Animáci (1993) (seriál)

'my jsme animaci vazeni, cvoci radne prasteni. my jsme vazne prastene, postavicky kreslene, jsme vazne cvoci, neni to jen pocit, ve dne ba i v noci, my animaci jsme a ne, ze ne!..." - animaci jsou stale s oblibou promitani v ustavech pro choromyslne.

Riskni to s Polly (2004)

stillerovky jsou sazkou na jistotu. pokud vam ke spokojenosti staci standartni (tzn. velka) porce humoru, standartni (tzn. pohodovy) pribeh a standartni (tzn. vetsi nez obvykle) pocet hereckych hvezd, budete v pohode. me to staci. muzu se tady sice rozepisovat, ze pokud zrovna nekoho nemusim, tak je to jennifer aniston, jaka ze je debra messing kocka a o neuveritelne zabavne kreaci p.s.hoffmana, ale neudelam to. 2 slova - standartni stillerovka.

Propast (1989)

the abyss neni neni ani pompezni akce, ani podmorske drama a ani mysteriozni sci-fi. tak co ze to vlastne je? 3 hodinova nuda s dobrymi triky? vedle sedici medvidek prikyvl a dodava : "navic se cameron tolik soustredil na vypravu a triky, ze mu asi nezbyly prachy na poradny herce. sorry jamesi, ale ed harris a ta zenska na to proste nemaj, to ti asi arnie u doutniku nerek, co? aspon tvuj verny pes michael biehn se stylovym eighties knirkem odvadi solidni praci. a ty mladej necum a dej tam nakou poradnou akci! " medvidek si utrel med od tlamy a zadival se s lacnym vyrazem na obrazovku, kde se prave objevilo logo kamenaku 3...

Duna (2000) (seriál)

nasi uzasni trikovi specialiste, experti z barandova majici nad vchodem vedle napisu "dej buh stesti" trosicku sebevedomy (nabubrely, az arogantni, no fuj!) napis "zlate ceske rucicky" dokonale zkurvili dalsi pokus o prevedeni duny na televizni skelno. po genialni verzi davida lynche, na jejiz directors cut cekam jak na santu, prichazi dokonale sterilni, amaterska a nudna verze. prvni vec, ktera vas vyvede z poklidneho rozjimani je jakysi postarsi manik s notne proridlou kstici a strnistem v roli 15leteho paula atreidese, o kterem hned na 2. strance knihy prohlasili, ze vypada mladsi nez kolik mu je ve skutecnosti...kyle maclachlan je holt jen jeden. pote nasleduji zabery z asi 10 let stare videohry, odehravajici se na pousti, coz ale neni originalni intermezzo z westwoodovske duny 2, ale prace nasich hlinikovych zahnivajicich paratu. no nic. a nema to cenu dal rozpitvavat, je to proste nuda, nema to zadnou atmosferu, ktera se treba u lynchovy verze dala vylozene krajet a nezachrani to ani hojna ucast ceskych hercu, kodetovou vyhrabali buhvikde, ale treba internacional karel dobry odvadi tradicne kvalitni praci. aby bylo jasno, *** davam jen za to, ze to je duna. vy, kteri tento fenomen neznate, od tohoto paskvilu dejte radsi ruce pryc.

Osobní strážce (1992)

tak tady to lehce zavani klasikou... mick jackson, znamy zpevak a interpret mnoha hitu, jako treba billie jean nebo heal the world, se vydal na reziserskou drahu, kam ho nasmeroval jeho bratr peter, ktery natocil nekolik neprilis uspesnych becek, jako treba uz polozapomenuty pan prstenu, pojednavajici o rumunskych vekslacich. a maji to kluci v genech! romanticky film se spetkou toho napeti a nadhernou hudbou, to je the bodyguard. v dobe jeho vzniku si to na vrcholu slavy trunil kevin costner, ktery momentalne dojida jeji zbytky. nebo spis to co z nich zbylo. kostej ma (nebo mel?) charisma, pokud ho o nej nepripravil svym hanebnym dabingem vladimir dlouhy, aka wladimir 518 z psh. na kevovy filmy je proste treba koukat v originale. whitney je snad jen o malicky chlup horsi herecka nez zpevacka, coz je porad lepsi nez halle berry s julii roberts na ramenou a placackou na mouchy v ruce. kdybych to nevidel 20x, dal bych max. promin keve.

