Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Velice silný obraz o ďáblovi - každý má šanci mu vzdorovat, ale nikdo ho nemá šanci ho porazit jeho zbraněmi. 4*

Futurama (1999) (seriál)

Na co si netroufli v Simpsnech, to najdete ve Futuramě. Navíc jiné barvy neuškodí, he? 5*

Tajuplné Mamberamo (2000)

Neuvěřitelně uvěřitelné. Hmm. Do toho bych nešel ani za nic, a to jsem prošel mnoha skautskými tábory... silné, přesto mi tam něco chybí... 4*

Čarodějův učeň (1977)

Hele, ale takhle by měly vypadat i pohádky Boženy Němcové - ona jen, protože byla žena, neřešila drastické scény do detailů, ale jinak to je podobně drsné... Nechoď dál, nebo tě roztrhám.... :D Krabat je masér, i když samozřejmě určité chybičky se vloudily - proč proboha potřebuje čaroděj proměňovat šišky ve šperky, když ty lidi může okrást tak, že pro ně zastaví čas?... Ale co už, po dlouhé době jsem viděl pohádku, která za něco stojí. (podobně jako Myiazakiho Totoro) 5*

Počátek (2010)

Ach. Bylo to skvělé. Jenže pokud znáte Memento, Avatara nebo Kick-Ass, pak nelze, než dát 4*. Samozřejmě nemůžu to takhle naházet do jednoho pytle a smíchat, aniž bych uvedl, co s tím. Tak předně: Inception není zdaleka tak hluboký, nebo chcete-li mysteriózní, jak by se mohlo zdát. V tomto směru jej předčí Memento, a to dokonce několikanásobně. Triky byly skvělé, o tom žádná, nicméně nejedná se o nic! převratného, jak tomu bylo u Avatara. Akční scény byly působivé, přesto Kick-Ass nedostihly. Na rozdíl od Mementa Inception nenabídne nečekaný konec, což filmu s označením Mysteriózní poněkud ubírá. Přesto film patří mezi nejlepší filmy, i když spíše až někde ve druhé, nebo třetí stovce. Těším se na další filmy Nolana, a jen doufám, že k napodobeninám svých předchozích filmů nesklouzl trvale. 4*

Ukradené Vánoce (1993)

Opět bohužel jsem viděl starší film později než novější. Aneb Ukradené Vánoce podle mne nemůžou konkurovat Mrtvé nevěstě. Ale co už jinak nápady pěkné, atd atd. nicméně na 5 stars to není. Nemůžu si pomoct, ani Elfman mi tu nesedl jako jinde... 4*

Těžce zamilován (2001)

Jop, je pravda, že nejde o nijak super film, ale jsou tam zajímavé momenty. Je to oddych, nicméně nedoporučuju podruhý - jako jsem to měl já... Jinak komentář Kleopatry... něco mezi 2-3, asi spíš k 3*.

Amélie z Montmartru (2001)

Z filmu čiší dobrá nálada na sto honů. Pokud vám není dobře, anebo (via IT Crowd) vás navštívila Tetička Irma, šup tam s Amélií. 5*