidí poldy." :D

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Další ze série detektivních pořadů České televize. Není to špatné, ale žádná sláva to taky není... Hraje tam Tereza Voříšková.