Ratatouille (2007)

ratatouille AKA "novy pixar! - nejlepsi vsech dob! - vsichni povinne s mavatky a transparenty vyrazte do ulic!", je lehce nadprumerny a vesmes prijemny animak z ne uplne sympatickeho prostredi, s minimem zapamatovatelnych scen a hezkou a zarucene nejdrazsi animaci (jinak receno vypada uplne stejne, jako v 10 let starem toy story, ale je o 200 milionu drazsi), po kterem s prichodem dalsiho "nejvetsiho a nejlepsiho" pixaru ani pes nestekne.

Catwoman (2004)

catwoman bohuzel neni ten typ spatneho filmu, u ktereho se bavite amaterskymi hereckymi vykony, nelogickymi dirami ve scenari, triky jako za casu frantiska josefa a nechtenymi vylety osvetlovacu do zaberu. neni to ani ten typ spatneho filmu, u ktereho se uspesne pronudite az do konce, popripade s partnerkou/rem celou dobu probirate temata s filmem spojena ( kuprikladu ze se halle berry do sve role vubec nehodi, nebo jak to sharon stone porad slusi). catwoman je totiz ultimatni typ spatneho filmu, na ktery nevericne zirate s otevrenou pusou, stydite se za tvurce a v momente, kdy zazitek zacina byt upravdu neunosny (a verte mi, ze to nebude trvat moc dlouho) film vypnete a uz se na nej nikdy (nikdy!) nebudete chtit dodivat.

Xanadu (1980)

prijemna a optimisticka zalezitost bez deje, disco klasika jako remen, nadherna olivia newton-john v hlavni roli a patricne dobove uchylna vyprava - to je xanadu, neboli prodlouzena verze osmdesatkovych nablyskanych estrad, na ktere dnes vsichni s laskou vzpominame.

Neporazitelná Kristy (1993)

undefeatable je podcenovane, nicmene poctive kung fu s vybornou hudbou, excelentnim zaporakem (se stylovym ucesem) a notoricky znamym uchylnym zaverem. beckova klasika.

Kdo hulí, ten umí (2001)

trochu slabsi variace na tema "posleme zhulence do nejake seriozni instituce", kterou patrne nejvic oceni uzivatele csfd tmave pleti...

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

prijemna a dnes jiz klasicka teenkomedie s neboztikem ledgerem v hlavni roli, ktere nicmene zcela kraluje neuveritelne zabavny (a stylovym ucesem upgradovany) andrew keegan.

Stroj času (2002)

jeden z nejnudnejsich filmu vsech dob nezachrani ani slavna predloha, ani guy pearce a uz vubec ne vysoky rozpocet. oproti tomuto v podstate nedodivatelnemu filmu je i umyvani nadobi nebo zirani do zdi skvelou zabavou.

Scary Movie 2 (2001)

povedeny casting a nekolik vtipnych fekalnich scenek bohuzel neprebije zdlouhavou nudu. wayans bros dosly napady a vari z vody.

Peklo ve městě (2001)

notne provareny koncept s mizernymi triky, prumernymi hereckymi vykony a nechtene vtipnym ceskym dabingem, ktery je nicmene jeste koukatelny bez vaznejsi ujmy na zdravi. perlickou je ucast legendarniho michaela dudikoffa, ktery je bohuzel stale charismaticky asi jako bedna od naradi. hasici a notoricti pyromani si muzou pricist hvezdicku k dobru.

Můj soused zabiják (2000)

originalni, velmi prijemna a hvezdne obsazena komedie, ktera neomrzi ani po x-tem shlednuti.