Vikingové (1999)

ale jo, ma to neco do sebe. vsechno ohledne vikingu ma neco do sebe. a vlastne i arabu. ale tady se to nekdo pokusil spojit. pokud jste se z toho hned zkraje neosypali a dostali se za pasaz se stekem ovara serifa, budete se docela dobre bavit. antonio banderas je bez jakychkoliv pochyb vyborny herec, ale prim tady hraji the lost vikings pod vedenim puvodem ceskeho!!! herce vladimira kulicha, ktery dal vzpomenout na stare dobre casy franty peterky apod. excelentni vykon! a vubec - chceme vic filmu s vikingy! (ale ne na vylete do las vegas)

Výlet na Maui (1999) (TV film)

na maui je pohoda - pomuzete tloustikovi z vody, ten vam za to odkaze polorozpadly bar s milionem dolaru a tunou koksu ve sklepe, a ke vsemu se do vas zamiluje krasna domorodkyne. co chtit vic? mistniho mafiana se svym schwarzeneggerovskym serpou schultzem za zady? vlastne proc ne, stejne je vyridi cinsky apatikar, kteremu nezaplatili za izolepu. jak rikam, proste pohoda...

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

mayers prezil amputaci hlavy s bravurou sobe vlastni a vraci se do sveho domecku, kde si pestuje papousky a probira se sbirkou znamek, kdyz tu ho vyrusi parta vyvolenych pod vedenim petra zveriny z vaclavaku, kteri prave nahore v pokoji babicky zkoumaji obsah zachodove misy (se zbytky mayersovic psa). mike se ferove nakrkne, popadne vercajk a jde si vyridit ucty s vetrelci "po svem". nasleduje mensi konflikt na jehoz konci putuje hans, vlado a regina do cernyho pytle a mayers si poda zenskou od funebraku nedbaje na to, ze ma xicht (spis to co z nej zbylo) asi 4 cm sirokej. co bude dal? v titulkach psali, ze vecere s kacerem donaldem pri svickach. tesime se.

Král komedie (1982)

one man show bobbyho de nira, okorenena ucasti legendarniho komika jerryho lewise. a - je to samozdrejme super. co jineho byste taky cekali od scorseseho a jeho dvorniho herce...

Sestry na Bahamách (2001)

vsichni to zname, do skoly pro nas necekane zajde rodinny majordomus s tim, ze se jede na dovcu. to nas samozdrejme nevyvede z miry, stejne uz se pul roku vidime s kamosema na hawaji. jenze tatik v jeho osobnim tryskaci oznami, ze misto na hawaii, kde uz sme byli domluveni se spoluzackama se jede na bahamy. damn. co se da delat, fotrik nas na udobrenou obdaril tucnou american express a luxusnimi hadyrky. cert to vem, i na bahamach se poflakuje spousta pohodovych lidi, a kdyz uz nic, muzem aspon dat rec s vikym kozenym o businessu. "ahoj paris, tady na bahamach je to fakt super. ash potkala skvelyho kluka, kterej ma uplne suprovy kamose, a ti maj zas uplne bozi jachtu. hnedka prvni noc sme tam udelali party, sano teklo proudem a nekdo dotahl i koks a ecka, takze sme si to skvele uzili a dali si grupac pekne za svitu tropical mesice. je to hrozne romanticky. zejtra si deme zajezdit na vodnich skutrech a na konich po plazi, uz se moc tesim taxe mej pozdravuj ode me justina." na co jsem se to proboha dival?!?