Počátek (2010)

Mno, o genialitě filmu se dá diskutovat. Nepůvodní myšlenky, sice dost "deep enough", ale stejně nepůvodní, a tuctové, naivní zápletky. Přesto se jedná o nehorázný kus filmařiny, výjimečný na všech filmových frontách. 4,5 Podobný film: Paprika

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Nemůžu jinak. Naprosto geniální seriál! Sice to beru asi z trochu jiného (zeleného) pohledu. Doporočuju si to pustit polsky (nemusíte umět nějak skvěle). A taky vám hlavy prasátek připomínají něco zcela jiného?

Další rok (2010)

Na takovéhle filmy bych byl schopen koukat celé hodiny. Leigh se opět vrací k anglické střední třídě. Nikdo neumí pracovat s herci jako on. Scénář ze života, bez patosu a citového vydírání (už vím komu fandím v kategorii Nejlepší původní scénář). Akademie si bohužel nevzpomněla na excelentní Lesley Manville. Byl to právě její výkon, který mě do filmu nejenom vtáhl ale přímo pohltil. Moje TOPka, se po dlouhé době otřásá v základech. P.S. Jenom se nenechte zmást řečmi o příjemném dramatu. Až na pár výjimek, z každé postavy přímo cáká depka. Mám pocit, že většina lidí tady asi viděla zcela jiný film.

Šiki (2010) (seriál)

Výborné upíří anime s temnou drákulovskou atmosférou a žádná akčí slátanina. Jedná se o excelentně vypointované střetnutí něčeho naprosto neznámeho a neuvěřitelného s moderní, racionální společností, která odmítá uvěřit. Až když jim nic jiného nezbývá a jsou naprosto přesvědčeni a odhodlani překazit upírům jejich plán, vznese se do vzduchu otázka: Jsme opravdu lepší než tyhle "zrůdy" a kdo má a kdo nemá právo zabíjet? Pro mně, nejlepší nové anime roku 2010.

One Piece (1999) (seriál)

I když je pár věcí, které mě kurewsko otravují, (hlavně fakt, že hrozně málo postav umíra, a to ikdyž je přejede vlak, dostanou párkrát bleskem, atd., většinou zemře jenom někdo z minulosti hlavních postav, ale to se má prý brzy změnit) jedná se o nejlepší anime a vůbec seriál co jsem kdy viděl. Postavy, hudba, dialogy ale hlavně ten příběh je více než geniální. A manga je taky parádní. Oda is GOD! Kaizoku-Ó ni ore wa naru!!!

Opravdově, šíleně, hluboce (1990)

Spíš než Alana, tak bych vyzdvihl výkon Juliet Stevenson. Ona táhla snímek, ale Alan nebyl samozřejmě nikterak špatný. Film s neuvěřitelné kouzelnými a silnými momenty. Doporučuji.

The Flying Car (2002) (TV film)

"You would do it with a bunch of guys just for a car?"

Rašómon (1950)

"Možná jsme si dobro jen vymysleli."

Salad Fingers (2004) (seriál)

I like it when the RED water comes out.